Stresle Başa Çıkmanın 6 Yolu | Stres İşlerinize Engel Olmasın!

Stres ve Girişimcilik:

Bir girişimci olarak, muhtemelen hayatınızda stresin bazı etkileriyle karşılaşmışsınızdır. Farklı insanlar için farklı şekillerde tezahür edebilir. Bazıları uykusuzluk, yorgunluk veya iştahsızlık gibi fiziksel reaksiyonlar yaşar. Diğerleri kaygı, sinirlilik veya huzursuzluk gibi duygusal tepkiler gösterir. 

Girişimcilik, gelir istikrarsızlığından, bir işletmenin tüm hareketli kısımlarını tek başına yönetme zorluğuna kadar, güçlü yanlarınız olmayan kısımları bile birçok stres unsuru ile gelebilir. Yine de çoğu için, stres buna değer. Sonuçta, kendi patronunuz olma özgürlüğü inanılmaz derecede ödüllendirici. 

1. Konuşun:

Bir çalışmaya göre duygularınızı kelimelere dökmek, strese karşı duygusal tepkilerinizi azaltabilir . Size en rahat gelen maddeyi bulun:

  • Güvenilir bir ortak veya arkadaşla konuşun.
  • Profesyonel bir psikolog veya terapist arayın.
  • Bir destek veya girişimci ağ grubuna katılın.
  • Duygularınızı yazın (isteğe bağlı: bir blogda veya sosyal kanallarda paylaşın).

2. Nefes egzersizleri, yoga veya meditasyonu deneyin:

Bir araştırmaya göre , bilinçli olarak nefesinizi yavaşlatmak, anksiyete, depresyon ve öfke gibi stres belirtilerini azaltabilir . Çevrimiçi yoga derslerini ve rehberli meditasyonları keşfedin.

3. Fiziksel aktiviteye katılın:

Birçok çalışma, fiziksel aktivite ve azaltılmış stres ile güçlü bir ilişki olduğunu kanıtladı . Egzersiz, ruh halimizi düzenleyen her ikisi de beyin kimyasalları olan dopamin ve serotonin salınımını uyarır. Çoğu uzman, her gün 30 dakikalık fiziksel aktivitenin fiziksel ve zihinsel sağlığı önemli ölçüde iyileştirebileceğini öne sürüyor. Eğer zor geliyorsa görevler arasında 10 dakikalık kısa yürüyüşler yapın.

4. Sizi rahatlatan aktivitelere zaman ayırın:

Sizi stres yaratanlarınızdan kısaca uzaklaştıracak bir aktivite bulun. Geri döndüğünüzde, bunlarla başa çıkmak için daha fazla netlik ve enerji elde edeceksiniz.

5. Ortam değişikliği bulun :

Pandemi, çoğumuzun kapalı alanda, aynı alanda daha fazla zaman geçirmesine neden oldu. Öngörülebilir gelecek için söz konusu olmayan kahve dükkanları ve ortak çalışma alanları ile işinizi dışarıya çıkarmanın veya temiz havada nefes almak için molalar vermenin yollarını bulun. Araştırmalar , doğal ortamda dışarıda geçirilen 10 dakikanın ruh halini, odaklanmayı ve kalp atış hızını iyileştirebileceğini gösteriyor. 

6. Üzerinizdeki Yükü Azaltın:

E-ticaret mağazanız için ürün mü arıyorsunuz. Mağazanıza ürün yüklemek size yorucu mu geliyor. Hemen Web Sitemize girip size en uygun paketi seçin, gerisini ekibimiz sizin için halletsin. Siz de kafanızı hobilerine ayırın.

Bir yanıt yazın