EBay Mağazanızı Maksimum Trafik çekme ve Satış için Ayarlama Nasıl yapılmalı?

eBay Mağaza Ayarları:

1. Ekran ayarlarını yapılandırın

Ekran ayarları, mağazanızın kendisini dünyaya sunma şeklini nasıl özelleştirdiğinizdir. Burada bir renk şeması, düzen, mağazanızın adını ve açıklamasını tanımlayabilirsiniz.

Hangi temanın zevkinize ve iş tarzınıza uygun olduğuna karar verin, ancak müşterinizi de düşünmeyi unutmayın. Kendinizi mağazanızı ziyaret eden alıcının yerine koyun. Yaşlarını, cinsiyetlerini ve onları neyin çağırdığını düşünün. Bu sık sık değiştireceğiniz bir şey olmayacak, bu yüzden karar vermek için biraz zaman ayırın.

2. Mağaza kategorileri ayarlayın

EBay’in kendi ürün kategorilerinin yanı sıra, mağazanız kendi şirket içi mağaza kategorilerinizi tanımlamanıza olanak tanır. Bunlar, bir müşterinin kataloğunuza göz atmasına ve satın alacak başka ürünler bulmasına yardımcı olabilir.

Birleşik gönderi indirimleri sunuyorsanız, aksesuarlar gibi eklenti öğeleri bulmayı kolaylaştırmak için mağaza segmentasyonu çok önemlidir. Ürün yelpazenizdeki değişiklikleri hesaba katmak için bunları arada bir ayarlamayı unutmayın.

3. Özel eBay Mağazası sayfaları oluşturun

EBay mağazanız size birden fazla özel sayfa sunar. Bunlar, mağazanızın ekmek tereyağı yapısıdır. İşletmeniz için bir ana sayfa sağlamanın yanı sıra, özel site sayfaları tek tek öğeleri, tam bir ürün grubunu veya bir “hakkımda” sayfasını vurgulamak için kullanılabilir. Bunlar, satış kopyamızı ve görsellerimizi geliştirmek için kullandığımız ilk sayfalardı ve bu gerçekten marka kimliğimizin temelini oluşturdu.

4.Ücretsiz kargo ve En Çok Oy Alan Satıcı

Girişlere yönelik trafiği artırmaktan neredeyse her bahsettiğimizde bunu gündeme getiriyoruz. Doğrudan eBay mağazanıza bağlı olmasa da, ücretsiz gönderim ve En Çok Değerlendiren Satıcı programı, eBay’in ürünlerinizi aramaya yerleştirdiği yer için en büyük belirleyici faktörlerdir.

eBay Store SEO ve pazarlama

5. eBay RSS beslemesini açın

EBay RSS beslemesi, arama motorlarının, eBay alıcılarının ve abonelerin ürün listeleriniz için otomatik güncellemeler almasına olanak tanır.

Pazarlama araçları alanınızdaki eBay RSS beslemesini açın, ardından ekranın altındaki mağazanızın alt bilgisinde bir RSS etiketi göreceksiniz. RSS beslemeleri, sabit fiyat listelerinizi dağıtarak trafiği yönlendirir ve hatta daha spontane anlaşmalarınız için güncel fiyatlar gönderir.

6.Tanıtılan Listeleri Kullanın

eBay Promoted Listings , satıcıların ürünlerinin aramadaki görünürlüğünü artırmalarına olanak tanır. Program, listeyi sayfanın üst kısmına itmek için ortalama% 5’lik bir teklif alır, ancak bu, eşleşen bir fiyat artışı ile dengelenebilir. Listelemek için daha fazla ödeme yapmak mantığa aykırı görünebilir, ancak toplu miktardaki ürünlerle uğraşırken artan satışlar dramatik olabilir.

7. eBay ortaklık programına kaydolun

Kapsamlı bir sosyal ağa veya bir blog platformuna erişiminiz varsa, eBay’e trafik çekmek için ödeme alabilirsiniz. EBay’e özel bir bağlantıya tıkladıktan sonra, okuyucularınız ürünlerinizi veya hatta başka bir satıcının ürünlerini satın alırsa, bir komisyon kazanacaksınız. Bu, nihai değer ücretlerinizi dengelemenin veya ekstra pasif gelir elde etmenin mükemmel bir yoludur.

Eğitim Serilerimiz İçin: https://digitalmarketmentoring.com/?aff=213

Bizi Youtube’dan takip ederek ayrıcalıklardan yararlanın: https://www.youtube.com/channel/UCAqk72WWxsIezQqJxEgMf1w

İnstagram Sayfalarımız:

https://www.instagram.com/ebayturkiyedropshipping/

https://www.instagram.com/fbturkiyedropshipping/

BU VİDEOLARA GÖZ ATIN:

VINTED İLE PAYPALSIZ FACEBOOK DROPSHIPPING YAPARAK DÖVİZ KAZANMA!! 

https://youtu.be/0WT-D8sHvCc

Bir yanıt yazın