AliExpress’ten Parasız Nasıl Dropship Yapılır (2021 Kılavuzu)

AliExpress nedir?

Şimdiye kadar muhtemelen Çinli milyarder Jack Ma’yı veya en azından 307 milyar dolarlık şirketi Alibaba’yı duymuşsunuzdur . Amazon’un Jeff Bezos’unun Asya versiyonu olarak kabul ediliyor.

1999 yılında kurulan şirket, Ma’nın Çin ürünlerini çevrimiçi olarak kolayca bulamamasının bir sonucuydu. Ortaya çıkan platform, Batılı alıcıların Çinli ve Asyalı satıcılarla bağlantı kurmasını sağlıyor ve dünya çapında e-ticarette devrim yarattı.

Orijinal site olan Alibaba, toptan alımlar için oluşturulmuştur. Satıcıların genellikle minimum toplu sipariş gereksinimleri vardır. Şunları yapabilirsiniz doğrudan Çinli üreticileri ile bağlanmak yer emirlerine ve ödeme banka havalesi yoluyla genellikle.

Aliexpress kardeş sitesidir. Sattıkları ürünleri stoklamayan küçük perakendeciler için üretilmiştir ve kredi kartı ödemelerini kabul eder. Amazon gibi düşünün, ancak daha ucuz ve iki haftalık teslimat süresi var.

Doğrudan üreticiden satın almak yerine, satıcılar aslında size yeniden satış yapan üçüncü taraf kişiler veya şirketlerdir. En iyi fiyatı alamazsınız, ancak alıcı koruması ve tekli sipariş verme yeteneği, onu stoksuz satış yapanlar için mükemmel kılar.

Neden herhangi bir başlangıç ​​parasına veya sermayesine ihtiyacım yok?

Gerçek olamayacak kadar iyi geliyor, değil mi?

Eh, bu durumda, aslında doğrudur. Açıklamama izin ver:

Bu üreticiler toplu mal ürettikleri için, bunları dolar üzerinden kuruşlara satabilirler.

Bir parçası 0,30 doların altında olan süslü mücevherlerden, 1 dolarlık güzel gömleklerden ve hatta birkaç dolara 50 dolar veya daha fazla satabileceğiniz elektronik eşyalardan bahsediyoruz.

“Ama yine de ürün almam gerekiyor, bu yüzden biraz paraya ihtiyacım var!”

Aslında, yapmıyorsun. Damla nakliyenin geldiği yer burasıdır.

Web sitenizden bir sipariş alana kadar bir şey satın almak zorunda değilsiniz . Böylece müşterilerinizin size ödediği parayla ürünleriniz için ödeme yaparsınız.

Şimdi, düşünebilirsiniz…

“Nakliye masrafları ne olacak? Çin’den geliyor – bir tona mal olmalı!”

Hayır! ePacket nakliyesinin icadı ile bu ürünleri Çin’den ücretsiz olarak alabilirsiniz. (Ya da en fazla bir veya iki dolar.)

İhtiyacınız olan tek başlangıç ​​​​parası bir alan adı ve barındırma satın almak için yeterlidir. Yani 20 dolardan az.

Şimdi aslında yapmanız gerekenlerden bahsedelim.

AliExpress ile Dropshipping nasıl çalışır?

Dropshipping basitçe, müşteriniz sitenizden bir satın alma yaptığında, ürünü Çinli tedarikçinizden sipariş ettiğinizde ve ürünü müşterinize gönderdiğinde anlamına gelir. Herhangi bir envanter tutmanıza veya paketleme ve nakliye konusunda endişelenmenize gerek yok.

AliExpress’ten dropshipping yapmak, önce Amazon veya eBay gibi bir mağaza kurmanızı veya mallarınızı satmak için bir yerinizin olmasını gerektirir.

Bir müşteri bir satın alma yaptığında, siparişi AliExpress’te satıcıya verirsiniz. Satıcı ürünleri gönderir ve aradaki fiyat farkını kar olarak tutarsınız.

Ürün müşterinize gönderildiğinde, sizden geldiğine inanırlar. Bunun bir stoksuz satış işlemi olduğunu bilmek için hiçbir sebep yok.

Mağazanızı büyütüp ölçekledikçe, daha iyi fiyatlar ve koşullar için bu tedarikçilere toplu siparişler gönderebilirsiniz. Bu yüzden en baştan doğru tedarikçileri seçmek ve onlarla bir ilişki kurmak çok önemlidir .

Peki ya iadeler?

Bunları daha sonra bu kılavuzda tartışacağız. Şimdilik artılarını ve eksilerini konuşalım.

Aliexpress Dropshipping: Artıları ve Eksileri

Dropshipping için AliExpress kullanmanın iyi ve kötü yanları vardır . İşte buradalar:

Artıları

  • AliExpress, yüz milyonlarca üründen oluşan bir veri tabanına sahiptir. Aradığınız ürünü bulamamakta zorlanacaksınız.
  • AliExpress ile bir dropshipping işine başlamak yüzde 100 ücretsizdir. Worldwide Brands ve Doba gibi diğer hizmetler, başlangıç ​​ve aylık ücretlerde yüzlerce dolar alıyor. Bu, e-ticaret işini minimum fonla yerden kaldırmaya çalışan biri için büyük bir yük olabilir.
  • Kendi kar marjlarınızı kontrol edersiniz. AliExpress fiyatları son derece düşüktür ve size bol miktarda kar sağlar.
  • Ürün trendleri bir gecede AliExpress’te görünür. Fidget Spinners gibi bir ürün ortaya çıktığında, AliExpress’te bulabileceğinize bahse girebilirsiniz.
  • Minimum sipariş gereksinimi yoktur. Sahip diğer dropshipping tedarikçilerin aksine MOQ , Aliexpress alım 1 öğeye dropshippers verir ve müşterilerine doğrudan sevk var. 

EKSİLERİ

  • Nakliye bazı durumlarda bir aydan fazla sürebilir. Ancak, ePacket’in Amerika Birleşik Devletleri’ne ve diğer birkaç seçkin ülkeye gönderimi 12-15 gün sürer. Paketlerin artık tekneyle taşınması gerekmiyor, bu nedenle nakliye süresi artık daha hızlı.
  • Öğeleri paketleyemezsiniz. Bir müşteri üç farklı tedarikçiden üç ürün sipariş ederse, aynı anda ulaşmasının bir yolu yoktur.
  • İlk başta kredi kartınızın doğrulanması birkaç gün sürer. Bir dükkan kurarsanız, ilk satışınıza yeterince zaman ayırdığınızdan emin olun, böylece kızgın bekleyen müşterileriniz olmaz.
  • AliExpress’teki tedarikçiler en iyi İngilizceyi konuşamayabilir ve bu da iletişim sorunlarına neden olabilir.

AliExpress güvenli ve güvenilir mi?

Evet!

AliExpress ile çalışmanın en büyük yararı, sipariş verme, nakliye ve iade durumunda alıcılar için çok fazla koruma sağlamasıdır. Sitenin işlevleri, satışın her aşamasında alıcıyı akılda tutmak için tasarlanmıştır.

Satıcılarının meşru olduğundan ve malları reklamı yapılan şekilde teslim ettiğinden emin olmak AliExpress’in çıkarınadır.

Ancak AliExpress’te bir satıcı seçerken, şirketin puanlarını ve satılan ürün sayısını dikkate almanız önemlidir.

Aynı ürünü satan çok sayıda tüccar olacak, bu yüzden insanların yazdıklarını okuyun ve yalnızca en iyi puana sahip satıcılardan satın alın.

Bir dropshipper olarak her zaman yapmanız gereken bir şey, satıcılara ulaşmak ve doğrudan satıcılarla iletişime geçmektir. Onlarla bir konuşma başlatın, ürün hakkında onlarla konuşun ve güvenilir biriyle çalıştığınızdan emin olun.

AliExpress’in Standart Nakliyesi Nedir?

AliExpress’te birden fazla nakliye seçeneği vardır, ancak ePacket teslimatı en iyi fiyat ve nakliye süresi dengesini sunar.

Daha önce, Çin’den gönderilen ürünler deniz yoluyla gönderiliyordu ve bazı durumlarda teslimat için 2+ aya kadar vardı. Dropshipper olarak müşterilerinizi bu kadar bekletemezsiniz.

Bunu yaparsanız, müşterileriniz ya siparişlerini iptal edecek ya da çevrimiçi işiniz için iyi olmayan kötü yorumlar bırakacaktır.

Neyse ki, Hong Kong ve Çin için ePacket gönderimi tanıtıldı ve müşterilerinizin teslim edilen ürünlerini 12-14 gün içinde almalarını sağladı. ePacket teslimatı, ağırlığı 2 kilograma (4,4 pound) kadar olan ve değeri 400 dolardan az olan mallar için mevcuttur.

Gönderim süresinin kısaltılması dışında, ePacket gönderisinin diğer faydaları, müşterilerinize uçtan uca takip sağlayabilmenizdir. Gümrük vergileri zaten ödenmiş olup, müşterilerinize doğrudan daha hızlı teslimat sağlar.

ePacket teslimatı bir zamanlar yalnızca ABD’deki müşteriler için mevcuttu, ancak şimdi 30’dan fazla ülkeyi kapsayan büyüyen bir listeye genişletildi.

Müşterinizin nakliye ihtiyaçlarını karşılamak, bir dropshipper olarak müşterinizin en büyük önceliklerinden biri olacaktır. Bu nedenle , iyi bir tedarikçi bulmak ve ePacket teslimatını kullanmıyorlarsa tedarikçileri değiştirmek için zaman harcamanız özellikle önemlidir .

Müşterileriniz, ürünlerini bir gecede alabilecekleri Amazon ve diğer hizmetlere alışkındır. Bu kadar başarılı olmalarının en büyük nedenlerinden biri de bu.

Gönderim sürenizi ne kadar kısaltabilirseniz, müşteri memnuniyetiniz o kadar yüksek olur. Bu nedenle, ePacket teslimatı için ekstra ücretler harcadığınızdan ve müşterilerinizin istediklerini zamanında aldıklarından emin olun.

Eğitim Serilerimiz İçin: https://digitalmarketmentoring.com/?aff=213

Bizi Youtube’dan takip ederek ayrıcalıklardan yararlanın: https://www.youtube.com/channel/UCAqk72WWxsIezQqJxEgMf1w

İnstagram Sayfalarımız:

https://www.instagram.com/ebayturkiyedropshipping/

https://www.instagram.com/fbturkiyedropshipping/

BU VİDEOLARA GÖZ ATIN:

https://www.youtube.com/watch?v=EPa_OkAWfFs

Bir yanıt yazın