? Amazon İngiltere’den Satın Alırken Para Tasarrufu İçin Basit Bir Numara

Amazon İngiltere’den satın alırken ve Malta’ya (veya Birleşik Krallık dışındaki herhangi bir ülkeye) gönderim yaparken , size GBP veya yerel para biriminiz (Malta’da EUR) ile ödeme seçeneği sunulacaktır.

Varsayılan olarak EUR seçilecektir, bu yüzden bunu GBP olarak değiştirdiğinizden emin olun. Amazon, yerel bankanızın sunduğundan daha kötü bir döviz kuru kullanır ve bu nedenle, EUR ile öderseniz para kaybedersiniz.

Ardından, ödemeyi TransferWise Borderless Mastercard banka kartımı kullanarak yapıyorum , çünkü bu Euro’yu otomatik olarak alıyor ve ödemeyi en iyi fiyatlarla yapmak için GBP’ye çeviriyor. Sadece bu da değil, aynı zamanda herhangi bir zamanda Euro’yu GBP’ye dönüştürebilir ve bunları Borderless hesabında saklayabilirim. Daha sonra Amazon UK üzerinden ödeme yaptığımda, sahip olduğum GBP hesabındaki parayı kullanacak.

Yurtdışına seyahat ederken, mağazalarda ve restoranlarda ödeme yaparken de bu seçenekle karşılaşacaksınız ve bu durumlarda bile, her zaman N26 veya Revolut gibi bir kart kullanarak o ülkenin para biriminde ödeme yapmalısınız . Tasarruf edilen miktar, özellikle Amazon’dan daha büyük alışverişler yapıyorsanız, zamanla gerçekten artar .

Bir yanıt yazın