Daha Fazla Satış Yapmak İçin Teklifleri, Kuponları, İndirimleri ve Fırsatları Kullanmanın Yolu

Teklifler, kuponlar, indirimler ve fırsatlar. Çoğu çevrimiçi tüccarın, indirim sunup sunmayacağına, ne zaman indirim sunacağına ve indirimlerin ne kadar olması gerektiğine karar vereceği bir zaman gelecek.

İndirimler sunmak, müşteri sadakatini artırmak için dönüşüm cephaneliğinizde güçlü bir silah olabilir. Ancak gelişigüzel kullanırsanız, markanıza ciddi zararlar verebilir veya daha kötüsü kârsız olabilirsiniz.

Çevrimiçi mağaza tekliflerinin artıları

– Müşteri sadakatinde artış

– Müşteri kazanımında artış

-Artan dönüşümler

-Satış hedeflerine ulaşın

Çevrimiçi mağaza tekliflerinin eksileri

-Olası marka hasarı

-Ziyaretçileri teklifleri beklemeye yönlendirirseniz, satış dönemleri dışındaki dönüşümlerde azalma

-Sadık olmayan (fiyat odaklı) müşterileri çekme eğilimi

-Ortalama sipariş boyutunu küçültme eğilimi

-Hedef pazarınızın dışındaki müşterileri çekin

TEKLİF TÜRLERİ

Yüzdeye dayalı indirim

İndirim sunmanın popüler bir yolu yüzdeye dayalı indirimlerdir. Bu,% 5 veya% 10 indirim gibi daha küçük teşvik yüzdelerini,% 20 ve% 25 gibi satışları gerçekten artırmak için daha büyük indirimleri veya eski veya hareket etmeyen ürünleri tasfiye etmek için% 50 + gibi önemli yüzdeleri içerebilir. Ayrıca bu indirimleri Shopify’daki birden çok koleksiyona, ürüne ve konuma kolayca uygulayabilir veya bunları “İki spor ayakkabı alın, herhangi bir süveterde% 50 indirim kazanın” gibi belirli bir satın alma işlemine göre sunabilirsiniz.

Ücretsiz kargo

Gönderim maliyetleri , alışveriş sepetinin terk edilmesinin başlıca nedenlerinden biridir. Ücretsiz gönderim sunmak, bunu hafifletmek ve dönüşümleri artırmak için harika bir yoldur.

Ücretsiz hediye

Satın alma ile birlikte ücretsiz bir hediye, müşterilere ek değer sağlamanın harika bir yolu olabilir. Stratejik olarak kullanılırsa, ortalama sipariş boyutunu artırmak ve / veya hareket etmeyen üründen kurtulmak için de kullanılabilir .

İndirim kodları

İndirim kodları, müşterilerinizin belirli bir teklifi kullanmak için ödeme işlemi sırasında girdiği kodlardır. İster e-posta listenizdeki herkes isterse yeni aboneler veya tekrar müşteriler gibi belirli bir segmentte olsun, doğru kişilere indirim sunmanın denenmiş ve onaylanmış bir yoludur. 

TEKLİFLERİ NASIL KULLANABİLİRSİNİZ?

-Haftalık ve aylık indirimler

-Tatil ve sezonluk İndirimler

-Sipariş verilmeyen alışveriş sepeti ürünleri

-İlk kez alışveriş teklifleri

-Müşteri sadakat teklifleri

İzleyebileceğiniz içerikler : https://www.youtube.com/watch?v=gpeM7y7EjKs

Bir yanıt yazın