Para Kazanmanızı Sağlayacak 12 Sahip Olunması Gereken HOBİ

1. Yazma

yazı

Çevrimiçi yazı yazmak ve yayınlamak, size sadece bir hobi olmanın dışında birçok pratik değer sunma potansiyeline sahiptir. Bunu kariyerinizi ilerletmek ve kendinizi bir konuda uzman olarak tanıtmak için kullanabilirsiniz. Fikirlerinizi paylaşmak için bir platform oluşturabilirsiniz. Ya da becerilerinizi kiralayabilirsiniz.

2. İllüstrasyon ve tasarım

illüstrasyon tasarımı

Yazı, illüstrasyon ve tasarım gibi, evde serbest sözleşme temelinde yapabileceğiniz yaratıcı para kazanma hobileridir. Özellikle Fiverr, çeşitli illüstrasyon stillerine sahip birçok yeni sanatçıya yer veriyor. Müşteriler, pazarlama projeleri veya özel portreler veya aradaki herhangi bir şey olsun, bu becerileri işe almaları gereken projeleri yayınlar.

3. Müzik

Sırada para kazandıran karlı hobiler var mı? Müzik sat . Bu hobi işini birkaç farklı yöne götürebilirsiniz.

Yeni başlayanlar için, müzik yapmak ve satmak için geleneksel bir yaklaşım var – kendi şarkılarınızı veya albümlerinizi kaydetmek ve bunları web sitenizde satmak veya SoundCloud gibi bir platformda barındırmak .

4. Yemek Yapma

Yemek, ayrıntılı fotoğraflar çekmeye ve işi mükemmelleştirmek için zaman harcamaya değer bir sanat formu haline geldi. Sadece amatör şefler değil, maceralı paletleri olan insanlar yeni tatlar keşfetmek istiyor.

Yemek pişirmek, bir blog, YouTube kanalı veya tariflere adanmış Instagram hesabı açmaktan, kendi yemeğinizi yaratarak bir işletmeye dalmaya veya kendi yemeğinizi yaratmaya kadar çeşitli şekillerde dünyayla paylaşabileceğiniz para kazandıran hobilerden biridir. pişirme ürünleri. Hatta bazıları bir yemek kamyonu işiyle yola çıktı .

5. Bahçe işleri

edn

İnsanlar evde daha fazla zaman geçirdikçe bahçecilik popülerlikte bir artış gördü. Sizi daha mutlu, daha sağlıklı ve hatta daha zengin hale getirebilecek bir hobi. Y kuşağı, tek bir yılda bitkilere 13 milyar dolar harcadı.

6. Fotoğrafçılık

fotoğrafçılık

Güzel bir kameranız varsa ve onu nasıl kullanacağınızı biliyorsanız, fotoğrafçılığı yandan para kazandıran hobilerinizden birine dönüştürmenin birkaç yolu vardır.

Serbest çalışan bir fotoğrafçı olabilirsiniz, ancak bu sizi yerel etkinlikleri ve konserleri çekmekle sınırlayabilir. Ve hiçbir etkinlik olmadığında, daha az fotoğrafçılık işi olur. Veya daha uluslararası olan stock fotoğrafçılık yapabilirsiniz.

7. El işleri

Zanaatkarlık, para kazandıran karlı hobiler listemizdeki bir diğer şey. Ellerinizle çalışmaktan hoşlanıyorsanız, yapacak ve satacak çok şey var : mumlar , banyo bombaları , mücevherler , sabun ve daha fazlası. Bu, bir sonraki fikrinizi bekleyen 40 milyar dolarlık bir endüstri.

8. Komedi

komedi

İnsanları güldürmede iyi misin? Şu anda en ateşli memlerin ne olduğunu biliyor musun? Neden bu mizah anlayışını alıp internette bir kitle oluşturmak için kullanmayasınız? Komedi, bu listede para kazanmanın en yaratıcı yollarından biridir .

9. Kahve

İnternette kahve satmak , ortak bir hobiyi iş fikrine dönüştürmenin harika bir yoludur. Küresel olarak, insanlar her yıl 400 milyar fincandan fazla kahve içiyor ve bu da yıllık 60 milyar dolarlık bir endüstriyi besliyor. Ve kahve içenler kafeinli içeceklerini evde hazırlamaya alıştıkça, bu fırsattan yararlanmak için en iyi zaman. Kahve kendi tutkularınızdan biriyse, kazançlı hobiler listenizde bir sonraki adım olabilir.

10. Üyelikler

Üyelikler harika bir iş modelidir, çünkü sizi sürekli gelir elde etmeye ayarlarlar – genellikle müşterilerinizin seçtiği ödeme yönteminden otomatik olarak çekilirler. Bu işletmeler, müşterilerden ürünler ve / veya hizmetler karşılığında yinelenen bir ücret alarak çalışır.

11. Bira yapmak

Evde bira yapmak veya kendi biranızı evde yapmak, para kazandıran ev tabanlı hobiler listemizin bir sonraki kısmı. Bir milyondan fazla Amerikalı , kendi biralarını evde üretti ve bu yükseliş eğilimi gösteriyor . Yalnızca 2018’de, küresel homebrew pazarı tahmini 12 milyon dolar değerindeydi.

12. Oyun

Oyun oynamanın evden para kazanabileceğiniz hobilerden biri olduğu konusunda şüpheci olabilirsiniz. Ancak bu listede bir model varsa, o da insanların size dikkat etmesini sağlayabilirseniz, bunu potansiyel olarak bir kara dönüştürebilirsiniz.

Bir yanıt yazın