Yeni Bir Tedarikçi Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Şey

1. Tedarikçi maliyeti

Yeni tedarikçiler ararken göz önünde bulundurulması gereken muhtemelen en bariz – ama aynı derecede önemli – faktör maliyettir.

Elbette, hangi ürünleri aradığınızı ve ne kadar ödemek istediğinizi bileceğiniz için aklınızda bir rakam olacak. Yine de, tedarikçiler arasındaki fiyatlar değişebilir, bu nedenle etrafta alışveriş yapmak ve kimin en iyi teklifi sunduğunu görmek önemlidir. Örneğin, bazı tedarikçiler toplu alımda indirim sunabilir; veya diğerleri daha yüksek maliyetleri daha kaliteli ürünlerle telafi edebilir.

Maliyetler söz konusu olduğunda, bu açıdan hangi tedarikçinin en iyi olduğuna karar vermeden önce tüm seçenekleri değerlendirmelisiniz.

2. Kalite

Genellikle maliyet ve kalite arasında bir korelasyon vardır: Ürün ne kadar pahalıysa kalite o kadar iyi olur. Fiyat ne olursa olsun, önceden belirlenmiş, üzerinde anlaşmaya varılan bir kalite seviyesi vardır ve beklentilerinizin karşılandığından emin olmak istersiniz.

Sonuçta, yapmak isteyeceğiniz son şey, tedarikçiniz size tamamen farklı bir şey gönderdiğinde ürünlerinizi yüksek kaliteli olarak pazarlamaktır.

Kalite sadece fiziksel ürünün kendisine değil, onunla ilişkili yönlerine de atıfta bulunur. Ürünler nakliye sırasında korunacak şekilde uygun şekilde paketlenmiş mi? Doğru etiketlenmişler mi? Size neler sunacaklarının tam olarak farkında olduğunuzdan emin olmak için potansiyel tedarikçilerle konuşun – bir sözleşme imzalamak ve sonra hayal kırıklığına uğramak istemezsiniz.

3. Güvenilirlik ve önceki deneyim

Bir tedarikçi seçerken, aslında onlarla uzun vadeli bir ilişkiye girdiğinizi hatırlamak önemlidir. Yeni bir işe alım yapmaya benzer – referansları görmek isteyeceksiniz.

Onları sormaktan korkmayın: Geçmişte belirli tedarikçilerle çalışmış işletmelerden haber almak isteyeceğiniz mantıklıdır, çünkü size ortaklığın nasıl bir şey olduğuna dair dürüst bir açıklama verebilir ve herhangi bir ürünü listeleyebilirler. veya kötü noktalar.

İki tedarikçi arasında karar veriyorsanız, referanslar kimi seçeceğinize karar verirken büyük fark yaratabilir.

Seçtiğiniz tedarikçi doğrudan işinize yansıyacaktır. İki hafta geç bir parti ürün gönderirlerse, bu ürünü sipariş eden müşteri tedarikçinizi değil sizi suçlayacaktır.

4. Paylaşılan kültür

Beklentiler ancak her iki tarafta da net olduğunda karşılanır. İyi bir tedarikçi ilişkisi, paylaşılan kültürel hedefler ve tutumlar üzerine inşa edilir. Diğer işletmelerle nasıl çalışmayı sevdiklerini öğrenmek için doğrudan tedarikçilerle konuşun. Sürekli iletişim istiyorsanız, ancak onlar sadece “onunla devam etmeyi” tercih ederlerse, o zaman gerçekçi bir şekilde, bu işe yaramayacaktır.

paylaşılan kültürü kullanarak yeni bir tedarikçi seçmek

Tedarikçilerle konuşurken onlara soracak sorularınız olacak; Muhtemelen sizin için eşit sayıda soruları olacak. Bu zamanı, kültürünüzün ve beklentilerinizin benzer olup olmadığını ölçmek için kullanın, çünkü ilişkinin işe yarayıp yaramayacağına dair iyi bir fikir edinmelisiniz.

5. Konum

Bir tedarikçi seçerken, konum dikkate alınması gereken büyük bir faktördür. Markanızı bölgenizdeki uzmanlık üzerine inşa etmiş yerel bir işletmeyseniz, yakınlarda bulunan ve değerlerinizi paylaşan bir tedarikçi bulmaya odaklanmak isteyeceksiniz.

Öte yandan, uluslararası olarak büyümeyi düşünüyorsanız, daha uzaktaki bir tedarikçiyi işe almak isteyebilirsiniz. Örneğin, Danimarka’da faaliyete başlamak isteyen bir Birleşik Krallık işletmesiyseniz, Danimarka merkezli bir tedarikçiyle ortaklık kurmak mantıklıdır; iş kuralları ve düzenlemeleri hakkında ipucu verecekleri ve ürünleri daha kolay gönderebilecekleri için

Sonuçta, bir tedarikçi bulmak hafife alınacak bir karar değildir; ve doğru ilişkiyi bulmak zaman alabilir. Yeni bir tedarikçi bulma konusunda daha fazla bilgi edinin .

Başlamak için bir yere ihtiyacınız varsa, tedarikçi yönetimi yazılımımız mevcut tedarikçilerinizi takip etmenize ve performanslarını hızlı ve kolay bir şekilde değerlendirmenize yardımcı olacaktır.

Eğitim Serilerimiz İçin: https://digitalmarketmentoring.com/?aff=213

Bizi Youtube’dan takip ederek ayrıcalıklardan yararlanın: https://www.youtube.com/channel/UCAqk72WWxsIezQqJxEgMf1w

İnstagram Sayfalarımız:

https://www.instagram.com/ebayturkiyedropshipping/

https://www.instagram.com/fbturkiyedropshipping/

BU VİDEOLARA GÖZ ATIN:

EBAY SNIPE YÖNTEMİYLE SATAN ÜRÜN BULMA VE BUSINESS POLICIES AYARLARI

https://youtu.be/aDL49fgDZHo

Bir yanıt yazın