Instagram’da Büyümenizi Güçlendirmek için IGTV Nasıl Kullanılır?

IGTV nedir?

IGTV hem bağımsız bir video paylaşım uygulaması hem de Instagram’ın mevcut özelliklerinin bir uzantısıdır. IGTV ilk başlatıldığında platformda yalnızca dikey videolara izin verdi. Bu kısmen onu YouTube’dan ayırmak ve mobil uyumlu bir video uygulaması olarak konumlandırmaktı, ancak aynı zamanda yaratıcılığa ilham verme amaçlı bir hareketti. 

IGTV’de daha az rekabet eden içerik var

Daha fazla içerik, aramalarda görülmesi ve gösterilmesinin daha zor olduğu anlamına gelir. Bir IGTV kanalı başlatmak artık sizi bir içerik pazarını köşeye sıkıştırmanın eşsiz konumuna getiriyor. Bu başlangıçta daha az kullanıcı anlamına gelse de, kendinizi IGTV’yi erken benimseyen biri olarak belirleyebilirseniz, çok daha yüksek bir uzun vadeli büyüme olasılığı vardır.

IGTV nasıl kullanılır

IGTV , mevcut Instagram hesabınıza paralel ayrı bir içerik beslemesi olarak hareket eder , ancak her iki platform için Takipçileriniz ve Takip listeleriniz senkronize edilir. Gönderdiğiniz videolar, Instagram profilinizden veya doğrudan IGTV gönderilerinizden erişebileceğiniz IGTV kanalınızda görünecektir. Instagram’da sizi takip eden herkes IGTV gönderilerinizi görebilecek. 

IGTV kanalınızı nasıl oluşturabilirsiniz

Mobil cihazda: 

 1. IGTV uygulamasını indirip açın veya Instagram uygulamasının sağ üst köşesindeki IGTV simgesine dokunun. 
 2. “Ayarlar” simgesine ve ardından “Kanal Oluştur” a dokunun.

Masaüstünde:

 1. Bir web tarayıcısı açın ve Instagram.com’a gidin.
 2. Sağ üstteki “Profil” simgesini tıklayın. 
 3. Profil açıklamanızın altındaki “IGTV” etiketli sekmeyi seçin. 
 4. “Başlayın” ı tıklayın ve ekrandaki talimatları izleyin. 

IGTV’ye videolar nasıl yüklenir

Mobil cihazda:

 1. IGTV uygulamasını açın veya Instagram uygulamasının sağ üst köşesindeki IGTV simgesine dokunun. 
 2. Sağ üst köşedeki “+” simgesine dokunun, bir video seçin ve “İleri” ye dokunun. 
 3. Kapak fotoğrafı olarak kullanmak üzere bir ekran görüntüsü seçmek için ekranınızın altındaki kaydırıcıyı kullanın veya film rulonuzdan bir dosya seçin ve “İleri” ye dokunun. 
 4. Başlığınızı, açıklamanızı ekleyin, kapak fotoğrafınızda düzenlemeler yapın ve tercih ettiğiniz paylaşım seçeneklerini seçin. 
 5. “Yayınla” ya dokunun. 
 • Masaüstünde:Bir web tarayıcısı açın ve Instagram.com’a gidin.
 • Sağ üstteki “Profil” simgesini tıklayın. 
 • Profil açıklamanızın altındaki “IGTV” etiketli sekmeyi seçin. 
 • “Yükle” yi tıklayın.
 • “+” Simgesini seçin ve dosyalarınızdan bir video seçin veya bir video dosyasını sürükleyip bırakın
 • Yükleme sırasında otomatik olarak bir kapak fotoğrafı oluşturulacaktır, ancak kendi resminizi eklemek için “Düzenle” yi seçebilirsiniz. 
 • Başlığınızı, açıklamanızı ekleyin ve tercih ettiğiniz paylaşım seçeneklerini seçin. 
 • “Gönder” i tıklayın.

IGTV daha yeni başlıyor

IGTV, diğer video paylaşım platformlarından farklıdır, ancak bu, onu kullanmaktan sizi korkutmamalıdır. IGTV’nin popülaritesini artırmasıyla, küçük markalar, en iyi içerik üreticisi olarak kendilerine bir yer sağlamak için platformun kendine özgü özelliklerini kullanmak için benzersiz bir konumdadır.

Instagram, markalar, özellikle ürün tabanlı işletmeler için güçlü bir büyüme aracı haline geldi. IGTV’nin yaratıcılık için yeni bir yol sağlamasıyla, artık kendini uygulamanın öncüsü olarak konumlandıran markalar, önümüzdeki yıllarda çok daha fazla kazanmaya devam ediyor. 

Yazımıza şu sözler ile sonlandırmak istiyorum, bir şey ilk çıktığı zaman kimse tarafından kullanılmaz. Sen herkesten ilk devam edersen gün gelir popülerliği artarsa, herkes başlıyorken kazanan sen olursun.

Bizi Youtube’dan takip edin: https://www.youtube.com/channel/UCAqk72WWxsIezQqJxEgMf1w

 

Bir yanıt yazın