Uluslararası Müşteriler İçin Serbest Çalışırken Para Kaybetmekten Nasıl Kaçınılır?

Uluslararası Müşteriler İçin Serbest Çalışırken Para Kaybetmekten Nasıl Kaçınılır?

Uluslararası müşteriler için serbest çalışma, yerel olarak kolayca bulunamayabilecek geniş bir iş fırsatları yelpazesi sağlar . Ücretlerinizi ödeyen işler bulmak oldukça olasıdır, ancak faturalandırmaya gelince, kendinizi istediğinizden daha az alıyor bulabilirsiniz.

Para yönetimi seçenekleriniz şunlardır:

Döviz kurları

Müşteriyi her zaman kendi para biriminde faturalandıracaksınız. İle döviz kurları dalgalanan , onlar emin oranları birden fırlayıncaya olmaz olabilir tek yolu.

Ancak işe kaydolduğunuzda, gelirinizin tuzaklarının para biriminizin değerine bağlı olduğunun farkındaydınız. Ancak, sizi zor kazandığınız paradan alıkoyan yalnızca dalgalanan döviz kurları değildir.

Bu her zaman olur

Diyelim ki poundu dolara çeviriyorsunuz. Şu anda 1 sterlin size 1.2945 USD kazandırıyor. Yani 100 sterlin ödeme alırsanız, bu 129.4500 USD’ye dönüşür.

Bankanın ödemeyi işleme koyması için 5 iş günü bekliyorsunuz ve sonunda kazancınız 10 – 20 $ eksik. O para nereye gitti?

Biraz açıklama almak için bankayı ararsınız ve size 2 şey söylerler:

  1. size sadece 1,1909 USD / pound döviz kuru alabilirlerdi
  2. transferin masraflarını karşılamak için sizden ücret aldılar

Birdenbire, maaşınız gerçek oranlarınızı tam olarak karşılamıyor.

Bankalarda, bu kurs için eşittir

Bankalar çoğunlukla size düşük döviz kurları vermekten suçludur. Oranlarının “rekabetçi” olacağına söz veriyorlar, ancak yalnızca diğer bankalara baktıklarında rekabetçidirler.

Evet, para biriminin değerinde dalgalanmalar var. Ancak, bankanın size hızlı bir Google aramasıyla bulacağınız orta piyasa oranını alamamasının hiçbir nedeni yoktur. Genellikle, kötü döviz kurları, gizli banka ücretlerini tahsil etmenin bir yoludur. Sizden fahiş banka ücreti almaktan daha iyi görünüyor, değil mi?

Eh, onlar hala iri banka ücreti!

Döviz söz konusu olduğunda bankalar her zaman avantaj sağlayacak. Tüketiciler bunları kolaylık olduğu için ve daha iyi bilmedikleri için kullanıyor.

Bankaların yabancı transferler için ücret talep etmeleri için bazı gerekçeler var. Yabancı işlemler, hesaba katılması gereken belirli bir risk taşır ve bunu yapmak bazı ekstra ücretler gerektirir. Bir banka kullanarak, esasen maliyetli bir süreci seçiyorsunuz. Ama aldıkları şey bu masrafları çok aşıyor.

Paypal ve benzeri

Paypal’ı kullanmak ücretsizdir – yani yabancı bir para biriminde transfer alana kadar. Daha sonra, düşük döviz kurunun yanı sıra para toplamına bağlı olarak zorunlu ücretler vardır. Bazı durumlarda, ücretleri bankalar tarafından alınanlardan bile daha ağırdır.

Kullanıcı Sözleşmelerine göre en önemli ücretlerden bazıları:

Alıcının ÜlkesiGönderenin ÜlkesiPayPal bakiyesi veya banka hesabıyla tamamen finanse edilen ödeme ücretiBanka kartı veya kredi kartıyla tamamen veya kısmen finanse edilen ödeme ücreti
Arnavutluk, Andorra, Avusturya, Bosna Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya (Aland Adaları dahil), Cebelitarık, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda ^, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta , Norveç, Portekiz, Romanya, Rusya, San Marino, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre, Türkiye, İngiltere (Kanal Adaları ve Man Adası dahil).Kuzey Avrupa *

ABD, Kanada, Avrupa I **

Avrupa II ***

Diğer tüm ülkeler

% 0.4
% 0,5


% 1,0 ^


% 1,5 ^
% 3,8 + Sabit Ücret% 3,9 + Sabit Ücret

% 4,4 + Sabit Ücret

% 4,9 + Sabit Ücret
Belçika, Fransa, Fransız Guyanası, Guadeloupe, İtalya, Martinik, Mayotte, Hollanda, Reunion.Kuzey Avrupa *

ABD, Kanada, Avrupa I **

Avrupa II ***

Diğer tüm ülkeler

% 0.4
% 0,5


% 1.3


% 1.8
% 3,8 + Sabit Ücret% 3,9 + Sabit Ücret

% 4,7 + Sabit Ücret

% 5,2 + Sabit Ücret
AlmanyaKuzey Avrupa *

ABD, Kanada, Avrupa I **

Avrupa II ***

Diğer tüm ülkeler

% 1.8
% 2.0


% 3.0


% 3,3
% 3,7 + Sabit Ücret% 3,9 + Sabit Ücret

% 4,9 + Sabit Ücret

% 5,2 + Sabit Ücret
PolonyaKuzey Avrupa *

ABD, Kanada, Avrupa I **

Avrupa II ***

Diğer tüm ülkeler

% 0.9
% 1.0


% 1.5


% 2.0
% 3,8 + Sabit Ücret% 3,9 + Sabit Ücret

% 4,4 + Sabit Ücret

% 4,9 + Sabit Ücret
AvustralyaHerhangi bir yer% 1.0% 3,4 + Sabit Ücret
BrezilyaHerhangi bir yer% 1,0 ^% 5,99 + Sabit Ücret ^
JaponyaHerhangi bir yer% 0.3% 3,9 + Sabit Ücret
ABD ve KanadaHerhangi bir yer% 1.0% 3,9 + Sabit Ücret
Diğer tüm ülkelerHerhangi bir yer% 0,5 ^% 3,9 + Sabit Ücret ^

* Kuzey Avrupa : Danimarka, Faroe Adaları, Finlandiya (Aland Adaları dahil), Grönland, İzlanda, Norveç, İsveç.

** Avrupa I : Avusturya, Belçika, Kıbrıs, Estonya, Fransa (Fransız Guyanası, Guadeloupe, Martinik, Reunion ve Mayotte dahil), Almanya, Cebelitarık, Yunanistan, İrlanda, İtalya, Lüksemburg, Malta, Monako, Karadağ, Hollanda, Portekiz, San Marino, Slovakya, Slovenya, İspanya, Birleşik Krallık (Channel Islands ve Isle of Man dahil), Vatikan Şehir Devleti.

*** Avrupa II : Arnavutluk, Andora, Beyaz Rusya, Bosna Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Gürcistan, Macaristan, Kosova, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Makedonya, Moldova, Polonya, Romanya, Rusya, Sırbistan, İsviçre, Türkiye , Ukrayna.

Ancak bu, kişisel transferler için yalnızca “ana” ücretlerdir, ancak PayPal’ın buradaki tablolarda görebileceğiniz çok daha fazla ücreti vardır .

Paypal , döviz kurlarına dahil olan “para birimi dönüştürme ücretlerini” kabul etse de , bu size yalnızca önceden uyarı verir. Artık seçeneklerinizin oranlarınızı yükselttiğini veya zararlarınızı azalttığını biliyorsunuz.

Ancak uluslararası serbest çalışmanın yüksek bir bedeli olması gerekmiyor.

Payoneer’ı kullanma

Payoneer , uzun süredir dünyanın her yerindeki serbest çalışanlar için başvurulan bir çözüm oldu çünkü insanların 200’den fazla ülkeye ve 150’den fazla para biriminde daha düşük maliyetlerle para göndermelerine yardımcı oluyor. Web sitelerinde bile, serbest çalışanlara bütçeleri ve işlemleri için ipuçları ve optimizasyon ipuçları konusunda yardımcı olmaya adanmış bir bölüm var. Ancak Payoneer’in müşterilerine tam olarak nasıl yardımcı olabileceğine daha yakından bakalım:

  1. Düşük Ücretler – Rakiplerinin çoğundan daha düşük ücretleriyle oldukça şeffaftır ve kontrol panelinizden kolayca erişebilirsiniz.
  2. Çekme Esnekliği – Paranızı doğrudan banka hesabınıza veya kendi Payoneer Prepaid MasterCard’ınıza çekebilirsiniz.
  3. Daha İyi Döviz Kurları – High Street bankalarınızın sunabileceğinden daha iyi bir oran alırsınız.
Payoneer afişi

Döviz şirketlerini kullanma

Döviz şirketleri , uluslararası transferlerde en düşük fiyatları almaktadır. Ayrıca size bankaların ve Paypal’ın alamayacağı orta piyasa döviz kurlarını da verirler. Ortalama olarak, döviz kurları bankaların sunduğu “rekabetçi” oranlardan% 4 daha iyidir.

Önemli olarak, bir FX şirketi kullanmak müşterinizi hiçbir şekilde olumsuz etkilemeyecektir. Faturadaki tutar aynı olacaktır. Aynı miktarı transfer edecekler. Ancak aldığınız şey önemli ölçüde daha fazla olacaktır.

Hepsini hesaba katarak

Bir FX şirketi kullanmak, uluslararası serbest çalışmanızdan en iyi şekilde yararlanmanın ilk adımıdır. Ancak, oranlarınızı belirlerken tek önemli husus bu değildir. Aşağıdakileri dikkate alın:

  • döviz kurları dalgalanacaktır : Paranızı en iyi döviz kurundan alıyor olsanız bile, para birimleri iniş ve çıkış eğilimindedir. Faturalandırma modelinizin, gelirinizin değerinde bir düşüş olasılığına sahip olması için değişiklikleri hesaba kattığından emin olun.
  • ne kadar büyükse o kadar iyidir : her projenin sonunda ödeme almak cazip gelse de, büyük bir parçayı transfer edene kadar beklerseniz ücretler daha düşük olur. Müşterilerinizden size aylık olarak ödeme yapmalarını isteyin veya belirli bir eşik belirleyin

Bir yanıt yazın