Meşgul Girişimciler için 9 Öz Bakım Stratejileri

1. Nefes alın:

Düşünsen de düşünmesen de nefes almak doğal olarak gerçekleşir, değil mi? Ama nasıl nefes alıyorsun? Kısa, nefes nefese nefesler mi? Bilinçaltında nefesini tutmak mı? Nefesini gerektiği gibi kullanırsan stresi önlemene yardımcı olur.

2. Egzersiz yoluyla stresi en aza indirin:

“Egzersiz” korkutucu bir kelimedir. Ancak, avantajlardan yararlanmak için spor salonu ücretlerine tonlarca para veya koşu bandında saatler harcamanıza gerek yok. çalışma haftanız boyunca 10-20 dakikalık küçük parçalara bölün: köpeği yürüyüşe çıkarın, kendi vücut ağırlığınızı kullanarak güç egzersizleri yapın, etrafta koşun Düzenli aerobik egzersiz , beyninizin hafıza ve öğrenmeden sorumlu olan kısmını güçlendirir.

3. Daha fazla (ve daha iyi) uyuyun:

Uykusuzluk, karar verme yeteneğinin azalmasına katkıda bulunur ve yaratıcılığı engeller . Gece yarısı yağını yakarak daha fazlasını yapabilirsiniz, ama ne pahasına? Daha iyi uyku alışkanlıklarını içeren bir rutin oluşturun ve 8 saati tam olarak yakalayamıyorsanız, 10-30 dakikalık iyi bir uyku uykusu boşluğu dolduracaktır.

4. Doğru şeyleri yiyin:

Yiyecek seçimlerinizin bilişsel performans üzerinde doğrudan bir etkisi vardır , bu nedenle akıllıca seçim yapmak önemlidir. Makarna gibi yüksek karbonhidratlı yiyecekler glikozu çok hızlı salar ve aniden çökmeden önce zirveye ulaşmanızı sağlar. Yüksek yağlı yiyecekler, sindirim sistemimizin fazla mesai yapmasına, beyindeki oksijenin azalmasına ve enerjimizin kesilmesine neden olur.

5. İnsan etkileşimi arayın:

İnsan etkileşimi, maaşlı işinizde olduğu gibi gününüze otomatik olarak dahil edilmeyebilir. Müşterilerinizi veya satıcılarınızı asla yüz yüze göremeyebilirsiniz ve sosyal yaşamınız 7/24 iş sorumluluklarınızdan zarar görmüş olabilir. Diğer insanlarla yüz yüze görüşmek için proaktif bir yaklaşım benimseyin.

6. Dışarı çıkın:

Kendiniz için çalışmanın en iyi yanı nedir? Kuralları sen koy. Örneğin, bir e-ticaret stoksuz satış işi yürütüyorsanız , hemen hemen her yerden çalışabilirsiniz.

Çok fazla bayat hava gerçekten üretkenliği azaltabileceğinden , balkonunuzdan veya verandanızdan çalışarak biraz güneş ışığı ve D vitamini alın. İşletmenizi penceresiz bir depodan yürütüyorsanız, temiz havaya zaman ayırmak için daha fazla neden vardır. Güne mahallede hızlı bir yürüyüşle başlayın.

7. Alanınızı sevin:

Çalışma alanınız, özellikle iş yerinden kalkarken uyanık olduğunuz saatlerin çoğunu geçireceğiniz bir yerdir. Alanı nasıl tasarladığınıza dikkat edin – mutluluğunuzu etkileyebilir ve kendinizi motive edebilir .

8. Kendinizi şımartın:

İster yüz maskesi isterse en sevdiğiniz paket servis olsun, sıkı çalışmanız için kendinize ödül verin. Mağazanızı açmak veya ilk satışınızı yapmak gibi küçük zaferinizi kutlayacak başka kimse olmayabilir.

9. Akıl sağlığınızı kontrol edin:

Araştırmacılar, girişimcilerin kendilerini ruh halindeki değişimlere, depresyona ve motivasyon kaybına karşı daha savunmasız yapan karakter özelliklerine sahip olma eğiliminde olduklarını öne sürüyorlar .

Sık sık kendinize danışın, sağlıklı ilişkiler kurun ve düzenli egzersiz ve bol uyku gibi iyi kişisel bakım uygulamaları yapın. Hala mücadele ediyorsanız, bir profesyonelle konuşun.

Bir yanıt yazın