2020’de Amazon’da Çevrimiçi Arbitraj ve Perakende Arbitraj

Çevrimiçi Arbitraj vs Perakende Arbitraj

Amazon’da yeniden satış yapmak için arbitraj yoluyla ürün tedarik eden üçüncü taraf satıcılar, genellikle OA veya RA olarak da bilinen çevrimiçi arbitrajı veya perakende arbitrajı seçer.

Bu yazıda, her birinin ne anlama geldiğine, Amazon’da arbitraj yapmak için ipuçlarını paylaşmanın yanı sıra bazı kişilerin çevrimiçi arbitrajda başarısız olmasının en önemli nedenlerinden bazılarına bakacağız.

Amazon Arbitraj nedir?

İlk önce, arbitraj nedir? Özünde, arbitraj, bir ürünün fiyatını bilme ve farklı pazarlardaki farklılıklarından yararlanma uygulamasıdır.

Amazon arbitrajı, oldukça yaygın olan ve Amazon satıcılarının sayısı arttıkça popülaritesi artan bir satış türüdür .

Satıcılar, Amazon’da olduğundan daha ucuza satılan ürünleri çevrimiçi veya perakende mağazalarda bulacaklar. Kârlı envanteri hızlı bir şekilde belirlemek için , zeki satıcılar bir tarama uygulaması kullanacaktır .

Amazon’da arbitraj söz konusu olduğunda, bunu yapmanın iki yolu vardır: çevrimiçi arbitraj ve perakende arbitraj.

Çevrimiçi Arbitraj vs Perakende Arbitraj: Hangisi Daha İyi?

Arbitrajla ilgili güzel olan şey, tek bir yönteme bağlı kalmanızın gerekmemesidir – (birçok satıcının yaptığı gibi) aynı anda hem çevrimiçi hem de perakende satış gerçekleştirebilirsiniz.

Mağazada ve internette iyi fırsatlar bulabileceğinizi biliyorsanız neden masaya para bırakasınız?

İkisi arasından, muhtemelen çevrimiçi arbitrajı tercih ediyoruz çünkü daha kolay ve kendi evinizin rahatlığında yapabileceğiniz bir şey.

Bazı perakendeciler size çevrimiçi sipariş verme ve ardından mağazadan teslim alma fırsatı da sunar.

Amazon’da Perakende Arbitraj

Perakende arbitraj, pazarlık avcılığının daha geleneksel yöntemidir. Perakende arbitrajı için kaynak genellikle bir outlet mağazası veya perakende zinciri gibi gerçek bir mağazadır.

Satıcılar genellikle büyük perakendecilere gidiyor ve güzel bir kar için Amazon’da satabileceklerini bildikleri stok, tasfiye veya azaltılmış stok arıyorlar.

Ve bunu ne kadar çok yaparsanız, o gizli mücevherleri bulma konusunda o kadar hızlı olursunuz.

Örneğin, fiyat takip uygulamama göre Amazon’da son zamanlarda 25 dolara satılan 10 Örümcek Adam oyuncağını Best Buy’da 10 dolara alabilirim. Bunun bana Amazon satıcı ücretlerinden önce her ürün için 15 dolar kar sağladığını biliyorum .

Daha süreci hakkında öğrenme ilgilenen ediyorsanız, ben çok çökertilmesi için Stephen Smotherman rehberi kontrol tavsiye Amazon üzerinde perakende arbitraj sıra o araştırıyor üst FBA satıcı Kev Blackburn tarafından bu yazı olarak Amazon FBA üzerinde perakende arbitraj öldü ?

Sırada Amazon çevrimiçi arbitrajına bakacağız.

Amazon’da Çevrimiçi Arbitraj nedir?

Amazon’daki çevrimiçi arbitraj için, kaynağın genellikle formda veya bir web sitesinde veya Facebook mağazasında çevrimiçi bir varlığı vardır .

Perakende arbitrajının dezavantajı, benzin maliyetleri ve kaynak bulmak için harcanan zamandır. Ve artan rekabetle, bu harika fırsatlar uzun süre ortalıkta kalmaz.

Ancak, çevrimiçi arbitrajı kullanarak çevrimiçi anlaşmalar yapıyorsanız, herhangi bir yere seyahat etmeniz gerekmez, bunu günün veya gecenin herhangi bir saatinde yapabilirsiniz ve genellikle daha büyük miktarlarda satın alabilirsiniz.

Yeniden satış fırsatları gördüğünüz herhangi bir web sitesinden kaynak alabilirsiniz. Düşük fiyatlarla toplu olarak satın alabilir ve güzel bir kar için hızlı bir şekilde yeniden satabilirseniz , o zaman rüya budur.

Artı, istediğiniz kadar perakendeci ile bağlantı kurabilir ve istediğiniz kadar çok veya az satın alabilirsiniz.

Amazon’da Arbitraj Yapmak İçin Satıcı İpuçları

Amazon’da satış yapıyorsanız, kurallarına göre oynamanız gerekir, bu nedenle sürekli değişen satış politikalarına göz atın.

Amazon’da arbitraj söz konusu olduğunda, işte hatırlamanız gereken bazı şeyler.

 • Amazon’da yeniden satış yapmak için kaynak ararken Amazon’un ücretlerini aklınızda bulundurun, böylece kendiniz için bir kârı hesaba katabilirsiniz.
 • Amazon’da “yeni” koşul olarak satılan ürünler için fatura sağlamanız gerekebilir.
 • Ticari marka sahipleri, Amazon’dan satıcıların arbitraj yoluyla ürün kaynakları satmasını durdurmasını isteyebilir.
 • Marka sahipleri, arbitraj hisselerinin “yeni gibi” satılmasında ısrar edebilir.
 • Kullanım Chrome tarayıcı uzantılarını gibi devam ettiler ve CamelCamelCamel siz keskin mümkün olduğunca yararlanmak böylece bir öğenin fiyatı ve rütbe tarihine yakından izlemek için. Fiyatlarda anormal veya hızlı artışlar olan ürünlerden kaçının çünkü bu genellikle Amazon’da daha az veya daha düşük kar marjlarına dönüşür.
 • Ödünç para verirken yaptığınız gibi Amazon’da arbitrajla başlayın: Kaybetmeye hazır olmadığınız hiçbir şeye yatırım yapmayın.
 • Satanı koklayın ve kârınızı yeni envantere yeniden yatırın.
 • Depolama ücretlerinden kaçınmak ve yatırımınızın geri dönüşünü daha hızlı almak için hızlı yeniden satış fırsatları arayın.
 • Araştırma söz konusu olduğunda “iki kez ölç, bir kez kes” ilkesini uygulayın. Ne kadar çok çalışma yaparsanız, başarı şansınız o kadar artar.
 • Satmak üzere ürün bulup satın almanıza yardımcı olacak personeli (veya aile ve arkadaşlarınızı) işe almayı düşünün.

İnsanlar Amazon Çevrimiçi Arbitrajda Neden Başarısız Olur?

RepricerExpress kullanıcısı ve uzman satıcı Kev Blackburn ( LifeSuccess Engineer ), satıcıların çevrimiçi arbitrajda başarısız olmasının ilk on nedenini açıklıyor.

 • Yanlış beklentiler
 • Veri Eksikliği / duygusal seçilim
 • Satışların / gelirin peşinde koşmak ve kar değil
 • Tek kişilik grup zihniyeti
 • Sistem zihniyeti
 • Yatırım eksikliği
 • Muhasebe (satın alma)
 • Muhasebe (para yönetimi)
 • Çok hızlı genişleyen
 • Sabit zihniyet – öğrenme eksikliği

Sophie Dearden ve Kev Blackburn’ün, insanların Amazon’da çevrimiçi arbitrajda başarısız olmasının en önemli nedenlerini tartıştıkları aşağıdaki videoyu izleyin. Uzmanlardan öğrenin ve başkalarının hatalarından kaçının.

Bazı Online arbitraj ve Retail arbitraj yapan arkadaşaların amazon seller hesapları bunlardan biri de neden siz olmayasınız onlar ile senin arandaki tek fark onların adım atım başlamış olmaları bunu unutma.

Amazonda nasıl bir satış stratejisiyle ilerleyeceksin.Unutma başarıyı istikrar getirir o yüzden başarana kadar vazgeçme.

KENDİN İÇİN BİR ADIM AT : https://digitalmarketmentoring.com/?aff=154

https://www.youtube.com/watch?v=eZBhP3kHlv0

Bir yanıt yazın