Mağazanızda trafik var ancak satış yok: Bu 5 Basit Adımı Kullanın

Mağazanızda trafik var ancak henüz satış yok mu?

İlk olarak, pek çok kişinin stoksuz satışta başarılı olmasını engelleyen en büyük engellerden birini aştığınız için tebrikler: Mağazanıza trafik çekmek. Web trafiği alıyorsanız, e-ticaret satışlarını artırmak doğal olarak takip etmelidir. Değilse, endişelenmeyin, sadece birkaç değişiklik yapmanız yeterlidir.

Facebook reklamlarını, etkileyicileri, Adwords veya her neyse, kullanıyor olun, büyük bir engeli aştınız ve bir ton web sitesi trafiği görüyorsunuz.

Şimdi önemli olan, bu Mağazanın trafiğini satış dönüşümlerine çevirip dönüştüremeyeceğinizdir.

1. Hedefinizin Reklamınızla Uyumlu Olması Gerekiyor

Basit bir gerçek şu ki, artık kimseyi hiçbir şey için kandıramazsınız. Yıllar önce insanlar anlamadığı için bu kadar çok şeyden sıyrılırdık. On iki yıl önce, biri ücretsiz artı kargo reklamı görse, hiçbir fikirleri olmaz ve gerçekten ücretsiz bir şey aldıklarını düşünürlerdi.

Günümüzde insanlar konu internet olduğunda biraz daha bilgili, bu yüzden insanları kandırmak o kadar kolay değil, bu yüzden hedef konumunuzun, reklamınızın tam olarak nasıl göründüğünü aynen kopyalamaya ihtiyacı var. Renklerin aynı, aynı resimler olduğundan ve teklifin, reklamın söylediği ile tamamen uyumlu olduğundan emin olun. Çoğu zaman, nereye gittiğimi görmek için bir Facebook reklamına tıklarım. Öte yandan, tıkladığım reklamdan tamamen farklı bir web sitesine yönlendirildim. Sonuç olarak, zıpladım.

Hemen çıkma oranınıza bir göz atın ve insanlar açılış sayfanıza tıkladıktan sonra hızlı bir şekilde tıklıyorsa, bu sizin sorununuz olabilir.

Unutulmaması gereken başka bir şey de, her zaman müşterilerinizi tanıttığınız şey için tam satış sayfasına göndermek istemenizdir. Beni ana sayfaya gönderen çok sayıda reklamı tıkladım ve şimdi başlangıçta aradığımı bulmak için sitede gezinmem gerekiyor.

Bu süre içinde müşterileriniz ilgisini kaybedebilir ve geri dönebilir.

Mağazanızın ziyaretçilerine en az dirençli yolu sunun ve bu ziyaretçileri mümkün olan en hızlı şekilde satışa götürün.

2. Mağazanızda Gezinmek Çok Zor Olabilir

Çevrimiçi bir mağazayla alışveriş deneyimi sağlamak zordur, ancak deneyimi keyifli ve anlaşılır hale getirmek için elinizden gelenin en iyisini yapmanız gerekir.

Çevrimiçi mağazanızın tasarımının temiz ve öz olduğundan emin olmak istersiniz. Herhangi bir süslü grafiğe, renge veya sattığınız ürünlerden uzaklaşan herhangi bir şeye ihtiyacınız yok.

Şimdi, bir ton web sitesi trafiği alıyorsanız ve hala satış yapmıyorsanız, çevrimiçi mağazanızın tasarımında ince ayar yapmak isteyebilirsiniz.

Şöyle bak; Birisi mağazanıza gelirse ve daha önce hiç orada bulunmadıysa, siz onlara cesaret vermedikçe, satın alma konusunda çok fazla güven duymazlar.

Ürün sayfalarınızda gezinmenin kolay olduğundan ve müşterilerin isterlerse farklı öğeler arasında hızla bakabildiğinden emin olun .

Birisi mağazanızda bir şey satın alma niyetiyle gelebilir, ancak daha sonra sahip olduğunuz tüm ürünleri görürler, sitenizde gezinmeye çalışırlar, bunun çok zor olduğunu görürler ve sonra hiçbir şey yapmadan ayrılırlar.

Daha önce de söylediğim gibi, satış ile müşterileriniz arasındaki engellerin sayısını sınırlamalısınız. Bunları olabildiğince hızlı bir şekilde satış sayfasına getirin ve onlara ödeme aşamasına gelmeleri için en akıcı süreci sağlayın.

3. Optimize Edilmiş Bir Ürün Sayfasına İhtiyacınız Var

Ürün sayfalarını optimize etmenin birçok farklı yolu vardır ve birçok e-ticaret platformu – Ebay ve Shopify dahil – buna yardımcı olacak pek çok araç sağlar.

Ürün sayfalarınızda bulundurmanız gereken bazı şeyler şunlardır:

  • Yüksek kaliteli görüntüler : Bulanık olamazlar veya hemen güveninizi kaybedersiniz
  • Basit ürün başlığı: Başlığı basit tutun ve avantajlardan bahsedin
  • Bir ürünün faydalarını satan bir açıklama: Ürün birisinin hayatını nasıl daha iyi hale getirebilir?
  • Sosyal kanıt: İncelemelere, satın alma geçmişine, kanıt içeren açılır pencerelere, her şeye ihtiyacınız var
  • Aciliyet: Geri sayım sayacı veya benzeri bir şey kullanın
  • Harekete geçirici mesaj: Müşteriyi hemen satın almaya zorlamanız gerekir

4. Ödeme Hakkında Ne Yapmalı?

Çok sayıda terk edilmiş ödeme yaşıyorsanız ne yaparsınız?

Müşterileriniz ödeme yapmadan ayrılıyorsa bu, mağazanızınğ yasallığından endişe duydukları veya ödeme işleminin çok karmaşık olduğu anlamına gelir.

Ödemenizi gözden geçirin veya bir aile üyenizden veya arkadaşınızdan yapmasını isteyin. Ödeme sürecinize güvenip güvenmeyecekleri konusunda dürüst geri bildirimlerini alın.

E-ticaret satışları elde etmek için en iyi ödeme, mümkün olan en az miktarda bilgi gerektirecek ve müşterilere sürekli olarak güven sinyalleri vermek isteyeceksiniz.

Bol miktarda güvenlik rozeti, garanti bilgisi, iade politikası ve müşterinin sizinle alışveriş konusunda daha az endişe duymasını sağlayacak her şeye sahip olun.

5. Hedeflenen Reklamınızı Sıkılaştırın

Bazen satış eksikliğinizin web sitenizle hiçbir ilgisi olmayabilir ve yine de bir reklam sorunu olabilir.

Reklamınız web sitesi trafiğine dönüşüyorsa, iyi bir metne ve mükemmel grafiklere sahipsiniz; sorun hedeflemenizde olabilir. Hedeflenen reklamınız yeterince dar değilse, web sitenize çok fazla trafik çekiyor olabilirsiniz, ancak bu insanların hiçbiri sattığınız şeyle ilgilenmiyor.

Örneğin, kayak ve snowboard ekipmanları satıyorsanız. Kış sporlarını seven herkesi hedeflemek yerine, onu belirli bir kayak markasına veya profesyonel kayakçıya daraltmak isteyebilirsiniz.

Facebook reklam hedefleme panonuzdaki “daralt” sekmesini kullandığınızdan emin olun . İki milyon kişiyi hedefliyorsanız, çok fazla web trafiği alıyorsunuz, ancak paranızı ürünlerinizle ilgilenmeyen insanlara harcıyorsunuz.

Son bir örnek, eğer birinci sınıf ürünler veya pahalı bir şey satıyorsanız, sattığınız şeyi alacak parası olan web trafiğini hedeflediğinizden emin olmak istersiniz.

Bu reklamlarla ABD, Kanada, Yeni Zelanda ve Avustralya gibi ülkeleri hedefleyin.

Ayrıca yaş aralığını da aklınızda bulundurun.

24 yaşın altında kayak yapan ve snowboard yapan pek çok insan olsa da, muhtemelen bu ürünleri alacak paraları yok.

E-Ticaret Satışları Alın!

Bu kadar!

Bu beş konuya bir göz atarsanız ve bir şeyleri değiştirmeye başlarsanız, kendinizi e-ticaret satışlarınızı artırırken ve cebinize daha fazla para koyarken bulmalısınız.

Bir yanıt yazın