Karlı Ürünler Nasıl Bulunur?

İlk adım: Bir Tedarikçi Seçme

Önce bir tedarikçi bulalım. Bu durumda HomeDepot’u sadece örnek için kullanacağız. Hangi sağlayıcıyı seçtiğiniz önemli değil.

İkinci adım bir Niş Bulmaktır

HomeDepot’a gidin, üstte farklı kategorilerimiz var. Birini seçelim.

Diyelim ki tüm departmanlara gideceğiz ve mesela Ev Dekorasyonu seçeceğiz.

Neden bu kategoriyi seçtik?

Sıcak kategoriler arıyoruz; bu yöntemi kullanarak bulduğumuz ürünlerden daha fazla kar elde etmek istiyoruz ve ev dekorasyonu kategorisi tüm yıl boyunca sıcak.

Ev dekorasyonu kategorisinde, mevcut ürünlerin türlerine genel bir bakış istiyoruz. Bu kategoride neler olduğunu anlamamız gerekiyor.

Üçüncü adım, WatchCount’u kontrol etmektir

Bu kategoride neler olduğu hakkında fikir edindikten sonra  WatchCount.com’a gidelim .

Bundan sonra kullandığımız site için sağdaki kategoriyi seçeceğiz, bu durumda bu HomeDepot. Öyleyse gidip ev ve bahçe kategorisini bulacağız.

Sporun nişinde çalışmak istiyorsak, bunun gibi şeyler, Spor ve Dış Mekan kategorisi ile gideceğiz.

Dördüncü adım, eBay Pazar Yeri’ni Seçmektir

Bundan sonra hedeflemek istediğimiz pazarı seçmemiz gerekiyor. Bu örnekte ABD pazarını seçelim.

Ardından daha önce seçtiğimiz kategoriye gideceğiz ve kategorinin adını bu durumda Ev dekoru adını alacağız.

Herhangi bir özel anahtar kelime almayacağız; genel bir şey olmalı, bu yüzden “dekor” alacağız. Anahtar kelimelerin altına koyun ve “göster” i tıklayın.

Şimdi birçok farklı öğe arasından seçim yapabiliriz. Şu anda ne kadar ateşli olduklarını ve ne kadar izleyicileri olduğunu görebilirsiniz.

Beşinci adım, bir ürün seçmek ve ardından rekabeti kontrol etmektir.

Ürüne gideceğiz, açacağız ve yapacağımız ilk şey satıcının kalitesini ve seviyesini kontrol etmek, onlarla rekabet edip edemeyeceğimizi bilmek.

Bir sonraki kontrol edeceğimiz şey, bu ürünün şimdiye kadar satmaya devam edip etmediği. Bu nedenle, bu ürünün en son ne zaman satıldığını kontrol etmek için satılan miktarların miktarına tıklayacağız.

Ürünü Kaynakta Bulma (HomeDepot)

Gidip ürünün başlığını alacağız, daha sonra kaynak yapmak istediğimiz siteye gideceğiz, bu durumda HomeDepot ve başlığı aramaya çalışacağız. Ürünü açıklama ile de arayabilirsiniz.

Son adım, öğeyi listelemek ve ca-ching bildirim sesini beklemektir.

Bu yüzden saat sayısındaki öğeyi kontrol ettik. Sonra rekabeti kontrol ederiz. Ürünün hala çok satıp satmadığını kontrol ettik. Son ve en kolay adım, ürünü listelemek ve satışı beklemektir.

Bizi takip et!

Bir yanıt yazın