İnternetten Para Kazanma – eBay Dropshipping Nedir?

1990-95 yılları arasında etkili bir şekilde başlayıp bildiğimiz gözlemlenebilir fiziksel evren dışında ortaya çıkan, kendi dili(HTML) olan, tüm dünyaya sanal bir portal aracılığı ile erişmemizi sağlayan o şey; İnternet. Artık çoğu kişi interneti ve internetin sağladığı yeni inovasyonlara METAVERSE adını da veriyor, yani türkçe anlamı ile; Öte evren…

İnternet’in evreninde arkadaşlarınızla buluşabilmek, sohbet etmek, başka ülkelere gitmek, hiç tanımadığınız insanlar ile konuşmak ve hatta konsere gitmek için bile yapmanız gereken tek şey; bilgisayarınızın ekranını açmak ve oturduğunuz yerden bu sonsuz evrende tıpkı dipsiz bir kuyuya atılan taş ve kuyruklu bir yıldız gibi kayıp gitmek…

Fortnite‘ın 2020 yılında online oyuncularına Travis Scott ile verdiği konsere anlık olarak 12,3 milyon online oyuncu katıldı… Büyük pencereden bakarsak bizim için artık normalleşmeye başlayan bu oluşumun ne kadar muazzam bir şey olduğunu anlarız. Bütün bunların yapıldığı, internetin kendi evrenini oluşturduğu bir boyutta sadece izleyici olarak kalmayıp bu evrenin üretici bir parçası olmak mı istiyorsunuz? evet, ben de öyle düşünmüştüm çünkü bu makale sizin için yazıldı.

Sermayesiz ve özgür bir iş

Her ne işi yapıyorsanız yapın, başarılı olmak istiyorsanız insanlara değer katıp birşey satmanız gerekir; örneğin blog yazarsanız insanlara bilgi verirsiniz, belki de onların hayatını değiştirecek bir yazı yazarsınız (bu yazı öyle olacak). Böylece kendi bilginizi satıp onlara değer katarsınız. Örnek olarak Amazon; İnsanlara ev rahatlığında alışveriş imkanı sundu ve artık fiziksel mağazaların bile değeri fazlasıyla azaldı. Bilginizin yanında ürünlerinizi de satabilirsiniz. Peki nasıl sermayeniz olmadan tüm dünyaya ürünlerinizi satabilir ve kendi online mağazanızı kurup ekonomik özgürlüğünüzü elinize alabilirsiniz? Hadi gelin de para kazanalım!

eBay dropshipping, günümüzün en tartışmalı iş modellerinden biridir. Bir yandan, çevrim içi para kazanmanın neredeyse risksiz bir yoludur. Bu makaleye eBay’de stoksuz satış için kesin kılavuz diyorum çünkü aklınıza gelebilecek tüm soruların yanıtlarını vermeye çalışmak, iyi ve kötü yanlarını olabildiğince şeffaf bir şekilde sizinle paylaşmak istiyorum. 

Ve elbette, nasıl yapılır konusunu ele alacağım. Nasıl başlanır? eBay’de dropship için sıcak mı? EBay nakliye maliyetini ne kadar düşürecek ve ne kadar zaman alacak?

Bundan en iyi şekilde yararlanmana yardım etmek istiyorum. eBay’de bir stoksuz satış işine nasıl başlamalasınız?

Hadi baştan başlayalım.

eBay stoksuz satış nedir?

eBay stoksuz satış, aslında envanterine sahip olmadığınız diğer web sitelerinden (AliExpress veya Amazon gibi) eBay ürünleri sattığınız düşük riskli bir iş modelidir. Ürünlerinizi eBay müşterilerine sattıktan sonra, aslında bu malları diğer web sitesinde daha ucuza satın alıyor ve eBay’den alıcıya gönderiyorsunuz. 

Bu genel açıklama birçok soruyu gündeme getiriyor, örneğin: Amazon veya AliExpress’te daha ucuza alabilecekken neden biri sizden eBay’de bir ürün satın alsın? 

Bu soruya birazdan geleceğim. Ama önce, eBay stoksuz satış terimini temel parçalarına ayırmamız gerekiyor – böylece daha sonra onları anlamlı bir şekilde bir araya getirebilelim.

İlk parça ile başlayalım.

eBay nedir?

3 Eylül 1995’te yeni doğan internet üzerinde eBay ortaya çıktı. Forbes’a göre 21,4 Milyar dolar değerindeki kurucusu Pierre Omidyar, onu akılda kalıcı “The AuctionWeb” adıyla adlandırmaya karar verdi.

2020 yılında, Covid-19 pandemisinin yarattığı e-ticaret patlamasının ardından eBay, brüt mal satışlarında 100 Milyar dolara ulaştı . 

Kaynak: Devletçi

eBay, özellikle kullanılmış ürünler için açık artırmalarıyla ünlüdür. eBay’de satılan ilk ürün, 14,83 dolara satılan kırık bir lazer işaretçiydi ve en pahalı ürünler şunlardı… Pekala, aşağıdaki resme bakın:

Kaynak: eBay

Müzayedeleriyle o kadar ünlüdür ki, eBay’de yepyeni ürünleri stoksuz satış yapmaya çalışmanın anlamsız olduğunu düşünebilirsiniz.

Ama aslında, eBay’in 2018’deki duyurusuna göre , platformlarında satılan ürünlerin %80’i yepyeni ve satışların %88’i bir açık artırmada teklif vererek değil, “şimdi satın al” seçeneği kullanılarak gerçekleşiyor.

Yine de, eBay satış yapmak için süper ilginç bir platform ve masaya yeni satıcılar için bile ilginç bir fırsat getiriyor. Bununla ilgili daha fazla istatistiği eBay gerçeklerinde kontrol edebilirsiniz . Ancak oradan endişe verici bir gerçeği belirtmek istiyorum.

2018 eBay’den yapılan duyuruda, platformda 171 milyon aktif kullanıcı olduğu belirtildi. En son rakamlar, 157 milyon aktif kullanıcıya sahip olduğunu belirtiyor . Brüt mal satışlarının artmaya devam etmesi gerçeğine aykırıdır (ortalama olarak daha az insan daha fazla harcıyor gibi görünüyor), ancak önemli bir şey öğrenebileceğimiz bir istatistik.

Bu yazıda eBay dropshipping’in düşük riskli yapısı nedeniyle bir e-ticaret işine başlamak için harika bir iş modeli olduğunu iddia edeceğim Bu, özellikle e-Ticaret veya dijital pazarlama konusunda önceden deneyimi olmayan, tamamen yeni başlayan biriyseniz geçerlidir.

İşinizi büyütmeyi ve çevrim içi bir girişimci olmayı hedefleyin . 

eBay’i girişimcilik yolculuğunuzun başlangıç ​​noktası yapın, nasıl dropshipper olunacağını öğrenin. Bundan bahsetmişken, bu iş modelini tüm parçalarına ayıracağımızı söyledim, o halde ikinci kısma geçelim – dropshipper olmak ne anlama geliyor?

eBay’de Dropshipping Açıklaması

eBay drop shipping, Çevrim içi Arbitraj adı verilen bir şeye dayanmaktadır. Arbitraj kelimesi borsadan gelir ve aynı şirkete ait hisse senedinin iki piyasada farklı fiyata sahip olması durumunu anlatır.

Yatırımcılar, aynı hisse senedini bir piyasada daha ucuza satın almak ve ardından fiyat farkını koruyarak diğer piyasada satmak için arbitraj fırsatlarını kullanır. Dropshipper olarak bizler, e-Ticaret pazarlarındaki fiyat farklılıklarını bulmak için çevrimi çi arbitraj kavramını kullanıyoruz.

Örneğin bu ürünü ele alalım:

Çevrimiçi Arbitraj örneği
Aynı ürünün eBay ve AliExpress’te fiyat karşılaştırması

Bu ürün eBay’de 37 kez satıldı, bu da talep olduğunu ve insanların onu istediğini gösteriyor (hala talep olup olmadığını nasıl anlayacağımız bu makalenin ilerleyen bölümlerinde tartışılacaktır). 22.31 dolara satıldı ve daha sonra AliExpress’te 7.99 dolara satın alındı.

Karın nasıl hesaplandığını açıklamadan bile iki piyasa arasında fiyat farkı olduğunu net bir şekilde görebilirsiniz . Şimdi diyelim ki yeni bir satıcının bu arbitraj fırsatını bulacağını düşünün. Sen ne yapardın?

Yapacağım şey şuydu: Bir eBay mağazası açardım, aynı ürünü bu eBay satıcısından %10 daha ucuza listelerdim ve AliExpress’ten de düşürmeye çalışırdım!

Aslında, eBay dropshipper’ların yaptığı şey budur.

eBay dropshipping’in ne olduğu ile ilgili kısmı özetlemek için , eBay’de bir dropshipping işine başlamanız için 4 nedenden bahsetmek istiyorum .

eBay stoksuz satış avantajları:

#1 Ücretsiz trafik

Bu iş modeli çoğunlukla bu nedenle mantıklı geliyor. Ücretsiz trafik, eBay stoksuz satış konseptini kullanan diğer iş modelleri arasındaki en büyük ayırt edici faktördür.

# 2 Envanter yok

Ürün tedariği için AliExpress gibi web sitelerinin kullanılması nedeniyle, karlı satışlar yapmaya başlamak için önceden herhangi bir envanter satın almanız ve bunları kendiniz depolamanız gerekmez.

#3 Basit otomasyon

Dropshipping yazılımı ile işinizi kusursuz bir şekilde yönetebilirsiniz, günümüzde var olan otomasyon seviyesi, hızlı bir şekilde karlı satışlar yapmaya başlamanızı gerçekten kolaylaştırıyor.

#4 Bir niş seçmeye gerek yok

Tüm eBay dropshipper’larının genel mağazaları vardır, belirli bir niş içinde ürünler aramıyoruz, arbitraj fırsatlarına bakıyoruz – dropshipping tedarikçisinden gelen ürün daha ucuz olduğu sürece, hiç kimse hangi dropshipping nişinden geldiğini umursamıyor.

eBay dropshipping karlı mı?

eBay’de dropshipping, Shopify dropshipping’e kıyasla daha düşük bir potansiyel kâra sahiptir . Ancak çok daha düşük bir riskle gelir, hatta bazıları risksiz olarak adlandırır ve bundan ayda birkaç bin dolar kazanabilirsiniz. 

Fena değil, değil mi?

Ebay reklam vermek çok kolay, risksiz ve sermayesizdir. Ebayde listelediğiniz ürüne %’lik olarak bir payda biçersiniz. Örneğin;

100 dolarlık ürününüze %10 reklam vermek istiyorsunuz. Belirlediğiniz yüzdelik bedeli hemen peşin olarak değil, ürününüz reklamdan dolayı satılınca ödersiniz. Bu sayede reklam sermayesi ortadan kalkar ve ebay yine olduğu gibi en kolay ve en karlı e-ticaret modellerinden biri olarak kalır.

eBay’de karlılığı aşağı çeken iki güç var

  • Rekabet seviyesi yüksek ve giriş seviyesi düşüktür. eBay’de stoksuz satış yapmaya başlamak, bir Shopify işine başlamaktan çok daha kolaydır; bu, yeni başlıyorsanız sizin için ve aynı zamanda rakipleriniz için de büyük bir avantajdır.

Ebay kârlıdır ve ne kadar kârlı olduğu, büyük ölçüde buna koymak istediğiniz çabaya bağlıdır. Bu, hızlı bir şekilde zengin olma işi değil, çalışması ve büyümesi için zaman ve çaba harcamanız gerekecek. Ne kadar çok şey bilirseniz o kadar kazanırsınız…

Bu büyümenin karlılığa giden yolu ne kadar zaman alacak?

Henüz internetten para kazanmıyor musunuz?

Kendi dropshipping işinizi başlatıp, sadece tek bir bilgisayar ile dünyanın her yerinde satış yapın.

eBay’de dropshipping’e başlamak ne kadar zaman alır?

Güvenlik nedeniyle, eBay, hesabın müşteri dolandırıcılığı gibi yasa dışı faaliyetlerde bulunmadığından emin olmak için yepyeni hesaplara daha yakından bakar. İlk 90 gün içinde ve özellikle ilk haftada, eBay’e dropship ürünlerinden daha fazla evden ürün listelemeniz önerilir. Dropshipping ürünlerini listelemeden önce satmak istediğiniz ikinci el ürünleri bulun ve listeleyin.

eBay’de dropshipping’e başlamanın maliyeti nedir?

Ebay için yapacağınız tek maliyet ilk satılan ürünüzün kendi cebinizden çıkmasıdır ve bu da ilk ürününüzün fiyatına göre değişiklik göstericektir. Peki neden? Çünkü ebay sizin dolandırıcı olmayıp bu işi gerçekten yapmak istediğinizi öğrenmek için ilk siparişinizin parasını 1-2 gün el altında tutar. Bu her satıcı için geçerlidir. Ebay gibi dünyanın en iyi online alışveriş sitelerinden biri olduğunuzu varsayın, siz olsanız siz de böyle önlemler alırdınız.

Dropshipping işiniz için sağlıklı bir rutin geliştirme

Bir stoksuz satış işine başlamanın son kısmı, “son” dışında her şeydir. Bir işletme sahibi olarak artık hesabınızın sağlığından, trafik oluşumundan ve müşteri hizmetlerinden siz sorumlusunuz.

Şimdi Ne Yapmalısınız?

İşinizin uzun vadeli olmasını istiyorsanız önce kendinize değer katmalısınız. Bunu da kendinize yatırım yaparak elde edeceksiniz. Şuan zemini oluşturdunuz ama ilerisidir önemli olan. En iyi ürünler nasıl bulunur? Dünya çapındaki en iyi toptancılar hangileri? En trend ürünler nasıl listelenir? Kendini markanızı nasıl yaratırsınız? Vergiler nasıl işler? Muhasebeci Nasıl ve Ne zaman Alınmalı? En iyi muhasebeciyi nerden alırsınız?? İşinizi büyültmek için en iyi yatırımı nereye yaparsınız ve bunu yaparken nasıl en az şekilde para ödersiniz? Suspend(hesap kısıtlaması) yerseniz ne yapmalısınız? eBay ile nasıl iletişim kurmalısınız? Ve daha bunun gibi binlerce sorunun cevabı en üst düzey eğitimlerde verilir. O eğitimi de sunacağım birazdan. Şuan anlattıklarım işin sadece teknik yanları.

Emekleriniz ve çabanızın yanında sağlam bir mentaliye de ihtiyacınız vardır : İşinizi nasıl büyüteceksiniz ? Önünüze çıkan engellere karşı nasıl davranmalısınız? Şirketinizin vizyonu ne olmalı ? Kendinize, ailenize , işinize ve şirketinize katabileceğiniz en iyi değer nedir ? Paranızı nasıl daha iyi kullanabilirsiniz ? Paranızı nasıl sizin için çalıştırabilir ve zamanınızı yönetebilirsiniz ? bütün bunlar sizi diğer rakiplerinizden ayırır ve başarının timsali olan bir girişimci olursunuz.

Bütün bunların hepsi ve daha fazlası eğitimde yer alıyor
Şuan burada sizinle bunun için iletişime geçiyorsam gerçekten hayatınızda bir şeyleri değiştirmek ve kendi geleceğinize , ailenize , çocuklarınıza güzel bir gelecek sunmak için burada olduğunuzu biliyorum. Çabanızı takdir ediyorum. Eğitimler Sizi A noktasından B noktasına en iyi şekilde taşır ve en önemli şey olan zamanınızı tecrübeler ile kazandırır. Kursiyerlerimizin %80 i başarılı oluyor . %20 si ise bu işi sadece sadece biraz para kazanmak isteyip başaramayan ve hemen pes edenler. Konfor alanınızdan çıkmalı ve başkalarının hayallerini gerçekleştirmek için çalışmak yerine kendi hayallerinizi hayata geçirmelisiniz. Sizin hedefleriniz çok büyük ve bu yolda insanlara değer katacak bir vizyonunuz olsun . Paraya değil de başarıya odaklanın her zaman.

Başarı elbet hem mutluluğu, hem de parayı size getirecektir…

eBay stoksuz satış Kursu

Dünyanın 165 ülkesinde 50.000’in üzerinde öğrencimiz ile beraber hayallerinizi gerçek olgulara dönüştürmek, ailenize,kendinize ve çevrenize değer katmak için sizinle beraber gece gündüz çalışıyoruz. Hep birlikte başaracağız…

Bu eBay stoksuz satış kursunun diğerlerinden daha iyi olduğunu söylemeye çalışmıyorum, her ne kadar bunu yapmak için çok çaba sarf etmiş olsak da. Söylemeye çalıştığım şey, ücretli kurslardan biriyle eBay’de bir stoksuz satış işine başlamak ve kendi işinizin uzun vadeli olmasını istiyorsanız bu maliyeti göz önünde bulundurmanız gerekebileceğidir.

Özel Ebay Eğitimimiz İçin: https://bit.ly/2W0fkUs

Başarılı olmak istiyorsanız başarı teriminin timsali olan insanların tecrübelerinden ders çıkarmalı, onların ideolojileri hakkında farkındalık oluşturmalı ve en önemlisi olan; onların insanlara sundukları değeri anlamalısınız. Gerekli çabayı , gücünüz , yaratıcılığınız ve idealleriniz ile birlikte harekete geçirip pes etmezseniz , başarı kaçınılmaz ve bir o kadar da hayatınıza anlam katacak sürekli bir olgu haline dönüşür. İlerleyin, durmayın…

Ne düşünüyorsun?

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 1-13.png

Özel Ebay Eğitimimiz İçin: https://bit.ly/2W0fkUs

Ebay dropshipping hakkındaki düşüncelerinizi, merak ettiğiniz soruları ve görüşlerinizi yorumlar bölümünden bize iletebilirsiniz. İşinizi büyütmeniz için gerekecek mentaliteye sahip olmanız için yazığımız makalelerin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Bizi Youtube’dan takip ederek ayrıcalıklardan yararlanın: https://www.youtube.com/channel/UCAqk72WWxsIezQqJxEgMf1

Bizi Facebook, Telegram ve Forum kanallarımızdan takip ederek toplu yardımlaşma ağlarımızda istediğiniz soruları bulabilir, sorabilir ve görüşlerinizi bize iletebilirsiniz.

Bir yanıt yazın