Çevrimiçi Mağazanızın Ortalama Sipariş Değerini Artırmanın Beş Yolu | MAĞAZANIZI GELİŞTİRİN

1. ‘Ücretsiz kargo’ ve diğer hediyeler için minimum bir sipariş oluşturun

Ücretsiz gönderim, müşterileri daha fazla harcama yapmaya teşvik etmenin olağan ancak yine de oldukça etkili bir yoludur.  Eşiğinizi hesaplamak için, modsal sipariş değeri veya en yaygın sipariş değerleri ile başlayın . Örneğin, siparişlerinizin çoğu 35 ABD doları aralığındaysa, 50 ABD dolarının üzerindeki siparişler için ücretsiz gönderim sunabilirsiniz. 

Ücretsiz gönderimin bir varyasyonu, belirli bir eşiğin üzerindeki siparişler için belirli bir indirim sunar. Örneğin, 50 $ ‘ın üzerindeki siparişler için 10 $’ lık bir kupon teklif edebilirsiniz. Ayrıca 50 $ ‘ın üzerindeki siparişler için% 10 indirim sunabilirsiniz, ancak bu, karı daha öngörülemez hale getirir.

2. Ürünleri gruplayın veya paketler oluşturun

Müşterilerin daha fazla ürün satın almasını istiyorsanız, aynı ürünlerin ayrı ayrı satın alınmasından daha düşük maliyetli ürün paketleri oluşturmayı deneyin.

Ürünleri bir araya getirerek, bir müşterinin satın almasının algılanan değerini artırmış olursunuz. Ürün paketlemesine harika bir yaklaşım, istenen deneyim için hepsi bir arada çözümü oluşturan bir ürün paketi sunmaktır.

3. Tamamlayıcı ürünleri üst satış veya çapraz satış

Üst satış ve çapraz satış , en az McDonald’s’ın nakaratı kadar eskidir, “bununla patates kızartması ister misiniz?” Kuzenleri gibi, paketleme, üst satış ve çapraz satış, müşterileri zaten satın almayı planladıkları ürünlerin tamamlayıcı veya yükseltilmiş sürümlerini satın almaya yönlendirmekle ilgilidir.  Ve herhangi bir taktik gibi, aşırı kullanımla azalan getiriler yaşayabilir.

Çok fazla satış yapmayın, bir arkadaşınızın yapacağı gibi tavsiye edin. Hiç kimse satıldıklarını hissetmekten hoşlanmaz. Üst satışınız, bir arkadaşınızın bir ürünü nasıl önerebileceği gibi, yararlı ve gerçek görünmelidir.

Satın alma olasılığını artırmak için düşük değerli satışlar sunun. Birisi 50-100 dolarlık mal satın almaya çıkarsa, onu başka bir 100 dolar almaya ikna etmek zordur, ancak satın alımlarını tamamlayan 20 dolarlık bir ürün eklemeye ikna etmek kolaydır.

4. Bir müşteri sadakat programı oluşturun

Mağazanız, tüketicilerin yeniden satın alması gereken, tıraş bıçağı veya tıraş kremi gibi sarf malzemeleri satıyorsa, bir ödül veya sadakat programı oluşturmayı düşünün. Müşteri sadakat programı oluşturmak, müşterilerinizle ilişkiler kurmanıza yardımcı olan ve onları geri dönmeye teşvik eden bir elde tutma stratejisidir .

5. Hızlı sorular için tam kadrolu canlı sohbet desteği sağlayın

Canlı sohbet genellikle triyaj sorunlarında oturan kulaklıkla kaplı destek ajanlarının görüntülerini çağrıştırır.Araştırmacılara göre, günümüzde canlı sohbet personeli olan işletmeler de daha fazla satıyor — alışveriş sepeti başına% 10-15 daha fazla .

Canlı sohbet yoluyla ulaşılabilir olmak, müşterilerin anında sorularını yanıtlamasına yardımcı olur, bu da daha fazla satış potansiyeli ve daha az terk edilmiş ürün anlamına gelir.

Bir yanıt yazın