Satışlarımı Nasıl Artırırım? Satışlarınızı Artırmak İçin 7 İpucu

Dropshipping , başlangıçta çok fazla finansal kaynak ve zaman harcamak zorunda kalmadan çevrimiçi bir mağazaya sahip olmanın etkili bir stratejisidir. Ancak stoksuz satışın hızla zengin olmanın bir yolu olmadığını bilmek de önemlidir. Bir ürün listesiyle eBay veya Shopify’da bir web sitesi veya satış hesabı oluşturmak ve alıcıların sihirli bir şekilde görünmesini ummak işe yaramaz: müşterilerinizin ve rakiplerinizin kim olduğunu araştırmanız, mağazanızı korumanız ve tanıtmanız ve bilgi sahibi olmanız gerekir. Eğer tek kişilik bir ekipseniz, muhtemelen bunu sosyal medya yönetiminden müşteri desteğini sürdürmeye kadar ilk aşamalarda tek başınıza yapmanız gerekecek .

Dropshipping mağazanızı tanıtmanıza yardımcı olmak için, 2021’de dropshipping satışlarınızı artırmak için kullanabileceğiniz 7 ipucunu aşağıda ele alıyoruz.

Hadi yapalım şunu…

Dropshipping Satışlarını Nasıl Artırırsınız?

1- Nişinizi ve Yüksek Talepli Ürünleri Belirleyin

Dürüst olalım: Dropshipping mağazanızdaki her şeyi satamayacaksınız. Amazon bile kitap satarak başladı, sonra yavaş yavaş bugünkü dev haline geldi. Bununla birlikte, hedefleyeceğiniz nişi anlamanız gerekir. 

Ardından, en çok talep gören ürünlerin hangileri olduğunu anlamak için kapsamlı bir pazar araştırması yapın ve bunları kataloğunuza ekleyin. Örneğin, yürüyüşçüler için spor malzemeleri satıyorsanız, çeşitli dağ trekking direkleri seçenekleri de dahil olmak üzere akıllıca bir karar olabilir. 

Henüz internetten para kazanmıyor musunuz?

Kendi dropshipping işinizi başlatın. 

 eBay’de bir stoksuz satış işine nasıl başlamalasınız?
2- Yüksek Kaliteli Görsellerle Sürekli Büyüyen Ürün Listeniz Olsun

Bu çok kolay olabilir, ancak sunduğunuz ürün yelpazesi ne kadar geniş olursa, dropshipping mağazanız o kadar fazla müşteriye sahip olur. Dropshipping iş modeli bunu oldukça basitleştirir: Envanterde stok yapmanız gerekmediğinden, ürün iyi satmazsa para kaybetme riskiniz yoktur. Bu aynı zamanda, önceden satın almak için para yatırmadan müşterilerinizden hangilerinin daha fazla talep gördüğünü görmek için mağazanızın ilk aşamalarında farklı ürün türlerini test etmek için harika bir şanstır. 

Dikkate alınması gereken bir diğer önemli şey, ürünlerinizi nasıl gösterdiğinizdir. Kataloğunuzdaki veya ürün açıklamanızdaki her bir ürünün yüksek kaliteli ve çekici görsellerine ve hatta videolarına sahip olduğunuzdan emin olun . Yüksek kaliteli görseller, çevrimiçi mağazalar için çok önemli olan daha profesyonel ve güvenilir görünmenize yardımcı olacaktır. 

görsel içerik dönüşümü artırabilir

PROFESYONELLER İÇİN İPUCU:

Siparişlerinizin durumunu bilmek stok takibi yapmanıza, ürün fiyat artışlarına bakmanıza yardımcı olur. Çok sık yaşanan olası stok bitimi veya fiyat yükselişi durumlarında buna önceden hazırlıklı olduğunuz için hem yeni bir tedarikçi bulmaya uğraşmaz, hem de paranızı kaybetmezsiniz. Peki tüm bunları nasıl yapacaksınız ? Cevap basit : Akınbaba ile…

Okyanusi ve Digital Market Mentoring’in yaratıcılarından Dropshipping’in yenilikçi yüzü Akınbaba!

Akınbaba, reform ve yenilikle sizlere şunları sunar;

  • Tek bir tıklama ile istediğiniz bir ürünün tüm detaylarını kopyalayıp anında Facebook Marketplace ve eBay’e yapıştırabileceksiniz. Ve size en önemli kısımdan, zamandan tasarruf etmeyi ve minimum girdi ile maksimum kar elde etmeyi amaçladığımızdan bahsetmiyoruz bile.
  • Diğer bir nokta ise Web Sitemizden kopyaladığınız ürünleri PC, Tablet ve Mobil cihazlarda görüntüleyebilecek ve filtreleyebileceksiniz.

Harika değil mi? Biz de senin gibi düşündük.

Amacımız yeni dünyada kendini ileriye taşıyan, kendini geliştiren, stoksuz satış yapan tüm bireylerin güvenliğini sağlamaktır.

Size rahat, korkusuz ve hızlı bir dropshipping deneyimi yaşatmamızı ve zamanın en büyük kazanç olduğunu kanıtlamamızı ister misiniz?

Güvenli ödemeStripe ile ödemeleriniz güvende!

Basit KullanımAkinbaba Extension ile tamamen hızlı ve kullanımı kolay!

eBay ve Facebook Ürünleri

API dışıAPI bağlantısı gerekmez!
Akinbaba ile hesaplarınız artık güvende!

3- Güven Oluşturmak için Müşteri Yorumları ve Puanları Ekleyin

Son araştırmalara göre , tüketicilerin %87’si çevrim içi bir ürün satın almadan önce çevrim içi yorumları okuyor. Ve bu şaşırtıcı değil: birçoğu çevrimiçi alışverişi daha riskli buluyor ve hatalı veya hasarlı bir ürünü iade etme süreci sıkıcı ve zaman alıcı olabilir. Bu nedenle, stoksuz satış satışlarını nasıl artıracağınıza ilişkin veriye dayalı stratejiler düşünüyorsanız, müşteri referanslarını sergilemenizi ve alıcılarınızı satın alınan ürünlere puan ve inceleme eklemeye teşvik etmenizi şiddetle öneririz . Bu, müşterilerle güvene dayalı ilişkiler kurmanıza ve bir dahaki sefere geri gelmelerini sağlamanıza yardımcı olacaktır ki bu sizin için önemli bir öncelik olmalıdır.

PRO İPUCU:  eBay En Çok Satanlar, müşterilerinden bir ürün incelemesi bırakmalarını ve mükemmel müşteri hizmeti sağlamalarını istemek için kolay bir hack kullanır: Otomatik mesajlar. Diğer yazımızda bundan bahsedeceğim…

müşteri hizmetleri damla nakliye satışlarını etkiler
müşteri hizmetleri, sahip olduğunuz bir dizi satışı etkiler

4- Usta Pazarlama

Ne kadar uzman olursanız olun, bir stoksuz satış mağazası açmaya karar verdiğinizde , ilk adımınız dijital pazarlamada uzmanlaşmaya başlamak olmalıdır. SEO, sosyal medya pazarlaması, e-posta pazarlaması gibi temel pazarlama stratejilerini öğrenmek için zaman ayırın ve bu stratejilerden hangisinin mağazanıza en çok fayda sağlayacağını anlayın. 

Göz önünde bulundurmanız gereken temel stratejilerden biri sosyal medya pazarlamasıdır. Sadık ve ilgili takipçilerden oluşan bir topluluk oluşturmak ve ürününüzle ilgilenen yeni kitlelere ulaşmak için bunu kullanın. Her zaman şu anda önemli sosyal medya trendlerinin farkında olun. Örneğin, son yıllarda video içeriğine olan talep çarpıcı bir büyüme kaydetti ve YouTube, markaların kullandığı en önemli sosyal platformlardan biri haline geldi. Çevrim içi video oluşturucuların ve YouTube küçük resim indirme araçlarının ortaya çıkması, yüksek kaliteli videolar oluşturma sürecini basitleştirdi ve bu eğilimi daha da geliştirdi.

SEO ve anahtar kelimeyle optimize edilmiş blog makaleleri ve ürün açıklamaları , web sitenize veya e-mağazanıza yüksek kaliteli organik trafik çekmenize yardımcı olacak ve özellikle sunduğunuz ürün veya hizmetleri arayan ilgili ziyaretçileri çekecektir. Bu, birçok işletme için önemli bir pazarlama stratejisidir. Bu, başarıya ulaşmanın hızlı bir yolu olmasa da, SEO çabalarınızın sonuçlarını görmek aylar alabileceğinden, uzun vadede önemli faydalar sağlayan bir stratejidir.

Ve trafikte hızlı bir artış ve stoksuz satış satışları arıyorsanız , sosyal medyada veya arama motorlarında her zaman ücretli reklamlara yatırım yapabilirsiniz . Mağazanızı yeni kuruyorsanız ve büyük bir tanıtım bütçeniz yoksa, bu strateji çok çekici görünmeyebilir. Ancak, çevrim içi reklamların iyi bir yanı, kampanyalarınıza ayırabileceğiniz kaynak sayısına karar verme seçeneğiniz olmasıdır. 

5- Üstün Müşteri Hizmeti Sunun

Müşteri destek kalitesinin önemini abartmak zor. Alıcılarınızdan herhangi biri bir sorunla karşılaştığında, yapacakları ilk şey sizinle veya müşteri desteğinizle iletişime geçmektir ve sahip oldukları deneyim, onları bir müşteri olarak kaybedip kaybetmeyeceğinizi veya güvenlerini kazanıp kazanmayacağınızı belirleyecektir. Üründen memnun kalmazlarsa sorularına zamanında yanıt verin, onlara para iadesi teklif edin veya onlara yeni bir ürün göndermelerini önerin. Dostça bir ton ve ilgili şakalar, müşterinizin kendini güvende hissettiği sıcak bir atmosfer oluşturmaya yardımcı olabilir . 

Daha da ileri gidebilir ve her satın alma işleminizde onlara bir e-posta, mesaj veya fiziksel teşekkür kartı gönderebilir veya düzenli müşterilerinize küçük hediyeler gönderebilirsiniz. Bu onların takdir edildiğini hissettirecek ve markanızla olan bağı güçlendirecektir.

6- Ek Satış ve Çapraz Satış

Seçilecek niş veya sektör ne olursa olsun, yukarı satış ve çapraz satış, işinize fayda sağlaması garanti edilen stratejilerden biridir. Bu iki strateji genellikle birbirinin yerine kullanılır. Aynı olmasalar da, her iki durumda da fikir, müşterinize satın almaya karar verdikleri A ürününün sonuçlarını iyileştirecek bir B ürünü sunmaktır. Örneğin, şampuan alırken saç kremi de almayı teklif edin. Bununla birlikte, müşteriyi alakasız tekliflerle rahatsız etmemek ve açgözlü görünmemek için hangi ürünleri yükseltmeye veya çapraz satmaya çalıştığınıza da dikkat etmeniz gerekir. Dropshipping satışlarını artırmanın yollarını aramak da önemlidir, ancak müşteriyi memnun etmenin anahtarıdır. 

7- İnanılmaz Teklifler Yapın

Promosyon teklifleri muhtemelen en eski pazarlama taktiklerinden biridir. Müşterinin satın alma yapması için ekstra teşvikler eklerler. %20 indirim için bir kupon kodu sunan güzel tasarlanmış bir afiş veya “2 Al, 1 Al” seçeneği, satışı artırmada harikalar yaratabilir ve stoksuz satış satışlarını nasıl artıracağınızdan emin olmadığınız zamanlarda ilk stratejiniz olabilir. İşletmenizin türüne ve ne sattığınıza bağlı olarak, tek ürün indirimlerinden belirli bir fiyatın üzerindeki siparişlerde ücretsiz gönderime kadar gidebileceğiniz farklı promosyon stratejileri vardır. Bunu her zaman yapmanız gerekmese de tatillerde özel teklifler veya sezonluk indirimler aklınızda bulundurmanız gereken bir stratejidir.

Son düşünceler

Dropshipping giderek daha rekabetçi hale geliyor. Seçtiğiniz niş ne olursa olsun, rekabetle karşı karşıya kalacaksınız. Bu nedenle, her zaman sektör trendlerini takip etmeniz, daha trend ürünler sunmanız ve stoksuz satış satışlarını nasıl artıracağınız konusunda stratejiler geliştirmeniz çok önemlidir. Yukarıdaki ipuçları, dropshipping işinizi büyütürken başlamanıza ve tanıtım stratejinizin temel taşı olmanıza yardımcı olabilir.

eBay stoksuz satış Kursu

Dünyanın 165 ülkesinde 50.000’in üzerinde öğrencimiz ile beraber hayallerinizi gerçek olgulara dönüştürmek, ailenize,kendinize ve çevrenize değer katmak için sizinle beraber gece gündüz çalışıyoruz. Hep birlikte başaracağız…

Bu eBay stoksuz satış kursunun diğerlerinden daha iyi olduğunu söylemeye çalışmıyorum, her ne kadar bunu yapmak için çok çaba sarf etmiş olsak da. Söylemeye çalıştığım şey, ücretli kurslardan biriyle eBay’de bir stoksuz satış işine başlamak ve kendi işinizin uzun vadeli olmasını istiyorsanız bu maliyeti göz önünde bulundurmanız gerekebileceğidir.

Özel Ebay Eğitimimiz İçin: https://bit.ly/2W0fkUs

Başarılı olmak istiyorsanız başarı teriminin timsali olan insanların tecrübelerinden ders çıkarmalı, onların ideolojileri hakkında farkındalık oluşturmalı ve en önemlisi olan; onların insanlara sundukları değeri anlamalısınız. Gerekli çabayı , gücünüz , yaratıcılığınız ve idealleriniz ile birlikte harekete geçirip pes etmezseniz , başarı kaçınılmaz ve bir o kadar da hayatınıza anlam katacak sürekli bir olgu haline dönüşür. İlerleyin, durmayın…

Ne düşünüyorsun?

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 1-13.png

Eğitim serilerimiz için: https://akademi.digitalmarketmentoring.com/?ref=332

Ebay dropshipping hakkındaki düşüncelerinizi, merak ettiğiniz soruları ve görüşlerinizi yorumlar bölümünden bize iletebilirsiniz. İşinizi büyütmeniz için gerekecek mentaliteye sahip olmanız için yazığımız makalelerin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Bizi Youtube’dan takip ederek ayrıcalıklardan yararlanın: https://www.youtube.com/channel/UCAqk72WWxsIezQqJxEgMf1

Bizi Facebook, Telegram ve Forum kanallarımızdan takip ederek toplu yardımlaşma ağlarımızda istediğiniz soruları bulabilir, sorabilir ve görüşlerinizi bize iletebilirsiniz.

Bir yanıt yazın