İlk (veya Sonraki) 1000 Instagram Takipçinizi Nasıl Kazanırsınız?

1. Profilinizi oluşturun ve optimize edin.

İlk şey ilk: Instagram profilinizi güzel görünmesi için özelleştirin. Potansiyel takipçilerinize kim olduğunuzu söyleyin ve sizi takip etmeleri için onlara bir sebep verin.

Nasıl? Kullanıcı adınızın tanınabilir ve işletme adınız gibi kolayca aranabilir olduğundan emin olarak başlayın.

2. Bir içerik oluşturucu belirleyin.

Tıpkı diğer sosyal medya hesaplarınızı yöneten bir (belki iki) kişi olması gerektiği gibi, Instagram hesabınızı yöneten sadece bir veya iki kişi olmalıdır.

Mümkünse, platformda deneyimi olan ve onu “alacak” birini seçin – ve Instagram’ın Reels’ten IGTV’ye sunduğu tüm yeni özelliklerden haberdar olduklarından emin olun.

Büyük bir kuruluş için çalışıyorsanız, birçok insanın yayınlananlar hakkında söz söylemek istediğini görebilirsiniz. İşte o zaman organize bir istek veya yönergeler belgesi işe yarar.

Bu belge, insanlara Instagram hesabınızda bir gönderiyi nasıl talep edeceklerini, ne zaman, gönderinin değerini ve nedenini bildirmelidir.

3. En iyi fotoğrafçılık ve düzenleme uygulamalarını takip edin.

Instagram’da gönderi kalitesi önemlidir. Çok fazla. Twitter takipçileriniz birkaç kötü tweet’i affedebilir, ancak Instagram’da kötü bir fotoğraf büyük bir hayır-hayırdır.

Neyse ki, iyi bir Instagram posteri olmak için fotoğrafçılık kursuna gitmeniz veya başlamadan önce haftalarca pratik yapmanız gerekmiyor. Ancak temel fotoğrafçılık ipuçlarına ve fotoğraf düzenleme uygulamalarına aşina olmalısınız.

Fotoğrafçılıkla İlgili En İyi Uygulamalar

Instagram bir mobil uygulama olduğundan, Instagram’a gönderdiğiniz bazı içerikler mobil cihazınıza alınacaktır. Bu bekleniyor.

Bütçeniz izin veriyorsa, profilinizi yükselteceği için Instagram fotoğraflarınız için profesyonel fotoğrafçılığa yatırım yapmayı düşünün. Aksi takdirde, bir akıllı telefon ve birkaç düzenleme uygulaması yapacaktır.

  • Her seferinde bir konuya odaklanın.
  • Negatif alanı kucaklayın.
  • İlginç bakış açıları bulun.
  • Simetriyi arayın.
  • Küçük ayrıntıları yakalayın.
  • Takipçilerinizi güldürün.
  • Takipçilerinize Bulamayacağı Bilgiler Verin.

4. Düzenli bir gönderi programı belirleyin.

Profilinizi oluşturup optimize ettikten, birinin yönetmesini sağladıktan ve yaratıcı varlıklarınızı hazırladıktan sonra, yayınlamaya başlama zamanı.

İnsanlarla etkileşime geçmeden ve bu liste üzerinde çalışmaya başlamadan önce sağlam sayıda – belki 15 ya da daha fazla – harika gönderilere sahip olmak iyi bir fikirdir. Bu şekilde, insanlar profilinizi ziyaret ettiğinde, tam ekran fotoğraf görürler ve düzenli olarak harika içerikler yayınlayacağınızı bilirler.

5. Dışarıdan katkıda bulunanların içeriğinizi düzenlemesine izin verin.

Hesabınızı yalnızca bir veya iki kişinin yönetmesi en iyisi olsa da, bir veya iki kişi aynı anda her yerde fotoğraf çekemez. Mühendislerin dün gece geçirdikleri o eğlenceli suşi gecesine ne demeli? Ya da satış şefinizin bu hafta başında konuştuğu etkinlik mi?

Instagram’da yayınlamak isteyeceğiniz çok geniş bir içerik var ve çoğu zaman bir kişi hepsini takip edemiyor.

Bir çözüm? Ekibinizin üyelerinin fotoğraflarını ve içeriğini düzenleyebileceğiniz bir sistem oluşturun.

Bunu yapmanın birkaç yolu var. İlk seçenek, çalışanların fotoğraflarını, kısa videolarını, memlerini, hiper atlamaları vb. göndermeleri için belirli bir e-posta adresi oluşturmaktır.

İnsanları, gönderdikleri içeriği kolayca sıralayabilmeniz için açıklayıcı bir konu satırı eklemeye teşvik edin. Bu, fotoğrafları düzenlemenin en sorunsuz yolu gibi görünmese de, aslında size fotoğraf gönderen kişiler için en kolayıdır – ve içerik göndermelerini ne kadar kolay hale getirirseniz, o kadar fazla içerik alırsınız.

Ekibiniz bir Box veya Dropbox hesabını paylaşıyorsa, insanların fotoğraflarını ve videolarını otomatik olarak bırakabilecekleri bir paylaşılan klasör de oluşturabilirsiniz.

6. Tutarlı, platforma özel bir marka sesi kullanın.

Fotoğraflar ve videolar, Instagram gönderilerinizin en önemli parçası olabilir, ancak altyazılar, yorumlar ve diğer metinler asla sonradan düşünülmemelidir. Bir marka için kanal yönetiyorsanız veya birden fazla Instagram yöneticiniz varsa, markanızı insanlaştıran tutarlı bir ses geliştirmeyi düşünün .

7. İlgi çekici, paylaşılabilir altyazılar yazın.

Altyazılar gönderinizin önemli bir parçasıdır – isterseniz pastanın üzerine krema. Sürekli olarak harika altyazılar, markanızı insanlaştırmak, takipçileri kazanmak ve içeriğinizi daha paylaşılabilir kılmak için harikalar yaratabilir ve böylece size daha fazla görünürlük sağlar.

9. Trend olan içerik formatlarına yönelin.

TikTok’un sosyal medya sahnesine çıkmasıyla birlikte kısa biçimli videolar sosyal medyadaki en etkili içerik formatlarından biri haline geldi.

Bu yüzden trend olan içerik formatlarına yönelmek önemlidir. TikTok’tan sonra Instagram, IG Reels ile çıktı ve bu özellik komik, ilişkilendirilebilir içerik yayınlamak için harika bir yol.

Instagram, IG Reels gibi yeni araçlarla çıktığında, bu özellikleri kullanmaktan korkmayın çünkü bunlar Instagram takipçileri kazanmanıza yardımcı olabilir.

10. Takipçilerinizin görmek istediği içeriği yayınlayın.

Instagram’da ilk 1000 takipçinizi kazanmak için hedef kitlenizin kim olduğunu bilmek önemlidir. Instagram hesabınızı oluşturduktan sonra, hangi gönderilerin en iyi performansı gösterdiğini not almalısınız.

Etkileşimli içerik mi, kamera arkası hikayeleri mi, komik ve ilişkilendirilebilir gönderiler mi yoksa başka bir şey mi? Neyin en iyi performans gösterdiğine dair genel bir fikriniz olduğunda, o türde içerik oluşturmaya devam edin.

Ayrıca Instagram’da kullanabileceğiniz birçok araç ve özellik vardır: IGTV, IG Reels, Instagram Stories, Instagram Live, Highlights, vb. Birkaç tür içerik formatı göndererek başlayın ve hangisinin en iyi sonucu verdiğini görün. Ardından, bir strateji belirleyin ve o tek araçta ustalaşın. Bunu yapmak, takipçilerinizin görmek istediği içerikler oluşturmanıza ve yeni takipçiler kazanmanıza yardımcı olacaktır.

11. Instagram’ınızı tanıtın.

Ormana düşen bir ağaçla ilgili eski atasözü gibi, bir Instagram hesabını tanıtmadan başlatırsanız, hesap henüz gerçek mi? İyi evet. Ancak, daha az takipçiniz olacak.

Instagram’da takipçi kazanmanın en iyi yollarından biri hesabınızı tanıtmaktır. Bloglarınıza gönderiler yerleştirin (bu gönderide birkaç tane gördüğünüz gibi), diğer sosyal medya platformlarınızda yayınlayın ve e-posta bültenlerinizde sosyal bağlantıları paylaşın. Bir platformda takipçi kazanmanın harika bir yolu, diğer platformlardaki mevcut takipçilere sizi başka bir yerde de takip etmek isteyip istemediklerini sormaktır.

Ek olarak, Instagram’ınızı tanıtmak için Instagram promosyonlarına ve reklamlarına başlamanız önemlidir . Bu, daha geniş bir kitleye ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Reklamların yalnızca belirli ürünleri satmak için etkili gibi görünebileceğini biliyorum, ancak gördüğüm sponsorlu bir gönderi nedeniyle birkaç işletme hesabını takip ettim.

Eğitim Serilerimiz İçin: http://digitalmarketmentoring.com/?aff=213

Bizi Youtube’dan takip ederek ayrıcalıklardan yararlanın: https://www.youtube.com/channel/UCAqk72WWxsIezQqJxEgMf1w

İnstagram Sayfalarımız:

https://www.instagram.com/ebayturkiyedropshipping/

https://www.instagram.com/fbturkiyedropshipping/

BU VİDEOLARA GÖZ ATIN:

💥EBAYDE SUSPEND OLMAMAK İÇİN 5 TOPTANCI LİSTESİ & DROPSHIPPING WHOLESALE TOPTANCI SUPPLIERS UK 2021

Bir yanıt yazın