Meşgul Girişimciler için 9 Kişisel Bakım Stratejisi

Bir işi beslemenin yoğunluğunda, kendinizi beslemeyi unutmanın ne kadar kolay olduğunu anladım. İşlerinin ilk aşamalarında girişimciler arasında öz bakımı ihmal etmek yaygındır – günlük bir işte çalışmak ve geri kalanını dinlenme, eğlence veya aile için ayrılmış o zamana tıkmak.

Araştırmalar tekrar tekrar fiziksel sağlığı zihinsel sağlıkla ve zihinsel sağlığı üretkenlik ve yaratıcı düşünceyle ilişkilendirir. Görünüşe göre kişisel bakımın olumlu bir dalgalanma etkisi var. Tükenmişliği önlemeyi uman girişimciler, refahı ön planda tutan sürdürülebilir bir iş-yaşam dengesi için çaba göstermelidir. Burada, yoğun yaşam tarzlarına uyan dokuz kişisel bakım ipucunu keşfedeceğiz.

Öz bakım nedir?

Yeşillikler arasında yer alan neon aydınlatma, "ve nefes al" okur

Kişisel bakım, geleneksel olarak sağlıklı kalmak, hastalıkları önlemek ve uzun süreli hastalıkları yönetmek için kendi kendine başlatılan eylemleri tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Uyku, yemek, su ve insan teması gibi temel ihtiyaçları kapsar.

Son on yılda, öz bakımın tanımı meditasyon, seyahat ve şımartma gibi aktiviteleri içerecek ve duygusal ve ilişki sağlığına odaklanmak, hatta Instagramlanabilir zenginlik ve hoşgörü seviyelerine ulaşmak için genişledi . Ancak özünde öz bakım, manikürcüler ve mimozalar değildir; zihninizin ve vücudunuzun en çok ihtiyaç duyduğu şeylerden faydalanmaktır. 

1. Nefes almayı unutmayın

Bir kişi, çiçeklerle dolu bir alanda derin nefes alarak öz bakım uygular.

Kolay bir tane ile başlayalım. Düşünseniz de düşünmeseniz de nefes almak doğal olarak gerçekleşir, değil mi? Ama nasıl nefes alıyorsun? Kısa nefes nefese ponponlar? Bilinçaltında nefesini tutuyor musun?

Stresten uzak durmak da dahil olmak üzere kontrollü ve dikkatli nefes almanın kanıtlanmış faydaları vardır . Sığ nefes almanın kaygıya katkıda bulunduğu durumlarda, tam karın nefesleri kalbi yavaşlatmaya ve kan basıncını stabilize etmeye yardımcı olur. Derin nefes almayı hatırlamakta güçlük çekiyorsanız, doğal olarak gelene kadar bir uygulama veya podcast aracılığıyla yoga veya diğer rehberli meditasyon veya nefes egzersizleri yapın.

2. Egzersiz yoluyla stresi en aza indirin

Bir kişi açık hava spor salonunda şınav çekiyor.

Düzenli aerobik egzersiz , beyninizin hafıza ve öğrenmeden sorumlu kısmını güçlendirir . Bununla birlikte, egzersizin stres seviyeleriniz üzerindeki olumlu etkilerinden yararlanmak için spor salonu ücretlerine veya koşu bandında saatlerce para harcamanıza gerek yok. 

CDC’ye göre , ortalama bir yetişkin haftada yaklaşık 150 dakika egzersiz yapmalıdır (ihtiyacınız olan miktar değişebilir ). Zaten tükenmişken kulağa çok gibi geliyor, ancak hafta boyunca 10 ila 20 dakikalık küçük parçalara bölün: köpeği yürüyüşe çıkarın, hafif masa yogası yapın veya biraz bahçe işi yapın.

3. Daha iyi uyuyun 

Bir pug cinsi köpek, uyuyan bir kişinin yanında bir yatakta dinleniyor.

Uyku yoksunluğu , karar verme yeteneğinin azalmasına katkıda bulunur ve yaratıcılığı engeller. Gece yarısı yağını yakarak daha fazlasını yapabilirsin, ama ne pahasına? Daha iyi uyku alışkanlıkları içeren bir rutin oluşturun ve sekiz saati tam olarak yakalayamıyorsanız, 10 ila 30 dakikalık iyi bir şekerleme gevşekliği alacaktır.

Not: Vücudunuzun gerçekten ihtiyaç duyduğu gerçek uyku saati sayısı, sekiz saatlik kuralın ciddi bir şekilde çürütülmesiyle birlikte tartışmaya açıktır . Sizin için bundan daha fazla veya daha az olabilir. Uyku alışkanlıklarınızı izlemenize ve ince ayar yapmanıza yardımcı olacak bir uyku uygulamasını deneyin.

4. Enerjiyi artırmak için yakıt doldurun

Bir kişi bir kafede yemek sipariş eder.  Ön planda bir masada bir sandviç oturuyor

Baktığınız her yerde görünüşte kendisiyle çelişen beslenme bilgileri arasında gezinmek kafa karıştırıcıdır. O kadar ezici ki, meşgul olduğunuzda fast food almak çok daha kolay görünebilir – zaman kazandırır ve boşluğu doldurur. 

Yelpazenin diğer ucunda, vücut ve sağlık için gerçekçi olmayan beklentilere kapılmanın kolay olduğu Instagram gibi platformlarda toksik diyet kültürü yaygın. Öğün atlamak veya sürdürülemez diyete girmek aynı derecede zararlı olabilir.

Vücudunuzun neye ihtiyacı olduğunu dinleyin, aç olduğunuzda yiyin ve favorilerinizi şımartın. Kişisel bakım, fiziksel olduğu kadar duygusal iyi oluşla da ilgilidir.

5. İnsan etkileşimi arayın

Üç arkadaş birlikte bir ormanda yürüyüşe çıkarlar.

İşinizi yürütmenin ilk günlerinde tek kişilik bir ekip olabilirsiniz. Tek başına çalışmanın avantajları olabilirken, yalnızlık psikolojik olarak zarar görebilir. İnsan etkileşimi pek çok ofis işinin içinde yer alırken, girişimcilerin sosyal ihtiyaçları karşılamak için proaktif bir yaklaşım benimsemeleri gerekecek.

Eğitim Serilerimiz İçin: http://digitalmarketmentoring.com/?aff=213

Bizi Youtube’dan takip ederek ayrıcalıklardan yararlanın: https://www.youtube.com/channel/UCAqk72WWxsIezQqJxEgMf1w

İnstagram Sayfalarımız:

https://www.instagram.com/ebayturkiyedropshipping/

https://www.instagram.com/fbturkiyedropshipping/

Bir yanıt yazın