İnternetten Para Kazanmanın 10 Kolay Yolu | 2022’de İnternetten Para Kazanmak

1. Dropshipping

İş türü: Ürün bazlı

Çaba: Orta

Kaldıraç: Yüksek

Başlangıç ​​maliyetleri (5 💸 üzerinden ): 💸

Kazanç potansiyeli (5 💰 üzerinden ): 💰💰💰

Geçen yıl, dünya çapındaki pek çok trend, onlarca yıllık hızlanma yaşadı. Böyle bir trend, e-ticaretin yükselişiydi. Bir e-ticaret işletmesini yürütmenin birkaç yolu vardır ; bunlardan bazıları, çok sayıda envanter taşıma ve tutma ihtiyacını minimum düzeyde sağlar.

Dropshipping’e girin Dropshipping, sattığınız ürünleri stokta tutmadığınız bir iş modelidir. Bunun yerine, bir müşteri mağazanızdan bir şey satın aldığında, üçüncü bir taraf siparişi sizin için gerçekleştirir ve gönderir. Başlangıç ​​maliyetleri düşük olduğundan, hem yeni başlayanlar hem de profesyoneller için çevrimiçi para kazanmanın giderek daha popüler bir yolu. 

Dropshipping Eğitim Serilerimiz İçin: http://digitalmarketmentoring.com/?aff=213

2. Talep üzerine yazdırın

İş türü: Ürün bazlı

Çaba: Orta

Kaldıraç: Orta

Başlangıç ​​maliyetleri (5 💸 üzerinden ): 💸

Kazanç potansiyeli (5 💰 üzerinden ): 💰💰💰

Talep üzerine baskı, satıcıların beyaz etiket ürünlerini kendi tasarımlarıyla özelleştirmelerine ve bunları yalnızca müşteri satın aldıktan sonra satmalarına olanak tanıyarak envanter tutma ihtiyacını ortadan kaldırır (bu da onu stoksuz satışın bir alt kümesi yapar). Bir müşteri sipariş verdiğinde, talep üzerine baskı şirketi tasarımınızı ürüne ekler, siparişi yerine getirir ve müşteriye gönderir.

Talep üzerine baskının dropshipping’e göre sunduğu en önemli avantaj, ürünlerinizin estetiği üzerinde kontrole sahip olmanızdır; bu, tasarımın ayırt edici olduğu t-shirtler veya hayran ürünleri gibi ürün kategorileri için önemli bir farklılaştırıcıdır .

3. Özel ürünler

İş türü: Ürün bazlı

Çaba: Yüksek

Kaldıraç: Orta

Başlangıç ​​maliyetleri (5 💸 üzerinden ): 💸💸💸

Kazanç potansiyeli (5 💰 üzerinden ): 💰💰💰

Yukarıdaki seçenekler, pahalı envanter tutmama kolaylığı ile birlikte gelirken, bazı sınırlamalarla birlikte gelirler – özellikle sattığınız ürün üzerinde tam kontrole sahip değilsiniz.

Ve çoğu doğrudan tüketiciye yönelik markaları düşündüğünüzde, akla gelen şudur: Anlamlı iyileştirmeler yapan veya iyi bilinen ürünlere ilginç ayrıntılar ekleyen orijinal ürünler. Şahsen, birçok postacı çantası satın aldım, ancak Vermilyea Pelle tarafından kapıma ulaşana kadar hiç böyle bir şey görmemiştim.

Mücevher markaları, moda markaları ve ev dekorasyonu markaları arasında elle ürün yapmak popülerdir. Ürün geliştirme ve öğelerinizin kalitesi üzerinde tam kontrol sağlar. Tek dezavantajı şunlardır: (1) zaman alıcı olabilir ve (2) ölçeklenmesi zordur. Ürünleri elle yapmakla ilgili maliyetler, malzeme maliyeti, bitmiş ürünlerinizi depolamak ve işçiliktir. 

4. Etsy’de Satış Yapın

İş türü: Ürün bazlı

Çaba: Yüksek

Kaldıraç: Orta

Başlangıç ​​maliyetleri (5 💸 üzerinden ): 💸💸💸

Kazanç potansiyeli (5 💰 üzerinden ): 💰💰

Etsy’den Amazon’a kadar her çevrimiçi pazar yeri, ortak bir dizi avantaj ve dezavantaj sunar. Bunun tersi, onların alışveriş yapan ağlarına erişmenizdir – insanlar bir şey satın almaları gerektiğinde bu sitelere düzenli olarak göz atarlar, bu nedenle mağaza kurmak onlarla orada tanışmanızı sağlar.

Bununla birlikte, bu kanallar kendi web sitenizle uyum içinde çalışabileceğinden, bazen başlamak için harika bir yerdir. Yeni çevrimiçi üreticiler, ilk etapta marka bilinirliğini artırmak için Etsy’yi kullanabilir: 45,7 milyon alıcıdan oluşan aktif bir topluluğa sahiptir . 

ETSY Eğitim Serilerimiz İçin: http://digitalmarketmentoring.com/?aff=213

5. Amazon’da Satış Yapın

İş türü: Ürün bazlı

Çaba: Orta

Kaldıraç: Orta

Başlangıç ​​maliyetleri (5 💸 üzerinden ): 💸💸

Kazanç potansiyeli (5 💰 üzerinden ): 💰💰

Amazon, yeni e-ticaret girişimcilerini ağırlayan bir pazar haline geldi. Bir hesaba kaydolmak birkaç dakika sürer ve bir ürün listelemeyi canlı hale getirmek birkaç dakika daha sürer. 

Platformun çok büyük bir izleyici kitlesi var, küresel bir pazar yeri ve ürün keşfi ve araştırması için gidilecek bir yer. Listeleme optimizasyonu, ürünlerinizin bulunmasına ve yeni fırsatların ortaya çıkmasına yardımcı olabilir. Ve Amazon’un uygulama içi promosyonları, yüksek oranda hedeflenmiş kitleler için markanızın görünürlüğünü artırabilir. 

Yine de bazı e-ticaret girişimcileri, Amazon’da satış yapmanın uzun vadeli sürdürülebilirliğini sorguluyor. Pazar, alışveriş yapanların istenen ürünleri ortaya çıkarmasına yardımcı olmak için harika olsa da, satıcıların işletmelerinin fark edilmesini sağlamak zordur. Amazon, sunabileceğiniz aynı ürünlerin birçok satıcısını kendine çeker. Ücretlere odaklanın ve markanızı farklılaştırmaya çalışın ve sonuçta satış yapmak için daha çok çalışabilir, ancak kârlılığınızı artıramazsınız. 

Amazon Eğitim Serilerimiz İçin: http://digitalmarketmentoring.com/?aff=213

6. Dijital ürünler

İş türü: Ürün bazlı

Çaba: Yüksek

Kaldıraç: Yüksek

Başlangıç ​​maliyetleri (5 💸 üzerinden ): 💸💸

Kazanç potansiyeli (5 💰 üzerinden ): 💰💰💰💰

Dijital ürünler , satabileceğiniz herhangi bir ürünün en iyi marjlarından bazılarını taşır. Geliştirmenin ön maliyetleri yüksek olabilir, ancak dijital ürünleri satmanın değişken maliyetleri nispeten düşüktür. Medya veya yazılım yapıldıktan sonra, müşterilere teslim edilmesi çok pahalı değildir.

Özünde, dijital bir ürün, envanteri yeniden stoklamadan tekrar tekrar satabileceğiniz maddi olmayan bir varlıktır. Genellikle PDF, eklenti veya etkileşimli belge gibi indirilebilir dosyalar halinde gelirler. Bu ürünler o kadar iyi bir pasif gelir kaynağı haline geldi ki, birçok önde gelen profesyonel etkileyici, blog yazarı veya halka açık ikon, kılavuzlar, e-kitaplar, şablonlar, araştırma bulguları, planlar ve öğreticiler gibi dijital ürünleri piyasaya sürüyor. 

7. Medya

İş türü: Ürün bazlı

Çaba: Yüksek

Kaldıraç: Yüksek

Başlangıç ​​maliyetleri (5 💸 üzerinden ): 💸💸

Kazanç potansiyeli (5 💰 üzerinden ): 💰💰💰💰

Medya çok geniş kapsamlı bir terimdir, ancak müzik , video, dijital sanat, ücretli haber bültenleri, dergiler veya podcast’ler satmak için pazarda bir içerik oluşturucu iseniz mevcut en iyi tanım .

Medya, dijital ürünlerle yakından ilişkili görünüyor, ancak medyadan farkı, yaratıcı girişimlere yönelik olma eğiliminde olmasıdır; örneğin, ücretli bir bülten aboneliğine başlayan bir yazar veya çevrimiçi sanat satmayı öğrenen bir sanatçı .

Medya satmanın en iyi yanı, çoğu zaman insanların kendilerini çevrimiçi olarak ifade etmelerinin bir yolu olmasıdır. Geçmişte ağlara, galerilere veya halkla ilişkilere erişimi olmayan sanatçılar ve içerik oluşturucular artık bir marka oluşturabilir , takipçilerini artırabilir ve sevdikleri bir şeyi yaparak çevrimiçi para kazanabilir. 

8. Blog

İş türü: Kitleden para kazanma

Çaba: Yüksek

Kaldıraç: Orta

Başlangıç ​​maliyetleri (5 💸 üzerinden ): 💸

Kazanç potansiyeli (5 💰 üzerinden ): 💰💰💰

Muhtemelen hayatınızın bir noktasında bir iş blogu okudunuz. İşletmeler, bilgi ve öngörüleri paylaşmak, bir hedef kitle oluşturmak ve daha fazla potansiyel müşteri ve satış elde etmek için bloglamayı kullanır. Blog yazmanın, bir sektörde düşünce liderliği oluşturmak ve bir marka için arama motoru görünürlüğünü artırmak gibi sonsuz faydaları vardır.

Çevrimiçi para kazanmak için blog yazmak, büyük işletmelerin ve yan koşuşturmaların ötesine geçti . Artık herkes harika içerikler yayınlayarak bir kitle oluşturabilir ve bloglarından çok para kazanabilir. Blogcular ayrıca, bir şirket blogundan bilgi almak yerine, hedeflenen kitlede yankı uyandıran kişisel bir yaklaşım benimseme eğilimindedir. 

İnsanlar blogları birçok farklı nedenden dolayı başlatır, bazıları:

  • Düşüncelerini, tutkularını veya yaşam deneyimlerini paylaşmak
  • Okuyucuları bildikleri bir konuda eğitmek 
  • Ürün veya hizmet satmak
  • Kişisel bir marka oluşturmak

9. Bağlı kuruluş pazarlaması

İş türü: Kitleden para kazanma

Çaba: Orta

Kaldıraç: Yüksek

Başlangıç ​​maliyetleri (5 💸 üzerinden ): 💸💸

Kazanç potansiyeli (5 💰 üzerinden ): 💰💰💰💰

Yalnızca çevrimiçi iş modellerinin hala nispeten yanlış anlaşıldığı bir eğilim var gibi görünüyor. Peki, bu yığına bağlı kuruluş pazarlamasını ekleyin. Burada bulunacak yılan yağı yok.

Peki, bu model üzerinden para kazanma nasıl işliyor? Esasen, yayıncılar veya bireyler, resmi bir bağlı kuruluş olarak eklenmek için uygun olan her yerde bağlı kuruluş programlarına başvurabilirler. Kabul edildikten sonra, tanıtımını yapmak istediğiniz ürün veya hizmetin bağlı kuruluş bağlantısını paylaşmanın bir yolunu alacaksınız. Bir feragatname eklemeyi unutmayın!

Birisi bağlantınızı tıkladıktan sonra ürünü satın aldığında, bir komisyonla birlikte tavsiye için kredi alırsınız. Komisyon tutarı, bağlı kuruluş programına ve satılan ürüne bağlıdır; Amazon.com’daki emtia ürünleri fazla ödeme yapmaz, ancak yüksek bilet hesabına başvurmak yüzlerce hatta binlerce dolar ödeyebilir.

Bağlı kuruluş pazarlaması, bir ziyaretçinin belirli bir ürünün neden onlar için doğru ürün olabileceğini anlamasına yardımcı olduğunuzda en iyi sonucu verdiğinden, genellikle içerik odaklı web sitelerinde dağıtıldığını görürsünüz. Arama motoru optimizasyonu da burada önemli bir rol oynuyor ve yerel sitelerden devasa, dünya çapında bilinen yayınlara kadar herkesin “en iyi oyun dizüstü bilgisayarları 2021” gibi terimler için rekabet ettiğini göreceksiniz.

10. Çevrimiçi kurslar

İş türü: Ürün bazlı

Çaba: Yüksek

Kaldıraç: Yüksek

Başlangıç ​​maliyetleri (5 💸 üzerinden ): 💸

Kazanç potansiyeli (5 💰 üzerinden ): 💰💰💰💰

Gerçekten harika bir çevrimiçi kurs oluşturmak zordur. Belirli bir konunun içini ve dışını bilmeniz ve ardından bu bilgiyi kodlayacak beceriye (ve özveriye) sahip olmanız ve müşterileriniz için en iyi tavsiyenizi yazmanız veya kaydetmeniz gerekir. Ve elbette, kursu bir kez yaptıktan sonra başarılı bir şekilde pazarlamanız gerekir – çoğu zaman en zor kısımdır.

Yine de, çevrimiçi kursların oldukça geniş bir çekiciliğe sahip olmasının bir nedeni var. Bir kurs oluşturulduktan sonra, herhangi bir dijital ürünün tüm faydalarını tahakkuk ettirir: Ürünü daha fazla müşteriye teslim etme maliyetleri, barındırma dışında esasen sıfırdır. Bunu, tüm fiziksel ürün işletmelerinin karşılaştığı envanter tutma ihtiyacıyla karşılaştırın ve ölçekledikçe kendinizi ürünle ilgili daha az sorunla uğraşırken bulacaksınız.

Dijital kurslar ve sürekli eğitim için iştah da orada. Bu yüzden Udemy ve Skillshare gibi siteler gelişiyor. En büyük engeliniz, aslında ücretsiz olarak sunulan binlerce harika kaynağın bulunduğu web’in kendisidir. Ve her konudaki içerik gün geçtikçe daha iyi hale geliyor.

Ancak web’de sunulan sınırsız seçenekler, tam olarak ücretli kursların değerli olmasının nedenidir: Kabartmayı filtreler ve sadece iyi şeyleri paylaşırlar. Çoğu içerik oluşturucu, çoğunlukla ücretsiz olan videolarını veya blog gönderilerini ücretli bir kursa dönüştürmeyi başardı. İnsanların ödeme yapmasının nedeni sadece bilgi için değil, aynı zamanda düzenlenme ve sunulma şeklidir. Değerin bir kısmı, düzinelerce YouTube videosunu ve rastgele web sitelerini filtrelemek zorunda kalmadan ve bunun yerine ilgi çekici bir eğitmenden tutarlı bir kurs almak zorunda kalmadan kazanılan zamandır.

Eğitim Serilerimiz İçin: http://digitalmarketmentoring.com/?aff=213

Bizi Youtube’dan takip ederek ayrıcalıklardan yararlanın: https://www.youtube.com/channel/UCAqk72WWxsIezQqJxEgMf1w

İnstagram Sayfalarımız:

https://www.instagram.com/ebayturkiyedropshipping/

https://www.instagram.com/fbturkiyedropshipping/

BU VİDEOLARA GÖZ ATIN:

Ebay Suspend | Bunları Yaparsan Suspend Yemezsin 2021|Ebay Dropshipping İle İnternetten Gelir Kazan

Bir yanıt yazın