Ebay Satış Limitleri Nasıl Arttırılır? | Bu Taktikler eBay Ürün Limitlerinizi Yükseltecek!!!

Başarılı olmak için her işletmenin büyümesi ve ölçeklenmesi gerekir, ancak yeni işletmelerin bunu yavaş yavaş yapması gerekir. Ebay bir istisna değildir ve bu nedenle yeni satıcıların eBay’in satış limitlerini dikkatli bir şekilde yükseltmeleri gerekir .

Bu kılavuz, eBay satış limitleri hakkında bilmeniz gereken her şeyi açıklayacaktır. Sonunda, bunların ne olduğunu, eBay satıcı limitlerinizi artırmak için birden fazla yöntemle birlikte bir limit artışına nasıl uygun olunacağını öğreneceksiniz .

eBay Satış Limitleri Nelerdir?

ebay aylık limitler

Satış limitleri, eBay’in platformlarındaki yeni satıcıların çok hızlı büyümesini sınırlama yöntemidir. Ama neden bunu yapmak istesinler ki, soruyorsun?

Bir düşünün – herhangi bir satış limiti olmasaydı, herkes bir satıcı hesabı açabilir, pahalı ürünleri listeleyebilir, satabilir, hiçbir şey gönderemez ve parayı tutabilir.

Bu tür senaryoların oluşmasını önlemek için, her yeni satıcı, en fazla 10 ürün ve 500 ABD dolarına kadar düşük bir limitle başlar . Bu limitlerin her ikisi de listelenen ve kombine satılan sayıları içerir .

eBay Satış Limitleri Nasıl Çalışır?

satış limitleri nasıl çalışır ebay

eBay satış limitlerinin nasıl çalıştığını anlamak için, ürün miktarı/$Amount limitlerinin nasıl çalıştığını ve aylık liste yenilemelerini öğrenmemiz gerekiyor .

Ürün Adet / $ Tutar Limiti

eBay satış limitlerinin 10 ürün ve 500$ başlangıç ​​limitinde nasıl çalıştığını göstereceğiz . Yani, biz listelenen diyelim 1 öğe için 100 $ . Bu, sınırlarımızı 9 ürün ve 490 $ olarak güncelleyecektir .

Şimdi diyelim ki o ürün listelendikten birkaç gün sonra satıldı. Limitlerimiz 8 ürün ve 480$ olarak güncellenecektir . Bunun nedeni, yukarıda açıklandığı gibi, eBay’in hem listelenen hem de satılan miktarı saymasıdır .

Bu nedenle, ucuz ürünlerle başlayın ve tek bir pahalı ürünün limitlerinizi aşmasına izin vermeyin. Ne kadar çok eşyamız olursa, satma ve topu yuvarlama şansımız o kadar yüksek olur.

Aylık Liste Yenilemeleri (İptal Edilenlere Kadar İyi Listeler)

Tüm eBay satış limitleri her ayın başında yenilenir. Yani, her aya 0 ürün ve 0 ABD doları tutarında listelenip satılarak başlıyoruz .

Ayrıca, her takvim ayında eBay , mağazalarımızdaki listeleri de yeniler . Bunun nedeni, sabit fiyatlı listelemelerimizin otomatik olarak ‘İyi ‘İptal Edilene Kadar ‘ seçeneğiyle gelmesidir .

Örneğin, 5 Ocak’ta yeni bir liste eklersek , 5 Şubat’ta liste kendini yeniler . Yenileme, aylık satış limitlerimizde (ve mağaza aboneliğimizdeki ekleme ücretlerinde) yer kaplayacağı anlamına gelir .

Bu nedenle, listelemelerimizin performansını kendilerini yenilemeden bir gün önce kontrol etmek önemlidir . 

Ardından, iyi performans göstermeyenleri kaldırabilir ve aylık satış limitlerimizde yer kaplamadan önce değiştirebiliriz.

Ebay Satıcı Limitlerim Nerede?

Önce, ‘ My eBay ‘in üzerine gelerek satıcı panosuna gidin, ardından ‘Sating ‘i tıklayın .

ebay satıcı limitleri nerede

Bizim bulabilirsiniz satış limitleri bizim satışlarına ilişkin ve ek veri, performans, trafik, promosyonlar ve daha fazlası hakkında satıcının pano .

Satıcı kontrol panelinizde aylık satış limitleri grafiğiniz yoksa, etkinleştirmek için sağ üstteki ‘Özelleştir’ bağlantısını tıklayın.

ebay satıcı kontrol paneli aylık limitleri

Ayrıca, satıcı panomuzdaki çizelgeleri ihtiyaçlarımıza en uygun şekilde yeniden düzenleyebiliriz 

Sonuç olarak, satıcı kontrol panelimize her girdiğimizde, ne kadar kaldığımızla birlikte aylık limitlerimizi göreceğiz.

Artık eBay sınırlarının ne olduğunu ve nasıl çalıştıklarını biliyoruz. Her yeni eBay satıcısının düşük limitlerle başladığını da biliyoruz.

Bir sonraki sorunuzun ” eBay satış limitlerimi nasıl artırabilirim? ” olduğuna bahse gireriz. ”

Tüm çözümleriyle birlikte milyon dolarlık soru aşağıda.

eBay Satış Limitleri Nasıl Artırılır

ebay satıcı limitlerini artırma

Tüm hazırlıklar tamamlandıktan sonra satış limiti artışı talep etmeye başlayabiliriz. 

İşte beş yöntemleri eBay satış limitlerini artırmak için:

1. Otomatik Yöntem

otomatik satıcı limit artışı

En sevdiğimiz yöntem otomatik olanıdır. 

Satıcı hesaplarımız, limit artışına uygun olmak için tüm gereksinimleri karşılıyorsa ve sürekli satış yapıyorsak , eBay satış limitlerimizi otomatik olarak artıracaktır 

Satıcı ölçümlerimiz ve performansımız için ayda bir mağazalarımızı tarayan özel algoritmaları var.

Olur olmaz, içindeki tüm bilgileri içeren bir ‘Artık daha fazla listeleyebilirsiniz ‘ e-postası gönderecekler . (Yukarıdaki ekran görüntüsüne bakın.)

Otomatik satış limiti yükseltmeleri almak, doğru yönde olduğumuzun bir işaretidir. Satıcı hesaplarımız sağlıklı, mağazamızın satış dönüşümleri yüksek ve müşterilerimiz mutlu.

Otomatik satış limiti artışınız varsa, arkanıza yaslanın!

2. Daha Fazla Listeleme İsteği

daha yüksek limitler talep et ebay

eBay satış limitlerinizi artırmanın ikinci yöntemi, ‘Daha fazla listeleme isteğinde bulunun’ bağlantısını tıklamaktır . 

Bunu eBay satıcı merkezinizde aylık limitler bölümünde bulabilirsiniz.

Üzerine tıkladığınızda, eBay satıcı hesabınızda hızlı bir tarama yapacak ve limitlerinizi artırıp artırmadıklarını saniyeler içinde size bildirecektir.

Bu seçeneği yalnızca ayda bir kez kullanabileceğinizi unutmayın . 

Bu nedenle, yanıt ister olumsuz ister olumlu olsun, eBay’in bu bağlantı aracılığıyla mağazanızı yeniden taraması için en az 30 gün beklemeniz gerekecek .

Bu nedenle, denemeden önce bir limit artışı için uygun olduğunuzdan emin olmak için tüm adımları gözden geçirin.

3. eBay ile Telefon Yoluyla İletişime Geçin

ebay'e telefonla ulaşın

eBay satış limitlerimizi artırmanın üçüncü yöntemi, eBay ile telefonla iletişime geçmektir. 

eBay’i aramak, aramaları nadiren kaydettiklerinden tercih edilen yöntemdir Yani, herhangi bir nedenle başarısız olursak, her denemeden önce bir ay beklemek yerine tekrar deneyebiliriz.

Telefonda bir eBay temsilcisi bulmak için , o bağlantıya tıklayarak veya üst çubuktaki ‘Yardım ve İletişim’e tıklayarak satış limitleri yardım bölümüne gidin :

ebay yardım iletişim

Ardından, ‘Yardım Makalelerine Göz At’ seçeneğine ilerleyin ve ‘Satış’ üzerine tıklayın :

yardım makalelerine göz atın

Oradan, ‘Ürününüzü Listeleme’ye gidin ve ‘Satış Limitleri’ne tıklayın :

ebay satış limitleri yardım makalesi

Şimdi, konuyla ilgili eBay ile iletişim kurma yöntemlerinizin olacağı sayfanın en altına gidin 

Bu yöntemlerden biri, onlarla telefonla iletişim kurmayı içermelidir ve bir eBay temsilcisine hızlı bir şekilde ulaşmak için tek seferlik bir şifre sunacaktır.

ebay iletişim seçenekleri

Telefonla iletişim seçeneği satış limitlerinin altında değilse, farklı bir yardım ve iletişim konusu seçmeyi deneyin ve sayfanın en altına gidin. 

Bazı yardım konularında telefonla iletişim seçeneği varken bazılarında yok. Satıcı hesabı türlerinden ve konumlarından farklıdır.

Aramayı yapmadan önce, eBay’in Satış Politikalarını gözden geçirdiğinizden ve bir satıcıda aradıklarını öğrendiğinizden emin olun .

Genel olarak, eBay genel alıcı memnuniyeti, hızlı nakliye süreleri, net nakliye ve iade politikaları ve genel profesyonellik arıyor.

Onlardan da kazanç sağladıkları için daha fazla satmanızı ve daha fazla listeye sahip olmanızı istediklerini unutmayın .

Hızlı bir doğrulama sürecinden sonra, ne tür ürünler satmayı planladığınızı ve ne kadar satmayı planladığınızı, nakliye sürelerinizi, öğenizin konumlarını ve politikalarına uyduğunuzdan emin olmak isteyeceklerdir .

Ardından, satıcı hesabınızı hızlı bir şekilde tarayacaklar ve bir limit artışı için uygun olup olmadığınızı ve ne kadarını size bildireceklerdir.

4. E-posta Yoluyla eBay ile İletişime Geçin

ebay posta iletişim

eBay satış limitlerinizi artırmanın dördüncü yöntemi, eBay ile e-posta yoluyla iletişime geçmektir.

İşlem, yukarıda gösterildiği gibi onlarla telefonla iletişim kurmakla aynıdır. 

Kafa Yardım ve İletişim ulaşana kadar satıcının yardım bölümden bölüme, kılavuzlu, bir yardım makalenin altına almak ‘daha Need yardım?’ iletişim seçenekleri ile bölüm.

Seçeneklerden biri, sizi bir metin formu doldurmaya yönlendirecek olan ‘Bize e-posta gönderin’ bağlantısıdır. Orada kibarca limit artışı isteyin ve profesyonelliğinizi gösterin.

48 saat içinde e-posta ile yanıt alacaksınız . eBay temsilcisi limitlerinizi yükseltmeyi kabul etmediyse, bir ay sonra tekrar deneyebilirsiniz.

5. Sohbet Yoluyla eBay ile İletişime Geçin

ebay sohbet iletişim

eBay satış limitlerinizi artırmanın beşinci yöntemi, sohbet yoluyla eBay ile iletişime geçmektir. Evet, bir eBay temsilcisiyle canlı sohbet edebilirsiniz!

Ancak, eBay’in sohbetleri günlüğe kaydettiğini unutmayın, bu nedenle etkili olması için bu yöntem ayda bir kez de kullanılabilir .

Sohbete ulaşmak için işlem yukarıdaki iki örnekle aynıdır. 

eBay’in yardım bölümünde, aşağı kaydırdığınızda bazı yardım bölümlerinde sohbet seçeneği bulunur. 

Zaman zaman değişirler, bu yüzden sohbet seçeneğini bulana kadar birkaç yardım bölümünü kontrol ettiğinizden emin olun.

eBay’in temsilcilerine karşı nazik ve kibar olun . Onlara işiniz konusunda ciddi olduğunuzu ve müşteri hizmetlerinin öncelik listenizin başında olduğunu gösterin. 

Ve bu işte başarılı olmak istiyorsanız bunun doğru olması gerekiyor!

Eğitim Serilerimiz İçin: http://digitalmarketmentoring.com/?aff=213

Bizi Youtube’dan takip ederek ayrıcalıklardan yararlanın: https://www.youtube.com/channel/UCAqk72WWxsIezQqJxEgMf1w

İnstagram Sayfalarımız:

https://www.instagram.com/ebayturkiyedropshipping/

https://www.instagram.com/fbturkiyedropshipping/

BU VİDEOLARA GÖZ ATIN:

EBAY SATıŞ LİMİTİ ARTTIRMA [ ÜRÜN YÜKLEME ] İLERİ TAKTİKLER!!! EBAY DROPSHİPPİNG NASIL YAPILIR ?

Bir cevap yazın