Dropshipping’te Çoğu Kişinin Başarısız Olmasını Sağlayan Nedenler? | BAŞARILI OLMAK

1. Önce müşterileri yerine kendi ceplerini düşünürler

Önce kendi cepleriniz yerine müşterilerinizi düşünmeye başlayın. Bu kesinlikle dropshipping mağazanızı başlatmanıza yardımcı olacak ve aynı zamanda onu canlı tutmanıza da yardımcı olacaktır!

2. Stoksuz satış mağazalarıyla bir gecede zengin olacaklarını düşünüyorlar

Stoksuz satışta yeniyseniz, muhtemelen “stoksuz satış hızlı zengin olmak anlamına gelir” veya “stoksuz satış kolay para demektir” gibi bir şey düşünürsünüz. Zihniyetinizi değiştirmeli, gerçek bir işletme gibi düşünmelisiniz.

Birkaç saat içinde bir mağaza açmak, birkaç ürünü ithal etmek ve hiç benzersiz olmaya çalışmadan reklamlara başlamak yerine zamanınızı ve çabanızı buna harcayın.

3. Stoksuz satış mağazalarına herhangi bir çaba göstermezler

Çoğu insan dropshipping yapmaya başlıyor fakat çoğu, stoksuz satış mağazalarında herhangi bir çaba sarf etmiyor. Bu da kişiyi başarısızlığa sürüklüyor.

4. Stoksuz satış sırasında hangi tür ürünlerin kaçınılması gerektiğini araştırmazlar

Dropship için yanlış ürünleri seçerseniz, bu gelecekte sizi rahatsız edebilir. İyi bir ürün seçmek bir mağaza açmak kadar önemlidiri. Yanlış ürünler için web sitemizdeki bloglarımızı inceleyip, doğru ürün araştırması yapabilirsiniz.

5. Para akışlarını doğru yönetmiyorlar

İnsanların stoksuz satış mağazalarında başarısız olmasının bir başka nedeni de paralarını doğru yönetmemeleridir.

Neyin geldiğini (satış) ve neyin çıktığını (reklam maliyetleri, platform maliyetleri, ürünü satın alma vb.) Bilmiyorlar.

6. Stoksuz satış yolculuğunun başında çok fazla ürüne odaklanıyorlar

Bu, çoğu insanın stoksuz satışa başladıklarında yaptığı başka bir hatadır. Aynı anda çok fazla ürüne odaklanıyorlar. Bu da belli bir kitleye hitap etmeden herkese hitap etmeye çalışıyorlar. Bu da mutlak başarısızlık getiriyor.

7. Tekerleği yeniden icat etmeye çalışırlar

Diğer insanların sattığı trend ürünleri satmaya çalışıp, başarısızlığa sürükleniyorlar.

8. Stoksuz satış mağazaları için ilgilenmedikleri bir niş seçerler

Stoksuz satış için seçtiğin üründen çok o ürün hakkında ne bildiğinde önemlidir. İlgi alanına girmeyen bir ürün satmaya çalışarak müşterilerinin sorularına doğru yanıtları verememektedir.

9. Uzun nakliye süreleri ile doğru şekilde ilgilenmiyorlar

10. Mağazaları için doğru stoksuz satış tedarikçilerini seçmiyorlar

Tedarikçinizi fiyata göre değil güvenirliğine göre seçmeniz bir başka husustur.

SİZDE UZMAN EKİBİMİZLE BİRLİKTE DROPSHİPPİNG YAPIP BU YENİ GELİŞEN PAZARDA BAŞARIYA UŞALMAK İSTİYORSANIZ, WEB SİTEMİZE DAVETLİSİNİZ.

Bir cevap yazın