Payoneer İncelemesi 2020 – Bu, PayPal’a iyi bir alternatif mi?

YAYINLANAN: 01 HAZİRAN 20203 YORUMLAR

Payoneer

Payoneer, uzun yıllardır piyasada olan bir ödeme ve havale şirketidir.

Payoneer hizmetleri hakkında bazı bilgiler:

Payoneer Ön Ödemeli Banka Kartı MasterCard Kartı

Bir Payoneer kartına kaydolabilir ve ödemelerinizi doğrudan bu karta alabilirsiniz. Alınan ödeme başına sabit bir ücret ödersiniz ve ardından para 2 iş günü içinde kartınıza yüklenir.

Dakikalar içinde yüklenmesi için fazladan 3 $ ödemeyi de seçebilirsiniz. Kart USD cinsinden tutulur ve çevrimiçi olarak, mağazalarda ve dünyanın her yerindeki ATM’lerde alışveriş yapmak için kullanabilirsiniz.

Bir banka MasterCard kartı olarak, ABD doları olmayan bir para birimindeki tüm satın alımlar, MasterCard’ın resmi döviz kurları kullanılarak dönüştürülür. % 3’e kadar bir dönüşüm ücreti de geçerlidir.

Payoneer ön ödemeli MasterCard, diğer MasterCard’lar gibi çalışır. Kart, MasterCard’ın elektronik olarak kabul edildiği dünyanın her yerinde kabul edilmektedir. İster çevrimiçi ister perakende satış noktalarında alışveriş yapmak için herhangi bir satış noktasında kullanabilirsiniz. Ön Ödemeli MasterCard’ı dünya çapındaki ATM’lerde nakit para çekmek için de kullanabilirsiniz. Ön Ödemeli MasterCard, MasterCard’ın kabul edilen bir ödeme şekli olduğu her yerde çevrimiçi işlemler için kullanılabilir.

Bir ATM’de para çekme ücreti, para birimi dönüştürme için para çekme miktarının 3.15 $ +% 3’ü kadardır.

Payoneer, havale sırasında ödeme tutarının% 1’ini alır.

Payoneer Global Banka Havalesi Hizmeti

Ön ödemeli kartı istemiyor ve bunun yerine doğrudan banka hesabınıza ödeme almak istiyorsanız, bu hizmete kaydolabilirsiniz. 200’den fazla ülkede doğrudan banka hesabınıza ödeme almanıza olanak tanır.

Payoneer 50’den fazla ülke için yerel bir transfer çözümü sunar. Bu, paranın aslında size ülkenizdeki yerel bir bankadan yerel para biriminizde ödendiği anlamına gelir.

Bu, herhangi bir uluslararası transferi ve bunlarla ilişkili ekstra ücretleri ortadan kaldırır. Kalan 150’den fazla ülke için Payoneer SWIFT transferleri sunar.

Ödeme başına 2,99 $ ‘dan başlayan maliyetlerle (ülkenize bağlı olarak) ödeme başına ödeme yaparsınız.

Ödeme para birimini seçebileceksiniz ve para birimi dönüştürme gerekliyse, Payoneer resmi piyasa orta oranını (transfer anında) ve kullandığımız altı ana para birimi için% 2’lik bir dönüştürme ücretini kullanır. Euro (EUR), İngiliz Sterlini (GBP), Kanada Doları (CAD), Filipinler Pezosu (PHP), Avustralya Doları (AUD) ve Romanya Leyi’dir (RON). Diğer tüm para birimleri için% 3’e kadar ücret uygulanır.

Payoneer’in yıllık ücreti yıllık 29,95 ABD dolarıdır.

Para sınırları veya para birimlerini her aştığında, MasterCard ve kartı veren banka işlem için işlem ücretleri uygular. Bu hem POS (Satış Noktası) hem de ATM işlemleri için geçerlidir.

Payoneer kartı USD dışı işlemler için kullanıldığında, MasterCard’ın piyasa koşullarına göre düzenli olarak ayarlanan döviz kuruna dayalı bir para birimi dönüştürme ücreti alınır. Payoneer kartı ile tahsil edilen işlem ücreti% 3’e kadar olabilir. Para birimi dönüştürme ücretlerinin tüm bankalar tarafından tahsil edildiğini ve Payoneer kartlarıyla alınan ücretlerin piyasadaki en düşük ücretler arasında olduğunu lütfen unutmayın.

Tüm bu seçeneklerle, iki banka hesabının farklı para birimlerinde ayarlanabileceğini de aklınızda bulundurmalısınız. Dikkatli olun, çünkü çoğu bankada, bir para biriminde bir miktar transfer ederseniz ve alıcı hesap başka bir para biriminde ayarlanırsa, bu para otomatik olarak alıcı hesabın para birimine çevrilir ve böylece size bir para birimi dönüştürme ücreti ve potansiyel olarak bir döviz kuruna neden olur. o kadar iyi değil. Döviz kurlarının nasıl dalgalandığını takip etmek için, bu blogdaki başka bir gönderide ayrıntılı olarak anlattığım Oanda’yı kullanın .

Uzaktan Çalışanlara Ödeme

Pek çok Avrupalı ​​şirketin iş yüklerinin bir kısmını Filipinler’de ve Payoneer’in çok popüler olduğu diğer Asya ülkelerinde işgücü için dışarıdan temin etmesiyle birlikte, uzaktan çalışma giderek daha popüler hale geliyor.

Asıl soru, bu uzaktan çalışanlara her ayın sonunda nasıl ödeme yapılacağıdır.

Bildiğim mevcut yöntemler:

Başka birçok hizmet var, ancak bunlar çoğunlukla Avrupalılar yerine ABD şirketlerine hitap ediyor gibi görünüyor. Örneğin, Xoom ekonomik para transferlerine izin verir, ancak kaynak banka hesabı veya banka / kredi kartı USD cinsinden olmalıdır, aksi takdirde Filipin Pezosuna dönüştürme için nihai ücretin yanı sıra EUR’dan USD’ye bir dönüşüm ücreti ile karşılaşacaksınız. .

Şimdiye kadar, en basit hizmet PayPal olarak kaldı. PayPal hesaplarında hem USD hem de EUR bakiyesine sahip olmak mümkündür, bu nedenle bu, Filipinler’de uzaktan çalışanlara ödeme yaparken en iyi esnekliği sağlar.

Öte yandan, Payoneer güçlü bir rakiptir, bir Payoneer hesabına kaydolmanız ve ödemeleri yapmadan önce şirketi doğrulamak için bazı şirket belgelerini sağlamanız gerekeceği gibi küçük bir dezavantaj.

TEST EDİYORUM

Her şeyi test etmek için hem PayPal hem de Payoneer ile Filipinler’e 1000 $ civarında bir ödeme gönderdim .

PayPal transferi için USD ve Payoneer transferi için Euro kullandım, ancak değer aynıydı, sadece o günün döviz kurunu kullanarak Eur değerini hesapladım.

Payoneer, tüm ücretleri, para birimlerine dönüştürme ve alıcının banka ücretlerini hesapladıktan sonra, Euro ile gönderdiğiniz sürece kazanan çıkar.

PayPal ile karşılaştırıldığında, alıcı bir Euro ödemesiyle söylenip yapıldıktan sonra en az 35-45 $ tasarruf etti. Bunu USD cinsinden yapmış olsaydım, alıcı sadece 8-10 $ tasarruf ederdi.

Bir yanıt yazın