SALGIN İLE BİRLİKTE DEĞİŞEN ALIŞVERİŞ ALIŞKANLIKLARI | Salgını İyi Yönde Kullan

Salgının başlamasıyla birlikte insanlar artık ileriye dönük alıveriş yapmaktadır. Geleneksel pazarlama yerine online pazara bırakmaktadır. Salgın döneminde Jeff Bezos servetine 100 milyar dolar eklerken sen daha neyi bekliyorsun. İlk adımı at ve adını kazananlar kulübüne yaz

1. Online alışverişte artış

Kuzey Amerika’daki kilitleme siparişleri, birçok perakende mağazasının geçici veya süresiz olarak kapandığını görürken, diğerleri yalnızca çevrimiçi bir stratejiye geçmek için çabaladı. Yayılma etkileri alıcıları da alışkanlıklarını değiştirmeye zorladı. Artık alıcılar çıkıp ihtiyaçlarını gideremediği için online alışverişe baş vurmaktadır. Bu da online satışların arttığı ve ilerleyen süreçlerde de artacağını göstermektedir.

2. Yerel ve bağımsız işletmeler için destek

Küresel bir pandemi olumlu bir şeye ilham verdiyse, bu bir beraberlik duygusudur. İnsanlar birlikte hareket etmektedir. Bu da demek oluyor ki pandemi sürecinde daha az dışarıya çıkma eğilim gösteriyorlar. Bu sebeple küçük işletme sahipleri satış yapamamakta ve işletmeleri batma riski ile karşı karşıyadır. Bir çok işletme Online mağaza açıp artık işlerini internet üzerinden yürütüp batma tehlikesinden kurtarmıştır. Online işletmeye geçemeyen pazarlamacılar ise çok ağır darbeler yemiştir.

3. Kaldırım kenarı toplama talebi :

Bu talepte pandemiyle birlikte artış göstermektedir. Kaldırım kenarı toplama, bakkallardan veteriner kliniklerine kadar sayısız işletme için bir yaşam çizgisi olmuştur. Aynı zamanda, mağazaya girmeden veya acele nakliye masraflarını ödemeden aynı gün ürün almanın uygun bir yolu olarak alıcılara da birçok avantaj sunar – özellikle tek ebeveynler veya hareket sorunu olanlar için yararlı olan bir şey. Bunlar, pandeminin ilk üç ayında alıcıların% 40’ının çevrimiçi satın alımlar için kaldırım kenarı teslim almayı seçmelerinin sadece birkaç nedeni. 

4. Sanal deneyimlere geçiş yapın 

Kapanmalar ve sosyal mesafe önlemleri muhtemelen hizmet tabanlı işletmeleri en çok etkiledi. Spor salonları, salonlar ve sanat stüdyoları dijital stratejilerini hızlı bir şekilde başlatmak veya geliştirmek ve bazı durumlarda sıfırdan yeni ürünler yaratmak için mücadele etmek zorunda kaldı. Örneğin, yoga stüdyoları ve aşçılık okulları, isteğe bağlı olarak sanal dersler sunmak için yaratıcı bir şekilde video prodüksiyonuna döndüler. 

ÖZET OLARAK;

Tüketiciler, alanlar yavaş yavaş yeniden açılsa bile “her zamanki gibi işe” dönme konusunda kendilerini rahat hissetmeyebileceklerinden, sanal deneyimler için iştahın 2020’nin sonuna kadar devam etmesi muhtemeldir.

E-ticarete ilk adımı atmak, belki de hayatınızı değiştirecek büyük adımlardan bir tanesidir. Başlamak için bilgi ve birikime gerek olmadan, sitemize girerek her türlü imkandan yararlanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın