İnstagram Takipçi Kasma | Kitlenizi Büyütmenin 10 Yolu

1. Doğru hashtagleri kullanın:

Yeni, ilginç ve ilgi çekici fotoğraflar yayınlamak ilk gereksinimi karşılayacaktır, ancak büyümeye başlamak için fotoğraflarınızı etiketlemenin son derece önemli olduğunu göreceksiniz. Hashtagging, belirli terimleri arayan kişilerin fotoğraflarınızı bulmasını kolaylaştırır.

Fotoğraflarınızı doğru şekilde etiketlemek istiyorsanız, en alakalı hashtag’leri bulmanız ve kullanmanız gerekir. Bu, yalnızca markanızı tanımlayan değil, aynı zamanda Instagram’da da aranan hashtag’leri kullandığınızdan emin olmak için uygun araştırma yapmak anlamına gelir.

Birbirinden alakasız hashtagler kullanmak sizi zirveye taşımamakla beraber düşürür. Postunuzu tanımlayan hashtaglar ile size ilgi alanlarına giren takipçiler sayfanızı beğenip takip edeceklerdir.

2. Doğru filtreleri kullanın:

Dikkat etmeniz gereken tek şey anahtar kelime hashtagleri değildir. Instagram topluluğu, belirli fotoğraf filtrelerine diğerlerinden daha olumlu yanıt verir. Bu tercih edilen filtreleri kullanmak, katılımınız üzerinde bir etkiye sahip olabilir.

3. Doğru zamanlarda yayınlayın:

Paylaştığınız postları analiz ederek sizin için en uygun zamanı belirleyebilir ve etkileşimleri zirveye çıkarabilirsiniz.

4. Rakiplerinizin takipçilerini çalın:

Yeni bir takipçi bulmanın ve çekmenin en iyi yollarından biri, en yakın rakiplerinizin Instagram hesaplarını aramak ve izleyicileriyle etkileşim kurmaktır. Bu insanlar, sadece rakiplerinizi takip ederek taşıdığınız ürünlere bir miktar ilgi gösterdiler.

Peki rakiplerinizin takipçilerini nasıl etkili bir şekilde çalarsınız? Onlarla etkileşim kurarak. Instagram kullanıcılarıyla etkileşim kurmanın birkaç yolu vardır ve ne kadar çok iş yaparsanız, o kadar çok takipçi ve tekrar katılım elde edersiniz.

Rakiplerinizi:

  • Takip edin:% 14 takip
  • Takip et + Beğen:% 22 takip
  • Takip Et + Beğen + Yorum:% 34 takip

5. Yerel keşfi artırmak için coğrafi etiketler kullanın:

Hashtag’lerin yanı sıra, bulunduğunuz şehir veya fotoğrafın veya videonun çekildiği mekan gibi konumunuzu etiketleyerek Instagram gönderilerinizi ve Hikayelerinizi keşfedilebilir hale de getirebilirsiniz.

6. Hikayelerinizi Öne Çıkanlar Şeklinde Düzenleyin:

Instagram Hikayelerinizi hesabınızın neyle ilgili olduğunu anlatacak şekilde düzenlemek için profilinizdeki Öne Çıkanlar özelliğini kullanın. Bu sayde sayfanıza gelen kullanıcı hem sayfanızın ne ile ilgili olduğunu anlayabilir, hem de sayfanız daha hoş bir görünüm sağlanabilir.

7. Daha fazla takipçi isteyin:

Seyircilerinizden ara sıra sizi takip etmelerini istemekten korkmayın. YouTuber’ların izleyicilerinden videolarının sonunda onları takip etmelerini istediği gibi, izleyicilerden daha fazla içerik için sizi takip etmelerini isteyebilirsiniz.

8. Trendlere atlayın:

Fırsat kendini gösterdiğinde, içeriğinizi trend olan konular veya hashtag’lerle hizalamak keşfedilebilirliği ve katılımı artırabilir.

9. Bir hediye verin:

Sadece Instagram’da değil, herhangi bir sosyal medya gönderisinde alabileceğiniz en iyi yorum türlerinden biri, bir kullanıcının bir arkadaşı etiketlemesidir. Bu yorumlar yalnızca gönderinizin katılımına katkıda bulunmakla kalmaz, bu da onu Instagram algoritmasına uygun hale getirir , aynı zamanda her etiket size bir tavsiye yoluyla gelen ve bir takipçi olarak potansiyel olarak kazanabileceğiniz yeni bir izleyici üyesi getirir.

İlham olarak, işte insanları hesabını takip etmeye ve her ikisi için de iki ücretsiz ürün kazanma şansı için bir arkadaşını etiketlemeye teşvik eden başarılı bir ürün hediyesine bir örnek.

10. Instagram Live’ı kullanın:

Canlı video, herhangi bir sosyal medya platformunda başarılı bir pazarlama stratejisi yürütmenin anahtarıdır. Instagram ile, videoları takipçilerinize yayınlamak ve onlarla gerçek zamanlı olarak etkileşim kurmak için Instagram Live’ı kullanabilirsiniz.  Böylelikle takipçileriniz kendilerini değerli hissedecek ve size her anlamda destek sunacaktır.

SİZE UYGUN EĞİTİM PAKETİNİ SEÇİP DOLAR KAZANMAYA HEMEN BAŞLAYIN.

https://digitalmarketmentoring.com?aff=196

Bir yanıt yazın