eBay İngiltere’de Dropshipping: 2022’de Bilmeniz Gereken Her Şey

İngiltere'de dropshipping yasal

Dropshipping’in Birleşik Krallık’taki herhangi bir e-ticaret işi kadar yasal olduğundan emin olabilirsiniz . Ancak, diğer ülkeler gibi Birleşik Krallık’ın da uymamız gereken kendi yasaları ve düzenlemeleri vardır.

Düzenlemelerden bazıları, ABD’deki veya diğer ülkelerdeki stoksuz satışla çarpıcı biçimde benzer. Örneğin, neredeyse evrensel bir kavram olan telif hakkı ihlali sıkı bir şekilde düzenlenmiştir. eBay VeRO veritabanındaki herhangi bir üründen kaçınmak iyi bir kural olacaktır .

eBay VeRO’yu kısaca açıklamak gerekirse , sahibinin açık izni olmadan ürünlerinin yeniden satılmasına izin vermeyen marka ve şirketlerin listesidir. Bu kuruluşların birçoğu, telif haklarını uyguladıklarını ve sıklıkla uyguladıklarını açıkça belirtir . 

Birleşik Krallık’ta Dropshipping Düzenlemeleri

dropshipping düzenlemeleri İngiltere

Birleşik Krallık düzenlemeleriyle daha spesifik hale gelirsek, bazı durumlarda yasak olan ürün kategorileri vardır. Örneğin, birçok üründe yaş kısıtlaması vardır ve satıcı veya tedarikçinin alıcının yaşını doğrulamasını gerektirir.

Stoksuz satış, yaş doğrulaması ile uyumluluğu zorlaştırdığından, bu ürünleri tamamen satmaktan kaçınmak en iyisidir.

Bazı kurallar tüketici haklarına ilişkindir. Rekabet ve tüketici kanunları belirli tür yasaklar rekabet karşıtı davranış ve fiyat oyma. Bu, çoğu stoksuz satış yapan kişi için geçerli olmasa da, bu yasalara aşina olmak iyidir.

Son olarak, İngiliz hükümeti mesafeli ve çevrimiçi satış için kuralların ana hatlarını çiziyor .

Genel olarak, mesafeli ve çevrimiçi satış kuralları , ürün teklifleriniz ve politikalarınız konusunda net olmanızı gerektirir . Bu, hangi ödeme yöntemlerinin kabul edildiğini, teslimat süresini, müşterinin nasıl iptal edebileceğini vb. içerir.

Çevrimiçi ve uzaktan satış arasında küçük bir fark olsa da , buradaki önemli ayrım, çevrimiçi satışın uymamız gereken birkaç kuralı daha olmasıdır.

Örneğin, çevrimiçi satış, müşterilere hangi dillerin mevcut olduğunu bildirmenizi gerektirir. Ek olarak, müşteriler siparişlerinde nasıl düzeltmeler yapabileceklerinin farkında olmalıdır.

Sonuç olarak, her kural için çok fazla endişelenmenize gerek yok . Birçoğu zaten yerel tedarikçiler veya eBay UK tarafından karşılanmaktadır. Birleşik Krallık’ın çok tüketici odaklı olduğunu unutmayın, bu nedenle bir siparişte bir şeyler ters giderse, kurallara uymanız gerekecektir. 

eBay İngiltere’de Dropshipping’in Avantajları

ebay İngiltere avantajı

Artık yasal yönleri bildiğimize göre, eBay İngiltere’de stoksuz satışın faydalarına bakalım.

Her şeyden önce, Birleşik Krallık’ta çevrimiçi ürünlere olan talep sürekli artıyor. Statista’ya göre , Birleşik Krallık e-ticaret satışları 2016’dan bu yana 200 milyon sterline yakın bir artış gördü .

eBay İngiltere’nin aylık 240 milyondan fazla ziyaretçiye sahip olması ve ülkedeki 2 numaralı pazar yeri olarak sıralanması şaşırtıcı değil . Böyle bir maruz kalma ile çok fazla pazarlama yapmak zorunda kalmayacaksınız.

Dahası , Birleşik Krallık bölgesindeki rekabet diğer yerlerdeki kadar güçlü değil. Dropshipper’ların çoğu şu anda Amerikalı alıcılara satış yapıyor, bu nedenle bu karlı pazara giren birkaç kişiden biri olacaksınız.

Son bir nokta olarak, tedarikçilerimiz ve müşterilerimiz Birleşik Krallık’ta yerleşik olduğundan, ürünleri birkaç gün içinde teslim edebiliyoruz. Bu, daha yüksek müşteri memnuniyeti ve bizim için daha yüksek kar ile sonuçlanır.

Tüm bu nedenlerden dolayı, eBay İngiltere’de stoksuz satış, kaçırılmayacak kadar iyi bir fırsattır 

eBay İngiltere ve eBay ABD – Hangisi Daha İyi?

ebay İngiltere veya ebay bize

İle eBay Birleşik Krallık böyle mükemmel bir seçenek olmaktan, neden bile eBay ABD düşünmelisiniz?

Gerçekte, hem eBay US hem de eBay UK, stoksuz satış için mükemmel yerlerdir . Birinin diğerinden daha iyi olduğunu söylemek zor. Her birinin artıları ve eksileri olduğu için, onları nasıl kullandığınıza bağlıdır.

Açıkçası, eBay US, önemli ölçüde daha büyük bir kitleye sahip daha popüler bir platformdur. Site, mevcut pazar yerlerinin çoğundan daha fazla alıcıya erişmenizi sağlar ve bu da daha yüksek satış anlamına gelir.

Ancak, eBay ABD’deki şiddetli rekabet , yaratıcı olmanızı gerektiriyor. Kişisel pazarlama ve listeleme ihtiyacı kusursuz olması ve gerekebilir sınamak sonuçları görmek önce daha fazla ürün.

Tersine, eBay UK açıkça daha az popülerdir ve esas olarak Birleşik Krallık’ta (ABD’den daha küçük bir nüfus) daha küçük bir kitleye sahiptir. Ek olarak, İngiltere’deki alıcıların harcamalarında daha dikkatli olmaları daha olasıdır. Bununla birlikte, eBay İngiltere’de neredeyse hiç dropshipping rekabeti olmadığı için, satış yapmak çok daha kolaydır.

Birleşik Krallık ve ABD’deki izleyicilerin her birinin farklı bir yaklaşım gerektirdiğini unutmayın . ABD’de iyi satılan bir ürün İngiltere’de çalışmayabilir ve bunun tersi de geçerlidir. Her şey ürün araştırmasına ve farklı kategori ve nişlerin test edilmesine bağlıdır . Birleşik Krallık izleyicileri için neyin işe yaradığını öğrendikten sonra, bu satışlarda hızla yükselmeye başlayacaksınız.

Eğitim Serilerimiz İçin: http://digitalmarketmentoring.com/?aff=213

Bizi Youtube’dan takip ederek ayrıcalıklardan yararlanın: https://www.youtube.com/channel/UCAqk72WWxsIezQqJxEgMf1w

İnstagram Sayfalarımız:

https://www.instagram.com/ebayturkiyedropshipping/

https://www.instagram.com/fbturkiyedropshipping/

BU VİDEOLARA GÖZ ATIN:

Ebay Usa Vs Ebay UK | Hangisini Seçmeliyim ?

Bir yanıt yazın