Dropshipping Mağazanızın Rekabetini Aşmak için 7 İpucu!

1) Benzersiz olun

Çoğu kişi, benzersiz olmadıkları için stoksuz satış mağazasında başarısız olur.

Stoksuz satış yapan pek çok kişinin aynı ürünleri, belki de aynı dropshipping tedarikçilerinden edindikleri bilgilerle sattığı anlamına gelir. Aynı ürün, birden fazla satıcı ise rekabeti çoğaltır, sizin işinizi zorlaştırır. Bu sebeple benzersiz ürünler bulmaya özen gösteriniz.

2) Fiyatlarınızı en iyi hale getirin

Rekabeti yenmenin harika bir yolu, rakiplerinizden daha düşük bir fiyata satış yapmaktır. Çünkü önemli olan sizin cebiniz değil, müşterinizin memnuniyetidir. Bu size olumlu yorum ve puanlama getirerek daha fazla müşterinin ilgisini çekeceksinzdir.

3) Ürün derecelendirmeleri ve yorumları ekleyin

Bir çalışma  , tüketicilerin% 88’inin kişisel öneriler kadar çevrimiçi incelemelere güvendiğini ve tüketicilerin% 72’sinin olumlu incelemelerin işletmelere daha fazla güvenmelerini sağladığını söyledi.

Bu sebeple müşterilerinize iyi ürünler göndermeyi, onlarla ilgilemeyi unutmayınız. Bu size olumlu yorum olarak geri dönecektir.

4) Rakiplerinizden daha ileri gidin

Rakipleriniz ne yapıyor olursa olsun, bahsi yükseltin. Pamuklu tişörtler satıyorlarsa, yerel üreticilerin ürettiği % 100 pamuklu tişörtler sunun. Siyah tişört satıyorlarsa, envanterinize kırmızı, yeşil ve mavi tişörtler ekleyin. Temel mesaj şudur: Pazarınızın üstünlüğünü ve kalitesini artırın, böylece alışveriş yapanların başka bir yere bakmalarına gerek kalmaz.

5) Küreselleşin

Bu, rakibinizin stoksuz satış yapmaması veya yalnızca belirli bir ülkeye odaklanması durumunda olabilir. Stoksuz satışın büyük bir ilerlemesi, tüm dünyaya satış yapabilmenizdir. Tedarikçiniz paketinizi hemen hemen her yere gönderebilir. Rakibinizin yalnızca belirli bir ülkede satış yaptığını görürseniz, onları yenmenin harika bir yolu başka ülkelerde de satış yapmaktır.

6) Müşterileriniz için en iyisi olun

Müşteri hizmetleri, stoksuz satış mağazanızda yapmanız gereken en önemli şeylerden biridir. Ve daha da önemlisi, bunu doğru yapmanız gerekir! Önce kendi cepleriniz yerine müşterilerinizi düşünmeye başlayın. Bu kesinlikle dropshipping mağazanızı başlatmanıza yardımcı olacak ve aynı zamanda onu canlı tutmanıza da yardımcı olacaktır!

7) Daha hızlı teslimat süresi

Örneğin, rakibiniz AliExpress ile stoksuz satış yapıyorsa ve 2-4 haftalık bir teslimat süresine sahipse. Daha sonra yerel bir dropshipping tedarikçisi bularak ve birkaç gün gibi daha düşük bir teslimat süresine sahip olarak onları yenebilirsiniz!

Bir yanıt yazın