TİKTOK’TA NASIL PARA KAZANILIR? | 2021’de Sosyal Medya

# 1: Hesapları büyütmek ve satmak

İnsanların Tik Tok’tan para kazanmasının ilk yolu, hesapları büyütmek ve sonra onları satmaktır.

Bu, e-ticaret veya ürün alanında giderek daha popüler hale geliyor.

Çeşitli Tiktok hesaplarında Tiktok Live örneği.

Instagram’a benzer şekilde, bir niş seçecek ve daha sonra, ürününüz için ideal müşteri olacak kişiyi çekmek için ideal olarak viral olan içerik olan eğlenceli içerikler oluşturacaksınız.

Zaten bugün bu alanda TikTok profillerini belirli bir ilgi etrafında büyüten insanlar var. Genellikle niş bir konudur ve satacak bir şeyleri olmayabilir, ancak o sektördeki markalara ulaşacaklar ve TikTok profillerini onlara satacaklar ve insanlar bu şekilde para kazanıyorlar.

Ürün markaları için iyi haber şu ki, bu hesabı ellerine aldıklarında, ürünleri satmak oldukça kolaydır.

İnsanların ürün satmasının bir yolu TikTok Live üzerinden . Canlı yayın sırasında ürünleri piyasaya sürüyorlar veya canlı yayın sırasında aslında açık artırmalar düzenliyorlar.

Ve elbette, biyografide takipçilerinizi her zaman ürününüzü satın almaya yönlendirebileceğiniz bir bağlantı var.

Öyleyse, TikTok’u sevecek türden biriyseniz ve sadece belirli bir konu etrafında bir takipçi kitlesi oluşturmak ve bu topluluğu belirli bir konu etrafında oluşturmak istiyorsanız, bunun üzerine gidin ve sonra erişmeyi çok isteyen markalara ulaşın. bu takipçilere ve onlara hesabını sat. 

# 2: Bağışlar

İnsanların TikTok’tan para kazanmasının ikinci yolu, Canlı yayına geçmek ve izleyicilerden bağış toplamaktır (tıpkı Twitch gibi diğer platformlarda yapabileceğiniz gibi).

TikTok’un bu özelliğini büyüleyici buluyorum.

Gerçekten ilk günden itibaren yerleşik bir para kazanma platformu.

Gördüğüm kadarıyla, şöyle çalışıyor:

Bir TikTok kullanıcısı olduğunuzda, profilinize girebilir ve jeton denilen bir şey satın alabilirsiniz .

Yüz jeton için size 1,39 dolara mal olacak.

Şimdi bu paralarla ne yapacaksınız?

En sevdiğiniz içerik oluşturuculardan biri Canlı yayına girdiğinde, yaptıkları içeriği oluşturmadaki tüm çabaları için teşekkür etmenin bir yolu olarak onlara para gönderebilirsiniz.

Yaratıcı bu madeni parayla ne yapıyor?

Yaratıcısı haline paraları döner elmas ve bu elmaslar dönüştürülebilir nakit PayPal üzerinden.

Harika, değil mi?

Douyin adlı bir uygulama olan TikTok’un Çince versiyonunda buna benzer bir sonraki seviye özellik var. İçerik oluşturucular Canlı durumdayken, sattıkları bir ürüne aslında bir alışveriş sepeti ekleyebilirler. Yani QVC veya alışveriş kanalı gibi. Canlı yayına geçebilir, bir açık artırma düzenleyebilir ve alışveriş sepeti özelliği ile Canlı yayındayken insanlar ürününüzü satın alabilir.

Tahminimce bu özellik er ya da geç dünya çapında hesaplara gelecek. 

# 3: Etkileyici kampanyaları yönetin

TikTok’tan para kazanmanın üçüncü yolu influencer kampanyalarını yönetmektir .

Bu yeni bir fikir değil. Halihazırda Instagram etkileyicilerine hizmet etmek için doğrudan etkili ajanslar var.

Aynı kavram TikTok için de geçerlidir. TikTok’taki bir içerik oluşturucu ile o influencer ile çalışmak isteyen bir marka arasında aracı veya aracı olabilirsiniz.

Anlaşmayı oluşturmaktan, her iki tarafı da yönetmekten, tüm teslimatların karşılandığından emin olmaktan – sadece bir koordinatör olarak – bu tür kampanyaları yönetmek için bir hizmet ücreti talep edebilirsiniz.

TikTok bir platform olarak akıllıdır; aslında dahili bir influencer programına sahipler. Yani ben büyük bir markaysam ve TikTok’a ulaşmak ve şunu söylemek istersem, Hey, bulunduğum alan burası, hangi etkileyicilerle çalışmalıyım? Bunu yapabilirim.

Tek şey, bu anlaşmaya aracılık ettiği için TikTok’a bir yüzde ödeyeceğim.

Bu anlaşmayı TikTok dışında yapmak ve markaların biraz para biriktirmesine yardımcı olmak için bir hizmet veya ajans olarak girebileceğiniz yer burası. 

# 4: Tiktok reklam platformu

TikTok’tan para kazanmanın dördüncü yolu, reklam platformlarını kullanmaktır .

Tıpkı Facebook ve Instagram reklamları gibi , şu anda Google’da “TikTok reklamları” yapabilir ve reklam platformlarına erişim için kayıt olabilirsiniz.

Daha önce ücretli trafik çalıştırdıysanız, oldukça açıklayıcıdır, bu nedenle pazarınız TikTok’taysa, birkaç reklam oluşturup, orada denemeye biraz bütçe ayırmaya ve ne olduğunu görmeye değer olabilir.

Belki TikTok üzerinden daha fazla ürün satabilirsiniz!

# 5: Yönetim hizmetleri

TikTok’tan para kazanmanın beşinci yolu, uygulamadaki içerik oluşturuculara yönetim hizmetleri sunmaktır.

TikTok’taki bazı içerik oluşturucuların milyonlarca takipçisi var ve bazen bu, o içerik oluşturucu için gerçekten hızlı ve bir gecede oluyor. Kucağında bir iş yeri olması gibi.

Charli D'Amelio'nun 14,4 milyon takipçi ile Tiktok profili.

İçeri girip onlara içerik stratejileri, yaratıcı stratejileri konusunda yardımcı olacak hizmetler sunabilir, belki de yollarına çıkan teklifleri ve anlaşmaları yönetebilirsiniz.

Öyleyse, prodüksiyon veya hikaye anlatıcılığında bu arka plana sahipseniz, bunu kesinlikle TikTok yaratıcılarına yönetim hizmetleri sunmak için uygulayabilirsiniz. 

# 6: Danışmanlık

Son fakat en az değil, bir kez TikTok’ta bir profesyonel olduğunuzda ve belki de birisinin nasıl yüzlerce görüntüleme alan ve 100.000 görüntüleme elde etmesine yardımcı olabilecek bir videoyu nasıl çekebileceğini gerçekten anlarsanız, danışmanlık hizmetleri sunabilirsiniz.

Bu, platformdaki uzmanlığınızdan yararlanmanın ve TikTok’ta ünlü olmak isteyen veya yaratıcı olmak isteyen insanlara yardım etmenin gerçekten harika bir yoludur, aslında stratejilerini geliştirin, böylece videoları milyonlarca olmasa da yüzbinlerce kişi tarafından görülür.

Elbette, bunu bir hizmet olarak sunmak için önce bu konuda bilgi birikimine ve deneyime sahip olmanız gerekir. Ama oraya vardığınızda, insanlar sizin deneyimlerinizin ve beyninizin hesabına sahip olmak için para ödeyecekler.

Ve herhangi bir anlaşma veya etkileyici anlaşması almalarına yardım ederseniz, sadece onların danışmanı olduğunuz ve TikTok’ta viral olmalarına yardımcı olduğunuz için bu anlaşmanın bir yüzdesini veya bir kısmını müzakere edebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın