Facebook Marketplace’te Dropshipping Yapmanın En Önemli 9 Nedeni

Dropshipping üzerinde Facebook Marketplace gerçekten mümkün? Kısa cevap kocaman bir evet! Çoğu satıcı, genellikle eBay veya Shopify’da stoksuz satış yaparken, Facebook Marketplace, stoksuz satış yapanlar için hızla en büyük ve en karlı fırsatlardan biri haline geliyor .

1. Yeni Kullanılmamış Pazar Yeri

Kullanılmayan pazar yeri Dropshipping

Facebook’ta stoksuz satış nispeten yeni bir kavramdır. Pek çok satıcı bunu bilmiyor ve çoğu hala bilgi eksikliğinden çekiniyor. Bu nedenle, hitap ettiğiniz ürün nişi veya demografisi ne olursa olsun, Facebook’ta stoksuz satış yapmak neredeyse hiç rekabet olmadan gelir .

Diğer platformlarda onları satacak ve pazarlayacak ürünler bulmak için zaman harcamanız gerekiyor. Bununla birlikte, Facebook’ta herhangi bir iyi ürünün, başka birinin satma olasılığı düşük olduğundan, sağlam bir satış şansı vardır.

Son olarak, rekabet eksikliği, daha yüksek kar marjları belirlemenize olanak tanır . Ürünleri piyasaya göre fiyatlandırmanız gereken eBay gibi değil. Facebook’ta stoksuz satış yaparken, ürünü satan tek kişi sizsiniz, dolayısıyla fiyatı siz seçersiniz. 

2. Dünya Çapında 2.79 Milyar Kullanıcı

Facebook üyeliği stoksuz satış

Facebook’ta stoksuz satış yapmaya başladığımızda, mağazamıza trafik çekmek için fazla bir çalışmaya gerek kalmaz. Dünyanın en büyük sosyal medya sitelerinden biri olarak, isteyebileceğimiz tüm müşterilere hizmet vermektedir.

Göre sproutsocial , 230 milyon üzerinden 2790000000 Facebook kullanıcıları ABD’de bulunmaktadır. Bu , ABD nüfusunun yüzde yetmişine yakınını oluşturuyor.

Pazarlamadan tasarruf edebileceğiniz tüm parayı düşünün! Facebook Marketplace, ürünlerimizi sitede zaten büyük bir kitleye gösteriyor. Sadece arkanıza yaslanıp gösterinin tadını çıkarabilirsiniz. 

3. Facebook Grupları Aracılığıyla Artan Satışlar

Dropshipping facebook grupları

Facebook teklifler üzerine dropshipping organik trafik yanı sıra, olabilir göndermek çeşitli ürünler Facebook grupları satışları artırmak. Spesifik olarak, bu yöntem, al ve sat gruplarında gönderi yayınladığınızda daha etkilidir .

Aktivitenin ne kadar zaman alacağı konusunda endişelenmenize gerek yok. Öğeleri Facebook Marketplace’e yüklerken , öğeyi hangi gruplara yüklemek istediğimizi işaretleyebiliriz . Ardından, tek bir tıklamayla Facebook öğeyi ilgili tüm gruplara gönderir. 

4. Başlangıç ​​Maliyeti Yok 

başlangıç ​​maliyetleri Facebook

Şimdiye kadar her şey gerçek olamayacak kadar iyi görünüyorsa, şuna bir bakın. Facebook Marketplace’te stoksuz satış herhangi bir başlangıç ​​maliyeti gerektirmez . Bu doğru, 0 $ : başka yerlerde görmüş olabileceğiniz üyelik ücreti veya web sitesi aboneliği yok.

Bunu hafife almayın. Çoğu işletme, önemli bir başlangıç ​​yatırımı gerektirir. Ayrıca eBay ve Shopify gibi satış platformları yaklaşık %15-%20 satış ücreti almaktadır. İlk yatırımın olmadığı ve yalnızca %5’lik düşük bir satış ücretinin olmadığı Facebook dropshipping ile karşılaştırın !

Herhangi bir bütçeye sahip herkes, Facebook Marketplace’te stoksuz satış yapmaya başlayabilir. Bu sizin var Facebook hesap, sana bir satıcı olmak için otomatik hakkını vermektedir. Tek ihtiyacınız olan bir bilgisayar ve bir Wifi bağlantısı.

5. Nakliye Seçenekleri 

kargo seçeneği facebook

Müşteriler genellikle bulundukları şehir veya bölgeye göre Facebook Marketplace ürünlerini görürler. Ancak, Facebook’ta stoksuz satış söz konusu olduğunda bunun kafanızı karıştırmasına izin vermeyin.

Sürece bir konum olarak ABD vatandaşı ülkesinde ikamet eden, size mümkün olacak gemi ürünleri ulusal ABD genelinde alıcılara listeleri ve maruz. Bu , minimum çabayla ve ücretsiz olarak çok fazla ek trafik demektir . Mağazanıza ürün eklerken kargo seçeneğini seçmeyi unutmayın .

Tersine, uluslararası satıcılar , tek bir ülkenin belirli bir bölgesinde ürün satmakla sınırlıdır . Ne yazık ki, Facebook’ta stoksuz satış yapmak şu anda en iyi ihtimalleri olmayabilir. 

6. Düşük Ücretler

düşük ücretler dropshipping

Facebook’ta stoksuz satış herhangi bir aylık ücrete mal olmasa da, her satıştan nominal bir kesinti yapılır. Bu küçük ücret, yalnızca müşteriler bir satın alma işlemi yaptığında alınır ve herhangi bir satış kanalında bulabileceğimiz en düşük ücrettir .

Satılan her ürün için Facebook , satış fiyatından ya %5 ya da 0,40 dolar tahsil eder, bu ikisinden yüksek olanı. Bunun ne kadar önemsiz olduğunu size göstermek için, 21,99 dolardan satılan bir ürün için Facebook 1,10 dolar alıyor. Daha yüksek kar marjlarını ve bir Facebook mağazası işletmek için minimum maliyetleri hesaba kattığınızda , ücret okyanusta bir damla olur.

7. Daha İyi Müşteri Desteği

Facebook Müşteri Hizmetleri

Facebook Marketplace’te stoksuz satış yaparken zorlu müşteri etkileşimlerine veda edebilirsiniz. Bir itibariyle sosyal platform , biz yoluyla müşterilerimiz sohbet , Facebook Messenger’da çok arkadaşlarıyla etkileşim gibi. Bu özellik , diğer satış kanallarından daha hızlı daha kolay ve daha dostça müşteri desteği sağlar.

Müşteriler bize birkaç tıklamayla ulaşabilir ve mesajlarını anında Messenger uygulamamızda görürüz. Onlarla sohbet etmeye başladığımızda, alıcılar çok daha kibar ve kabul edilebilir oluyorlar .

Bir satıcının gerçek bir kişi olduğunu ve satış yapmak isteyen rastgele bir şirket olmadığını görebilirler. Bu nedenle, müşteriler, hesabımıza karşı dava açmak yerine, siparişlerle ilgili sorunları çözmek için genellikle doğrudan bize ulaşır.

8. Birden Fazla Dropshipping Tedarikçisiyle Çalışın 

birden fazla tedarikçi stoksuz satış

Bir Facebook Dropshipping mağazası için tedarikçi bulmak oldukça kolaydır . Hiçbir kural, herhangi bir tedarikçi türünü hariç tutmaz. Aslında, Facebook Marketplace aynı anda birden fazla tedarikçiyle çalışmanıza izin verir . Bir ürünün Facebook’un Ticaret İlkeleri kapsamında olması şartıyla, gitmeye hazırsınız.

Ancak, Facebook’un müşteri satın alma deneyimi için yüksek standartlara sahip olduğunu unutmayın. Bu nedenle, seçtiğimiz tedarikçilerin yüksek kaliteli mal sattığını ve mükemmel müşteri desteği sağladığını doğrulamalıyız . Ek olarak, her tedarikçi hızlı sevkiyat ve sorunsuz bir iade süreci sunmalıdır .

Birlikte çalışabileceğiniz en iyi Facebook Marketplace tedarikçileri hakkındaki makalemizde tedarikçi seçme hakkında daha fazla bilgi edinmenizi öneririz .

9. Facebook Marketplace Dropshipping Otomasyonu

Dropshipping otomasyonu Facebook

Facebook’ta stoksuz satış kazançlı olsa da, her zaman zaman ve enerji sorunu vardır . Herhangi bir platformda olduğu gibi, diğer görevlerin yanı sıra her siparişi işlememiz ve stok ve fiyat hareketini takip etmemiz gerekecek. Harcanan tüm zaman, bir Facebook mağazasını ölçeklendirmenin ve daha yüksek karlar elde etmenin önünde durabilir.

İyi haber şu ki, türünün ilk örneği hepsi bir arada stoksuz satış otomasyon yazılımında AutoDS for Facebook Marketplace bizim için her şeyi halledebilir. Yazılım, gerçek zamanlı olarak fiyat ve stoğu izler ve birden fazla tedarikçiden ürünleri hızlı ve kolay bir şekilde ithal eder.

AutoDS ile, Facebook’ta stoksuz satış, bize daha önce bahsettiğimiz tüm avantajların yanı sıra bunu pasif bir gelir akışına dönüştürme olanağı sunuyor . 

Eğitim Serilerimiz İçin: http://digitalmarketmentoring.com/?aff=213

Bizi Youtube’dan takip ederek ayrıcalıklardan yararlanın: https://www.youtube.com/channel/UCAqk72WWxsIezQqJxEgMf1w

İnstagram Sayfalarımız:

https://www.instagram.com/ebayturkiyedropshipping/

https://www.instagram.com/fbturkiyedropshipping/

BU VİDEOLARA GÖZ ATIN:

💥FACEBOOK DROPSHIPPING NASIL YAPILIR ? YENI BASLAYAN GIRISIMCILER ICIN YENI GELIR KAPISI UK &USA &TR

Bir yanıt yazın