Gelirinizi Arttıracak En İyi 15 E-Ticaret Aracı | 2022 E-ticaret

Müşteriler, markanızla temasa geçebilecekleri çok sayıda temas noktası olduğundan, müşteri deneyimi açısından şirketlerden çok şey bekler. 

Tüm bunları sorunsuz bir deneyim haline getirmek, her platformda marka olmak, çeşitli kanallardan satış yapmak zorunda kalıyorsunuz… Ve bu pek de yüzeysel değil.

E-ticaret araçları, giderek daha karmaşık hale gelen müşteri yolculuğunda gezinmenize yardımcı olabilir . Müşterilerinizi daha iyi anlamanıza, onları çeşitli temas noktalarında hedeflemenize ve beklentilerini karşılamanıza yardımcı olur, bu da karşılığında gelirinizi artırmanıza yardımcı olur.

Öyleyse, kârlılığınızı artıracak piyasadaki en iyi e-ticaret araçlarından bazılarına bir göz atalım.

1. JungleScout

Amazon’un piyasaya hakim olduğu bir sır değil. 2021’de tüm e-ticaret satışlarının yüzde 40,4’ünün pazaryerinden yapılacağı tahmin ediliyordu .

Neden bu eyleme katılmıyorsun?

JungleScout , Amazon satıcıları için bir ürün araştırma ve satış platformudur. Araç, kanalda satış yapmaya başlamak isteyen Amazon’a yeni başlayanlara ve mevcut markalara hitap ediyor.

Kategorinizdeki en iyi performans gösteren ve en karlı ürünleri araştırmak ve zaman içindeki performanslarını takip etmek için kullanabilirsiniz.

JungleScout Ana Sayfası

Bu şekilde, size en fazla geliri sağlayacak şeyin her zaman zirvesinde kalabilir ve ayrıca büyük paralar getirmesi muhtemel yeni öğeleri keşfedebilirsiniz.

2. Veeqo

Geliri artırmanın önemli bir yolu, birden fazla kanalda satış yapmaktır. Bu şekilde, çevrimiçi alışverişlerini yapmayı tercih ettikleri yeni potansiyel müşterilere erişiminizi genişletirsiniz.

Ancak, küçük ve orta ölçekli bir işletmenin çok kanallı satışı verimli bir şekilde yönetmesi kolay değildir . Aynı zamanda, her kanalda aynı harika müşteri deneyimini sağlamanız gerekir.

İşte burada Veeqo devreye giriyor. Tüm satış kanallarınızı tek bir çatı altında  toplayan hepsi bir arada bir envanter ve sipariş yönetimi aracıdır.

eBay, Amazon, WooCommerce, Shopify , Etsy ve daha fazlası gibi tüm en iyi kanallarla bütünleşir .

3. Recharge Payments

Abonelik hizmetleri günümüzde her yerdedir. Ancak müşterilere abonelikler sunmak için  yalnızca aboneliğe dayalı bir şirket olmanız gerekmez .

Müşterilerin jiletlerden tuvalet kağıtlarına kadar sık ​​sık doldurdukları herhangi bir ürün tekrar sipariş edilebilir. Doğal olarak, abonelikler sunmanın veya siparişleri tekrarlamanın harika yanı, öngörülebilir, sürekli gelir elde etmenizdir.

Recharge Payments , e-ticaret sitenizde abonelikler ve yinelenen ödemeler ayarlamak için kullanabileceğiniz harika bir araçtır. 

4. Yieldify

Kişiselleştirme satışları artırır. Bir müşteriye çok alakalı bir teklif yaptığınızda, satın alma olasılıkları daha yüksektir. Bu kadar basit. 

Dahası, müşteriler bugünlerde şirketlerden belirli bir kişiselleştirme düzeyi bekliyor. Yüzde 66’sı markaların ihtiyaç ve beklentilerini anlamasını beklediklerini söylüyor.

Bunu başarmanın bir yolu, kullanıcı davranışlarını gerçek zamanlı olarak izleyen, AI destekli bir kişiselleştirme platformu olan Yieldify gibi bir araç kullanmaktır. Böylece, müşteriler için yerinde davranışlarına göre kişiselleştirilmiş bir deneyim yaratabilirsiniz.

5. Optimize

Dönüşüm oranı optimizasyonu (CRO) söz konusu olduğunda , büyük bir etki yaratmak için her zaman büyük değişiklikler yapmanız gerekmez. Satış dönüşüm huninizi hassaslaştırmak için küçük değişiklikler yaptığınızda , aynı sayıda tarayıcıya sahip olursunuz, ancak bunların çoğu dönüşüm sağlar.

Optimizely , daha fazla müşteriyi dönüştürmenize yardımcı olacak bir web deneme platformudur. Mağazanızı optimize etmenize olanak sağlamak için A/B, sunucu tarafı ve çok değişkenli testler sağlar.

6. Sleeknote

Doğru zamanda doğru mesaj, kayıp bir satın alma işleminden tasarruf sağlar. Bu, pop -up’ların e-ticaret mağazanız için yapabileceği, elbette yeniden hedefleme için potansiyel müşteriler oluşturmak ve müşteri bilgilerini toplamaktır.

Ortalamanızdan daha hızlı bir e-ticaret dönüştürme aracı olarak Sleeknote’u buraya eklememeyi ihmal etmiş oluruz. 

Sleeknote ile e-posta listenizi büyütmek , ürünlerinizi ve tekliflerinizi tanıtmak, alışveriş sepetini terk etmeyi azaltmak ve çok daha fazlasını yapmak için kişiselleştirilmiş açılır pencereler, formlar, slaytlar ve kayan çubuklar oluşturabilirsiniz.

7. Mixpanel

Müşteri verileri ve derinlemesine içgörüler ile mağazanızda makro ve mikro düzeyde geliri artıran değişiklikler yapabilirsiniz.

Mixpanel , müşterileri ve davranışlarını daha iyi anlamak için kullanabileceğiniz bir ürün analiz aracıdır. 

Hangi yolların veya hunilerin en fazla dönüşüme yol açtığını bulabilir, böylece işe yarayan şeylerden daha fazlasını yapmaya devam edebilirsiniz. Ayrıca, hangi kullanıcı özelliklerinin en fazla dönüşüme yol açtığını keşfederek hedef kitlenizi daraltabilirsiniz.

Son olarak, kullanıcıların nerede ve neden ayrıldığını analiz edebilirsiniz. Bu, daha fazla dönüşümle sonuçlanan değişiklikleri yapmanıza olanak tanır. Örneğin, alışveriş yapanların satın alma işlemlerini tamamlamalarını sağlamak için tam olarak hangi noktada yeniden etkileşimde bulunabileceğinizi belirleyebilirsiniz.

8. Dotdigital 

E-postadan sosyal medyaya, e-ticaret pazarlamacılarının günlük olmasa da haftalık olarak ele alması gereken düzinelerce pazarlama kanalı vardır.

Pazarlama otomasyon araçlarını küçük ve orta ölçekli işletmeler için bir zorunluluk haline getiren de budur. Dotdigital , AI destekli çapraz kanal pazarlama otomasyonu sunan harika bir tanesidir.

Dotdigital, kanallar arasında kampanyalar ve deneyimler oluşturmak için kullanabileceğiniz pazarlama segmentleri ve kişiler oluşturmanıza yardımcı olur. Bu sayede doğru kişilere vakit geçirdikleri yerde ulaşabilirsiniz.

Kişiselleştirilmiş e-posta kampanyaları ve dinamik içerik gibi doğru iletişimlerle çok daha fazla müşteriyi hedefleyebilir ve dönüştürebilirsiniz. 

9. Buffer

Alışveriş yapanların yüzde 42’si ürün araştırması için sosyal medyayı kullandığından , sosyal medya e-ticaret mağazaları için hayati bir pazarlama kanalıdır . Başka bir deyişle, birçok insanın ürünlerinizi keşfedeceği yerdir.

Buffer , çeşitli sosyal medya platformlarının zirvesinde kalmanıza yardımcı olabilecek bir sosyal medya yönetimi ve zamanlama aracıdır. Yayıncılık, analitik, etkileşim ve işbirliğine olanak tanıyan bir ürün paketidir.

Tampon Ana Sayfası

Bunu, erişiminizi genişletmek, takipçiler oluşturmak ve Facebook’ta veya TikTok’ta vakit geçirdikleri müşterileri hedeflemek için kullanabilirsiniz . Ve doğal olarak, satışları artırmak için ürün sayfalarınıza trafik çekin.

10. Drip 

Tetikleyici tabanlı e-posta kampanyaları, haber bültenleri ve e-posta patlamaları gibi diğer e-posta türlerinden iyi bir nedenle genellikle daha yüksek açılma oranlarına sahiptir. Birisi bir işlem yaptıktan sonra alakalı bir e-posta aldığında, onu açma ve tepki verme olasılığı daha yüksektir.

Drip , sıfırdan veya önceden oluşturulmuş birçok iş akışını kullanarak hedefli kampanyalar ve otomasyon oluşturmak için kullanabileceğiniz güçlü bir e-posta ve SMS pazarlama platformudur.

Drip ile mağazanızda tüm kanallardan daha fazla gelir elde etmek için e-posta, SMS, sosyal medya ve yerinde otomatik kampanyalar oluşturabilirsiniz.

Drip ayrıca Shopify, BigCommerce veya WooCommerce gibi e-ticaret platformunuzdan müşteri verilerini toplar ve daha fazla satış yapmak için mesajlaşmanızı kişiselleştirmenize ve optimize etmenize olanak tanır.

Eğitim Serilerimiz İçin: http://digitalmarketmentoring.com/?aff=213

Bizi Youtube’dan takip ederek ayrıcalıklardan yararlanın: https://www.youtube.com/channel/UCAqk72WWxsIezQqJxEgMf1w

İnstagram Sayfalarımız:

https://www.instagram.com/ebayturkiyedropshipping/

https://www.instagram.com/fbturkiyedropshipping/

BU VİDEOLARA GÖZ ATIN:

https://www.youtube.com/watch?v=xNwQCS2s088&t=57s

Bir yanıt yazın