Güvenilir Dropshipping Tedarikçileri ve Toptancıları Nasıl Bulunur ve Çalışır?

Belki de e-ticaret için en sıkıcı ama en önemli noktadır, güvenilir tedarikçi bulmak. Ne kadar iyi bir tedarikçiyle çalışırsak, müşteri memnuniyetleri de o kadar iyi ve yüksek olur. Müşteri memnuniyetleri aslında çok önemlidir. Olumlu geri dönütler size hem daha fazla satış yapmanıza olanak sağlayacak, hem de mağaza feetbacklerini arttırıp, sizi rakiplerinizden bir adım önde bulunduracaktır. Bu da daha görünür bir mağaza demek.

Sahte dropshipping toptancıları nasıl belirlenir?

Yukarıda da belirttiğim gibi güvenilir bir toptancı bulmak işin en önemli kısmı. Sizi yarı yolda bırakacak bir toptancı sizi ve müşterilerini mağdur eder. Bu mağduriyet, mağzanıza olumsuz feetbackler olarak geri dönecektir. Müşteriler ise bu kadar kötü yorumları gördükten sonra başka satıcılara bakacaklardır. Peki bir toptancının sahte olup olmadığın nasıl anlarız.

Devam eden ücretler istiyorlar

Gerçek toptancılar, müşterilerinden iş yapma ve onlardan sipariş verme ayrıcalığı için aylık ücret almazlar. Bir tedarikçi aylık üyelik veya hizmet ücreti isterse, bu muhtemelen meşru değildir.

Halka satıyorlar

Gerçek toptan satış fiyatı almak için, bir toptan satış hesabına başvurmanız, yasal bir işletme olduğunuzu kanıtlamanız ve ilk siparişinizi vermeden önce onay almanız gerekir. Genel halka “toptan fiyatlarla” ürün sunan herhangi bir toptancı tedarikçisi, ürünleri şişirilmiş fiyatlarla sunan bir perakendecidir.

GÜVENİLİR Toptancıları bulmak

Artık gerçek anlaşmadan bir sahtekarlığı görebildiğinize göre, tedarikçi aramaya başlama zamanı! Bazıları diğerlerinden daha etkili olan bir dizi farklı strateji kullanabilirsiniz. 

Üreticiyle iletişime geçin

Bu, yasal toptancı tedarikçilerini kolayca bulmanın en sevilen yoludur. Dropship yapmak istediğiniz ürünleri biliyorsanız, üreticiyi arayın ve toptancı distribütörlerinin bir listesini isteyin. Daha sonra bu toptancılarla iletişime geçip satış yapıp yapmadıklarını görebilir ve bir hesap oluşturma hakkında bilgi alabilirsiniz.

Google kullanarak arayın

Kapsamlı bir şekilde aramanız gerekiyor. Toptancılar, pazarlama ve promosyonda çok kötüdür ve kesinlikle “X ürünü için toptancı tedarikçileri” arama sonuçlarının üst sıralarında yer alamazlar. Bu, toptancının 65. sırada listelenen web sitesini bulmak için muhtemelen yüzlerce arama sonucunu araştırmanız gerekeceği anlamına gelir.

Web sitelerine bakmayın. Toptancılar, 90’ların tarzı kötü tasarlanmış web sitelerine sahip olmakla da ünlüdür. Bu nedenle, kaliteli bir site bazı durumlarda iyi bir tedarikçiye işaret ederken, birçok yasal toptancı, utanmaya değer ana sayfalara sahiptir. Kötü tasarımın sizi korkutmasına izin vermeyin.

Çok sayıda anahtar kelime değiştirici kullanın. Toptancılar, web sitelerini bulmanızı sağlamak için kapsamlı SEO yapmazlar, bu nedenle çeşitli arama sorgularını denemeniz gerekebilir. Sadece “[ürün] toptancısı” ile yetinmeyin. “Distribütör”, “bayi”, “toplu”, “depo” ve “tedarikçi” gibi değiştiriciler kullanmayı deneyin.

Uzman kadro ve endüstri odağı

Birinci sınıf tedarikçiler, sektörü ve ürün gruplarını gerçekten bilen bilgili satış temsilcilerine sahiptir. 

 Özel destek temsilcileri

Kalite nakliye görevlileri, sizinle ve sahip olduğunuz sorunlardan sorumlu bireysel bir satış temsilcisi atamalıdır. Belirli temsilciler atamayan toptancılar çok uğraştırıcıdır.  Sorunların çözülmesi çok daha uzun sürer ve genellikle bir sorunu halletmek için insanları dürtmek zorunda olursunuz.

Teknolojiye yatırım yaptı

Güncelliğini yitirmiş web sitelerine sahip birçok iyi tedarikçi varken, teknolojinin faydalarını anlayan ve büyük ölçüde yatırım yapan bir tedarikçi genellikle birlikte çalışmaktan zevk alır. Gerçek zamanlı envanter, kapsamlı bir çevrimiçi katalog, özelleştirilebilir veri beslemeleri ve çevrimiçi aranabilir bir sipariş geçmişi gibi özellikler, çevrimiçi satıcılar için tamamen lükstür ve işlemlerinizi kolaylaştırmanıza yardımcı olabilir.

E-posta yoluyla sipariş alabilir

Bu küçük bir sorun gibi görünebilir, ancak her siparişi aramak veya web sitesine manuel olarak yerleştirmek, siparişlerin işlenmesini önemli ölçüde daha fazla zaman alan hale getirir.

Merkezi konum

Amerika Birleşik Devletleri gibi büyük bir ülkedeyseniz, paketler 2 ila 3 iş günü içinde ülkenin% 90’ından fazlasına ulaşabileceğinden, merkezi olarak konumlandırılmış bir dropshipper kullanmak faydalıdır.

Tedarikçilerle iletişime geçmeden önce

Pekala, pek çok sağlam tedarikçi buldunuz ve ilerlemeye hazırsınız.

Yasal olmalısın

Daha önce bahsettiğimiz gibi, çoğu yasal toptancı, bir hesap için başvurmanıza izin vermeden önce yasal bir işletme olduğunuza dair kanıt isteyecektir. Çoğu toptancı, fiyatlarını yalnızca onaylanmış müşterilere açıklar, bu nedenle, alacağınız fiyatlandırmanın türünü görmeden önce yasal olarak dahil olmanız gerekir.

Bir yanıt yazın