Yurtdışında Varlık Satın Almak İçin 5 İpucu

Yurtdışında Varlık Satın Almak İçin İpuçları

Orada denizaşırı satın alma varlıkları ile gelen birçok faydası emekli bir yerde yatırım veya basitçe olun, dış pazarlarda yararlanarak . “Tüm yumurtalarınızı tek sepete” koymamaktan yararlanarak gerçek yatırım çeşitliliği elde edeceksiniz. Nihai emeklilik oldukça ucuz olacak. Varlıklarınızı yönetmek için vergiden düşülmüş seyahatler yapabilirsiniz.

Satın alma işleminizin nedeni ne olursa olsun, tüm giriş ve çıkışların farkında değilseniz, içine düşebileceğiniz tuzaklar vardır. Ancak, yabancı yatırımınızdan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayacak, izleyebileceğiniz bazı basit ilkeler vardır. Aşağıdaki 5 ipucu , finansal güvenliğiniz için çok önemlidir:

1. İyi bir yatırım olmalı

Apaçık bir tavsiye gibi görünebilir, ancak satın alma nedeninize bağlı olarak o kadar kolay olmayabilir. Yabancı bir ülkede tatil veya emeklilik evi satın aldığınızı varsayalım. Para kazanmaya çalışmıyorsunuz ve bu nedenle mevcut ve gelecekteki piyasa eğilimlerini görmezden gelmek isteyebilirsiniz.

Bununla birlikte, en zararsız satın alımın bile cebinizde feci sonuçları olabileceğinden, her yatırım finansal olarak sağlam olmalıdır. Örneğin, İspanya’da mülk satın almak  veya şu anda İsrail emlak piyasasına yatırım yapmak iyi bir yatırımdır. Emlak fiyatları düştü, ancak güçlü toparlanma belirtileri gösteriyor. Ancak ne kadar pitoresk olursa olsun , Yunanistan’da varlık satın alma hatasına düşmeyin . Yaşamanın mali açıdan uygun olmadığı bir ülkede bir eve inme riskiyle karşılaşırsınız – ve onu boşaltamazsınız.

2. Bağımsız yasal tavsiye alın

Varlık sahipliği yasaları evrensel değildir . Sahiplik sorumluluklarından miras kanunlarına kadar sizi rahatsız edebilecek çok çeşitli maddeler ve boşluklar var. Dahası, asıl mal sahibi yasallıkları sizden çok daha iyi bilir ve onlara tavsiyede bulunan kendi avukatı olacaktır.

Yalnızca sizin tarafınızda olan bağımsız bir avukat bulmak sizin menfaatinize olacaktır. Kaçırmış olabileceğiniz ayrıntılar hakkında sizi doldurabilecek, kafa karıştırıcı maddeleri netleştirebilecek ve müzakerelerde çıkarlarınızı temsil edeceklerdir.

Yasal temsil seçenekleriniz hakkında kendi araştırmanızı yaptığınızdan emin olun. Varlık satışlarında deneyimli ve profesyonel tazminatı olan birini bulun. Ayrıca, satın aldığınız ülkede uygulama lisansına sahip olduklarından emin olun. En iyi emlak yatırımı blog listemizi buradan görüntüleyin.

3. Komşulardan bilgi toplayın

Bir mülk satın alırken, gördüğünüz faydalar yılın zamanına ve satıldığı koşullara bağlı olabilir. Ancak satıcının sizden sakladığı birçok tuzak olabilir – mülk yazın iyi olabilir ancak kışın sular altında kalabilir; düzenli elektrik kesintileri olabilir; tatil sezonunda suç artabilir.

Yakındaki mülk sahipleriyle konuşmak, şu anda görünür olmayan olası tuzakları ortaya çıkarmak için uzun bir yol kat edebilir. Satın alma işleminizde, onların da – kendi mülklerinin artan değerinde – hiçbir mali çıkarlarının olmamasını sağlamaya çalışın.

4. Ek ücretlerin kapsamlı araştırması

Kendi ülkenizde bulunmayan varlıkları satın almakla ilgili birçok ek ücret olabilir. Bunlar şunları içerir :

  • vasiyetname yapmak için yasal ücretler: bazı ülkelerde zorunludur
  • su ve elektrik bağlantı ücretleri
  • çeviri ücretleri
  • vergiler
  • topluluk ücretleri (mülkünüz bir mülkün parçası olduğunda)


5. Para transferi için bir döviz şirketi kullanın

Ne zaman transferleri bankalar aracılığıyla yapılır, ücretler ve döviz büyük bir parçasını almak ve çok daha varlığın gerçek fiyatından daha ödeme yapmanız yeterli.

İlk olarak, bankalar size her zaman bir dövizin vereceğinden daha az uygun döviz kurları verecektir. Eğer çekerken büyük transferi toplamı dikkate birkaç kuruş size binlerce dolar tasarruf edebilirsiniz. Daha da iyi bir karşılaştırma için, en iyi 5 FX şirket incelememize bir göz atın:

İkinci olarak, bankalar döviz şirketlerinden çok daha yüksek düzeyde ücret almaktadır. Bir döviz şirketi kullandığınızda transfer ücretleri, komisyonlar ve alım ücretleri asgari düzeyde olacak veya hiç olmayacaktır . Bankalar, ana iş yolları olmadığı için tüm transfer maliyetlerinde daha yüksek ücretler talep etmektedir.

Yabancı varlık satın almak mükemmel bir fikir – eğer doğru yapılırsa. Bu yatırımlara her zaman ihtiyatlı bir şekilde ve en iyi finansal danışmanların sağlam rehberliği ile yaklaşın . Bu 5 ipucunu dikkate aldığınızdan emin olun ve çok fazla yanlış gitmeyeceksiniz.

Bir yanıt yazın