Neden API Araçlarını Asla Kullanmamalısınız?

eBay hesap bayrağı nedir?

Ebay hesap bayrağı, satıcıyı yüksek riskli satıcı olarak işaretlemek veya profil oluşturmak için bir eBay aracıdır. eBay’in bir pazar yeri olarak spam gönderildiğini ve hayal edebileceğiniz her şekilde istismar edildiğini anlamalısınız. Bu yüzden eBay bayrakları gibi araçlar uygulamak zorundalar. Hesap işaretlendiğinde büyük bir trafik düşüşü fark edeceksiniz.

eBay hesabımın işaretlenip işaretlenmediğini nasıl anlarım?

Hesabın işaretlenip işaretlenmediğini anlamanın birkaç yolu vardır. Birincisi, eBay Tanıtılan listelemelerinde %90-95 gibi büyük bir gösterim düşüşü fark edeceksiniz.

Başka bir yol da, bir damla nakliye politikası ihlali nedeniyle hesabınızın işaretlendiğini söyleyen bir mesaj almanızdır. Bu mesajı aldığınızda, girişlerinizin trafiğini sınırlamak için tanıtılan listeleriniz tamamen devre dışı bırakılır.

Bir eBay hesabı bayrağının en yaygın nedenleri nelerdir?

Listeleri otomatikleştirmek, takip numaralarını yüklemek, mesajları otomatik olarak yanıtlamak için API Araçlarını kullanma.

Satıcı takip numaralarını kullanmıyor;

Geç gönderiler;

Cevapsız alıcı mesajları;

Nadiren hesaba giriş yapmak;

https://www.youtube.com/watch?v=VU0nIHE89Tc

API eBay aracı nedir?

API, Uygulama Programı Arayüzü anlamına gelir. eBay özelliklerine içeriden erişmek için eBay’in kontrol paneline erişmek için bir araçtır.

API eBay araçları neden kötü?

2020’de hemen hemen her pazar yeri ve platform API araçlarına karşı çıkıyor. Bunun nedeni, geçmişte birçok insanın bu araçları kullanarak sistemlerinden yararlanmaya başlamasıdır. Bu araçlar, bir insanın bilgisayar başında oturmasını gerektirmez, her şey otomatik olarak yapılabilir, bu da hemen hemen her şeyin çılgın miktarlara ölçeklenebileceği anlamına gelir. Örneğin, bir hesapta günde 10 bin liste listeleyebilirsiniz. Neden kötü diye sorabilirsin? Bu kötü çünkü büyük olasılıkla bu eşyalara sahip değilsiniz ve birçok ortalama Joe bunu yaptığı için, eBay bu hesaplara satış yaptı, ancak öğeler asla gönderilmedi çünkü ortalama Joe hesabı unuttu veya parayı aldı PayPal’dan ve hesabı terk etti. Bu, eBay için büyük bir sorun çünkü bu, birçok alıcının paketlerini almayacağı anlamına geliyor.

Kötü API araçları örnekleri:

Çok iyi bilinmeyen veya kendi yaptığınız API araçlarını kullanabilirsiniz, ancak popüler API araçları neredeyse hemen işaretlenecektir.

  1. AutoDS (API version);
  2. DSM Tool;
  3. Shopmaster;
  4. Price-fox;
  5. Salefreaks (API version);

Öneriler:

  1. AutoDS (Non-API version);
  2. DStitan;
  3. Salefreaks (Non-API version);

Aracın API kullanıp kullanmadığını nasıl anlarım?

Kullanacağınız araç, kullanmadan önce eBay mağazanıza bağlanmasını gerektiriyorsa, araç API’dir. Seçtiğiniz araç, onu eBay mağazanıza bağlamayı gerektirmiyorsa, araç API OLMAYANDIR.

Hesabım işaretlenirse ne yapmalıyım?

Bayrağı kaldırmak için yapabileceğiniz neredeyse hiçbir şey yok. Ebay’in sistemi sizi riskli bir satıcı olarak işaretledi. Hiçbir arama size yardımcı olmaz. İş ahlakınızı geliştirmeyi deneyebilirsiniz: takip numaralarını zamanında yükleyin, mesajları yanıtlayın, düzenli olarak listeleyin. Bununla birlikte, satışlarınız önemli ölçüde düşüyorsa – tekrar yola çıkmanın en iyi yolu yeni bir eBay Gizli Hesabı oluşturmaktır. Her zaman 3’ten fazla eBay Unlinked hesabı üzerinde çalışmanızı öneririz. Biri yasaklanır veya işaretlenirse, hala sağlıklı hesaplar var. eBay işi ile doğru yolda olmak için işinizi taraflara yaymanız (daha fazla gizli hesap oluşturmanız) gerekir çünkü bir hesap üzerinde çalışmak çok tehlikelidir.

eBay bayrağını önlemek için ne yapmalı?

eBay’e gerçek bir iş gibi davranmalısınız. eBay’in algoritması hakkında en azından temel bilgilere sahip olduğunuzdan emin olun . Her gün çalışın, her gün listeleyin, takip numaraları yükleyin, mesajları yanıtlayın, mümkünse promosyonları kullanın. En önemli şey – API araçlarını ASLA bir daha ASLA kullanmayın! Bu, 2020’de herhangi bir pazaryerine veya platforma gider. Kendi ellerinizle veya API OLMAYAN araçlarla çalışırsanız öne geçersiniz.

Eğitim Serilerimiz İçin: https://digitalmarketmentoring.com/?aff=213

Bizi Youtube’dan takip ederek ayrıcalıklardan yararlanın: https://www.youtube.com/channel/UCAqk72WWxsIezQqJxEgMf1w

İnstagram Sayfalarımız:

https://www.instagram.com/ebayturkiyedropshipping/

https://www.instagram.com/fbturkiyedropshipping/

Bir yanıt yazın