Sosyal Medya İle İşinizi Büyütün!!! | Sosyal Medyada Dikkatli olunması gerekenler

Sosyal medyayı kullanırken dikkat edilmesi gerekenler

1. Söylediklerinizi düşünün
Birçok medya kuruluşunun, Twitter beslemelerinden basitçe haber makaleleri oluşturma eğilimi artmaktadır. Bir şeyin trend olmaya başladığını fark edeceksiniz ve herhangi bir araştırmacı gazetecilik üstlenen birçok gazeteci yerine Twitter kullanıcılarının tepkilerini aktaracaklar. Tweetler sorunsuz ve sorulmadan kullanılıyor. Markalı bir sosyal medya kullanıcısıysanız, söylediklerinizin yanlış anlaşılamayacağına ve yanlış nedenlerle (istemediğiniz sürece) viral olmayacağına dikkat etmeniz gerekir.

Sosyal medya işinizi yapabilir veya bozabilir mi? Sosyal medyayı rant için kullanırsanız kesinlikle olabilir. Sosyal medya sayfanız yerine kendi sayfanızda duygusal sözler tutmak en iyisidir. Bir işletme sayfasının büyük ölçüde profesyonel kalması gerekir (elbette eğlenceli de olabilir). Adınız her zaman işletmenize bağlı olacaktır, bu nedenle gizlilik ayarlarınızı kontrol edin.

Yanlış anlaşılan, yanlış anlaşılan veya birden fazla anlamı olan bir şey varsa, bunu sosyal medyada söylemekten kaçınmak en iyisidir. İşletmenizin itibarını korumalısınız.

2. Pozitif olun
Sosyal medyanızı kendinize ve markanıza veya işinize ilişkin pozitif bir imaj oluşturmak için kullanın. Olumlu ve mutlu olun. Güzel şeyler söyle. Dünya sorunları ve diğer insanlar konusunda şefkatli olun. Kapsayıcı olun. Takipçileriniz olumlu ve canlandırıcı mesajları sevecek ve sizi çok düşünecek.

Benzer şekilde, görüntüleri kullanırsanız, bu görüntülerin kırpılabileceğini veya değiştirilebileceğini ve farklı şekillerde kullanılabileceğini unutmayın. Özellikle evcil hayvanların, aile üyelerinin ve çocukların fotoğraflarını gönderirken dikkatli olun. Gönderilerinizden tüm etiketleri ve tanımlayıcıları kaldırın ve orijinalleri kaydedin. Bu şekilde, birisi sizin izniniz olmadan içeriğinizi yeniden kullanırsa, orijinal materyalin bir yedeğine sahip olursunuz.


3. Sosyal Medyayı kendi yararınıza kullanın Sosyal medya işinizi
yapabilir veya bozabilir mi? Evet, ama bunu büyük avantaj için kullanabilirsiniz. Sosyal medyanın en büyük avantajlarından biri ne kadar güncel olduğu. Sosyal medya meraklısıysanız, trendlere göz kulak olacaksınız ve tweetlerinizi veya gönderilerinizi şu anda büyük haber olan şeylerin kuyruk kuyruklarına binecek şekilde uyarlayacaksınız. Alakalı olacak ve diğer sosyal medya kullanıcılarıyla etkileşim kuracaksınız.

4. Sosyal medya gerekli midir?
Tim Martin haklıysa, işletmeniz için sosyal medya gerekli değildir. Onun durumunda, belki de haklıdır. Zincir zorlu ekonomik koşullarda yeterince iyi gidiyor, ancak sosyal medya kampanyaları kötü performans gösterdi. İyi bir sosyal medya kampanyası yürütmek yetenek ister.

Bununla birlikte, birçok uzman, sosyal medyayı devre dışı bırakırsanız, kullanıcı nüfusunun büyük bir bölümünü dışlama riskiyle karşı karşıya olduğunuzu, erişiminizi sınırlandırdığınızı ve bu nedenle karı kaçıracağınızı söylüyor. Sosyal medyada pazarlama sadece sahip olduğunuz müşterilerle değil, potansiyel müşterilerinizle ilgilidir. Mesele şu ki, sosyal medya, onunla ilgilenseniz de ilgilenmeseniz de sizinle veya sensiz devam edecek. Kafanı kuma koymanın bir anlamı yok.

5. Bir müşteri hizmetleri platformu olarak sosyal medya
Müşteriler dinlendiklerini ve fikirlerinin önemli olduğunu hissetmeyi severler. Müşterileriniz tarafından elinizden gelenin en iyisini yapıyorsanız ve birisi Facebook sayfanıza bir ürün veya hizmet hakkında tweet atıyorsa, birinci sınıf müşteri hizmeti sunmak için altın bir fırsata sahipsiniz.

Burada hatırlanması gereken şey, bu müşterilerle etkileşime girmeniz GEREKİR ve bunu sizi ve şirketinizi, işinizi veya markanızı iyi bir şekilde gösterecek şekilde yapmanız gerekir. Yapmak istemediğin şey birine yalancı ya da mızmız bebek demek, çünkü diğer potansiyel müşteriler söylediklerini kontrol edecek ve karşılık olarak harekete geçecekler. Müşteri soru ve şikayetlerini asla sessizce karşılamayın. Müşteri tabanınızı veya potansiyel müşteri tabanınızı yabancılaştırmanın en hızlı yolu budur.

6. Profesyonelce sunum yap
Neler yayınladığınızı da kontrol etmek çok önemlidir. Yazım hatalarından ve yazım hatalarından ve benzerlerinden kaçının. Gerçeklere dayalı olarak yanlış olabilecek hiçbir şey yayınlamayın. Emin değilseniz, birinin provasını okutun.

7. Hesaplarınız güvende mi?
Hacklenmekten kaçınmanız gerekir. Parolalarınızın oldukça güvenli olacak kadar karmaşık olduğundan emin olun, çünkü hesabınız ele geçirilirse, üzerinde yayınlananların kontrolünü kaybedersiniz.

8.
Daha büyük kişi olun Sadece insansınız. Siz veya işletmeniz bir şekilde bir hata yaparsanız, anlamlı bir şekilde özür dileyin. İnsanlara vermiş olabileceğiniz rahatsızlığı gidermeye çalışın. İnsanlar çabucak unutmazlar ve onları aşağıladığınızı veya aptal gibi göründüğünüzü her zaman hatırlayacaklardır.

Eğitim Serilerimiz İçin: https://digitalmarketmentoring.com/?aff=213

Bizi Youtube’dan takip ederek ayrıcalıklardan yararlanın: https://www.youtube.com/channel/UCAqk72WWxsIezQqJxEgMf1w

İnstagram Sayfalarımız:

https://www.instagram.com/ebayturkiyedropshipping/

https://www.instagram.com/fbturkiyedropshipping/

Bir cevap yazın