Shopify Mağazalarınızı Pazarlamak İçin En İyi 5 Düşük Bütçeli Pazarlama Püf Noktası

E-ticaret mağazanızı pazarlamak artık o kadar pahalı değil. Düşük bir bütçeyle olsa bile, herkes stoksuz satış işini uygun bilgi ve araçlarla pazarlayabilir ve ölçeklendirebilir.

Daha düşük bir bütçeyle başlamak, pazarlama söz konusu olduğunda sizi daha yaratıcı hale getirecektir. Harcayacak çok dolarınız olmadığından, çevrimiçi mağazanızın karlı olmasını sağlamak için doğru yöntemleri öğrenmek, araştırmak ve uygulamak için daha çok çalışacaksınız. 

Hatalar için daha az yer, size doğru pazarlama yöntemlerini öğrenmek için daha fazla alan bırakır.

Bütçesi olmayanlar için bile – düşük seviyeden başlamanızı, neyin işe yaradığını görmenizi ve oradan yavaşça ölçeklendirmeye başlamanızı şiddetle tavsiye ederiz. Bunu göz önünde bulundurarak, düşük bir bütçeyle başarılı bir şekilde çevrimiçi stoksuz satış mağazanızı pazarlamak için birkaç yöntem öğrenmek üzeresiniz. 

Bu makale, işletmenizin zamandan ve paradan tasarruf etmesini sağlayacak düşük bütçeli yüksek etkili pazarlama tekniklerini ele alacaktır. Yani daha fazla uzatmadan başlayalım!

Düşük Bütçeli Pazarlamaya Karşı Yüksek Bütçeli Pazarlama

Yüksek bir bütçeyle başlamak, pazarlamanın başlangıç ​​aşamalarında düşük bir bütçeyle başlamaktan daha iyi olmayabilir.

Hangi pazarlama stratejisini kullanırsanız kullanın, sonuçlarınızı en üst düzeye çıkarmanın en iyi yolu, bütçenizi birden çok test kategorisine bölmektir. 

Her bölünmüş testin ucuza başlaması gerekir, bu da pazarlama platformuna veri toplamak ve sonuçları göstermek için yeterli zaman tanır. Ardından, başarılı olanları ölçeklendirmek için sonuçları analiz edin ve iyi performans göstermeyenleri düzenleyin veya silin.

Örneğin, pazarlama aracınız olarak Facebook Reklamlarını kullanıyorsanız , reklamlarınızda bölünmüş testi kullanmak, reklamlarınız arasında karşılaştırma yapmanın ve gruptan kazananı seçmenin etkili bir yoludur. 

Her kampanya için, bütçenize bağlı olarak her biri günde beş ila on dolar harcayan üç ila beş reklam grubuyla başlayın . Her birinin nasıl performans gösterdiğini analiz etmek için iki ila üç gün yeterli olmalıdır. Oradan, hangi reklam kümelerinin sonlandırılacağına ve hangilerinin ölçekleneceğine karar verebilirsiniz.

Şimdi, günde on dolar karşılığında günde yüz dolarlık bir reklam seti çalıştırdığınızı hayal edin. Üç gün sonra, günde yüz dolar kampanyası sizi zaten üç yüz dolara düşürdü. Kampanya başarısız olursa, para kaybedilir.

Öte yandan, günde beş dolar kampanyası olan üç reklam seti, sizi üç gün sonra yalnızca otuz dolar geri getiriyor. Bu kadar düşük bir bütçeyle mutlaka satış oluşturmayabilirler, ancak hangi reklam setinin en iyi performans gösterdiğine dair net bir görüşe sahip olacaksınız.

Ucuz reklam setlerinizi analiz edin, hedef kitleniz için neyin işe yaradığını öğrenin ve oradan yavaşça ölçeklendirin.

Şimdi, e-ticaret mağazalarımızı tanıtmak için 5 düşük bütçeli pazarlama tekniğini inceleyelim.

5 Düşük Bütçeli Pazarlama Tekniği

1. E-posta Pazarlama

E-posta ile pazarlama, müşterilerinizle uzun süreli ilişkiler kurmak için en güçlü pazarlama araçlarından biridir. Dahası, diğer reklam yöntemlerinin çoğundan nispeten daha ucuzdur.

Bunun nedeni, zaten e-posta veritabanınızda bulunduğunuz için hedef kitlenize ulaşmak için para harcamak zorunda olmamanızdır.

İşin zor kısmı, hedef kitleye yetecek kadar büyük bir e-posta veritabanı oluşturmaktır. İzleyiciler neden size e-posta adreslerini göndermek ve bülteninize abone olmak istesin?

Yaratıcı olduğun kısım budur. İzleyicilere e-posta adresleri karşılığında değer sunun.

Örneğin, Kişisel İndirim Shopify Uygulaması, mağazanızdaki tüm yeni aboneler için indirim ödülleri sunar. Bir izleyici e-posta adresini gönderdiğinde, indirim kodunu postasına alacaktır. Uygulama ayda 50 ücretsiz e-posta abonesi sunar, bu nedenle yalnızca listeniz aşamalı olarak oluşmaya başladığında harcamaya başlamanız gerekir.

Shopify e-posta pazarlaması

Ziyaretçileriniz e-posta adreslerini girmeleri karşılığında değer aldıklarını hissettiklerinde, e-posta veritabanınız kendini oluşturacak ve yakında e-posta pazarlamasına hazır olacaktır. 

Yeterli aboneye sahip olduğunuzda yüklemek ve denemek için ücretsiz pek çok e- posta pazarlama Shopify Apps vardır . Farklılıklarını öğrenmek için onlara göz atın. 

Öte yandan, Shopify ayrıca entegre bir Shopify E-posta Pazarlama özelliğine sahiptir . Bu nedenle, özellikleri bu aşamada size herhangi bir değer katmıyorsa, özellikle başlangıçta herhangi bir uygulama yüklemeniz gerekmez.

Başarılı e-posta kampanyaları oluşturmanın fazlasıyla yolu vardır ve hepsi deneme ve test ile başlar.

E-posta aboneleriniz için benzer kitleler oluşturmak ve daha fazla abone kazanmak veya ürünlerinizi satın almak için bunları reklamlarla yeniden hedeflemek için Facebook’un Pikselini de kullanabilirsiniz.

Bununla birlikte, dönüşüm reklamları genellikle hedef kitleye ulaşmak için daha pahalıya mal olur, bu nedenle bu yönde ilerlemeden önce yeterince büyük bir e-posta abone listeniz olduğundan emin olun.

2. Kaliteli İçeriğe Sahip Aktif Bir Topluluk Oluşturun

Markanızın etrafında kaliteli bir kitle oluşturmanın en etkili yollarından biri, ürününüz veya markanızla ilgili insanlardan oluşan bir topluluk oluşturmaktır. En iyi yanı, size bir kuruşa mal olmamasıdır. Topluluğunuzu sıfırdan oluşturmaya çalışmanız yeterlidir.

Örneğin, bir Facebook Sayfası oluşturmak, ürününüz veya markanızla bağlantı kurmak için bir topluluk oluşturmanın mükemmel bir yoludur.

Topluluğun ilgisini canlı tutmak için kaliteli içerik, resimler, videolar ve gönderiler sağlayın.

Topluluğu olabildiğince çok değer ve içerikle beslemeye çalışın ve gönderilerine yanıt vermeye devam edin.

Topluluğunuzu onlara değer sunarak büyütün. Örneğin, paylaşımlar ve beğeniler için bir hediye yarışması oluşturun. Topluluğunuzu ne kadar büyütürseniz, onlara ulaşmak için reklam satın almadan o kadar fazla ücretsiz trafik ve kaliteli müşteri kazanırsınız.

3. Etkileyenler Bulun, Bir Fiyat Pazarlığı Yapın

Etkileyici pazarlama, etkileyiciler ve marka sahipleri arasındaki işbirliğini içeren bir sosyal medya pazarlama tekniğidir. Influencer’lar Facebook, Instagram, Youtube vb. Sosyal medya platformlarında ‘internet ünlüleridir’. 

Binlerce sadık takipçi ve birçok farklı popüler niş ile, nişinize doğru kitleye sahip bir influencer bulmak çok faydalı olabilir. Onlarla bir shoutout kampanyası yürütün ve ürününüzü veya markanızı hedef kitlelerine önermelerini sağlayın.

Doğru influencer ve iyi bir kampanya, mağazanıza binlerce ziyaretçi ve satış getirebilir. Nişinize uyan bir etkileyiciyi bulun ve bir shoutout için bir fiyat pazarlığı yapın. Birbirinizi tanımak için düşük bir başlangıç ​​fiyatı için pazarlık yapmaya çalışın. 

Bir etkileyiciyle anlaşmaya vardığınızda, en az iki tane daha etkileyiciyi işe almaya çalışın. Üç farklı etkileyiciyle en az üç kampanya yürütmek, hangi etkileyicilerin işi bildiği ve seçtiğiniz nişin ne kadar popüler ve talep gören olduğu konusunda size en iyi sonuçları verecektir.

Ancak doğru etkileyiciyi bulmak kolay bir iş değildir. Orada birçoğu var. Bazı etkileyiciler haykırış fırsatlarını beklerken, diğerleri bunu yapmakla ilgilenmeyebilir.

Böylece kendinizi platformdan platforma atlarken, toplu mesajlar gönderirken ve birinin size geri dönmesini beklerken bulabilirsiniz. Ve o zaman bile, etkileyicinin dönüştürebileceğini ummak ve müzakere etmeyi gerektirir.

Akılda bu zorlukların ile, son derece ilgili makalemizi kontrol etmenizi öneririz İnternet Etki Sahiplerini bulmak için 10 etkileyici unsur pazarlama platformları o kadar sizin e-ticaret iş tanıtmak için Etki Sahiplerini bulmak için nasıl ve nerede ile yardımcı olacaktır.

Belirli nişinizi tanıtma konusunda bilgi ve deneyimle doğru etkileyicileri tespit edebileceksiniz. Yapılması gereken tek şey, düşük fiyatlardan ‘birbirini tanıma’ fiyatlarında pazarlık yapmak ve oradan hareket etmek.

4. Uluslararası Pazarı Hedefleyin

Çoğu reklamveren, reklam paralarını ABD ve Kanada pazarlarına harcıyor çünkü bunlar en büyük pazarlar. Ancak ne kadar büyüklerse rekabet o kadar şiddetli olur. 

Bu nedenle, ürünün herhangi bir talebi olup olmadığını görmek için yalnızca ürün testi aşamasındaysanız, ABD ve Kanada kitlelerini hedeflemek ucuz veya etkili olmayacaktır.

Bunun yerine, ürün reklamlarınızı Avrupa ülkeleri ve ABD dışındaki ülkelerde daha iyi test etmelisiniz. Çok daha yüksek ve daha ucuz bir katılım oranı yaşayacaksınız.

Ardından, reklamınız yeterince ilgi ve etkileşim aldıktan sonra, daha pahalı pazarlar için aynı reklam kopyasını oluşturun. Facebook reklam yayınınız zaten daha ucuz uluslararası izleyicilerden beğeniler, yorumlar ve paylaşımlar alacağından, zaten sosyal kanıtınız var.

Yani sıfırdan başlamanıza gerek yok. Bu yöntemle, ürününüzün herhangi bir talebi olup olmadığını bilmeden önce reklam bütçenizi pahalı pazarlarda harcamak zorunda kalmazsınız. 

5. Daha Ucuz Ürünler Daha Ucuz Reklamcılığa Yol Açar

Ucuz ürünler satmak, izleyicinin satın alma dürtüsünü tetiklemek için çok fazla ikna etmeyi gerektirmez. Oysa pahalı ürünler satmak çok daha fazla güven ve reklamlara daha inandırıcı çaba gerektirir.

Pahalı ürünler satmak daha karlı olsa da, özellikle işinizin ilk aşamalarında bunlara yapılan reklam harcaması çok daha yüksektir.

Bu nedenle, başlarken daha ucuz ürünler, 50 $ ‘a kadar veya daha düşük ürünlerle gidin. Reklamlar daha ucuz olacak ve aynı anda birden fazla ürünü test edebilirsiniz.

Reklamcılıkta başarının anahtarı test etmek, test etmek ve daha fazla test etmektir. Birden fazla açıyı test etmek için kendinize yeterince pazarlama bütçesi bırakmazsanız, kendinizi oyunun dışında bulacaksınız. Aşağıdan başlayın ve yavaşça merdiveni tırmanın.

Ücretsiz Shopify Pazarlama Uygulamaları

Shopify App Store, mağazanızı tasarlamanıza, yönetmenize ve tanıtmanıza yardımcı olabilecek çok sayıda uygulamaya sahiptir. Ondan fazla kategori ve yüzlerce farklı uygulama var.

Farklı fiyat aralıklarında seçim yapabileceğiniz çok şey olduğundan, görevlerinizde size verimli bir şekilde yardımcı olmak için gruptan doğru uygulamaları seçmek çok zor olabilir.

Ve mağazanızın pazarlamasına gelince, 600’ün üzerinde uygulama mevcuttur. Doğru şekilde başlamanıza yardımcı olmak için, ücretsiz planlar ve denemeler içeren, sahip olunması gereken 7 pazarlama uygulamasının özenle seçilmiş bir listesini bir araya getirdik. Bu şekilde, farklı pazarlama açılarını test edebilir ve pahalı veya uzun vadeli planlara başlamadan önce neyin işe yaradığını görebilirsiniz.

1. SMSBump SMS + MMS Pazarlama

SMSBump ile abone listenizi yaratıcı bir şekilde oluşturabilir, otomatik SMS / MMS pazarlama kampanyaları oluşturabilir, takip edebilir, analiz edebilir, vb. Bu uygulamayı yüklemek ücretsizdir ve SMS planları SMS başına sadece 0,0149 $ ‘dan başlar. Başlangıç ​​paketi için bin SMS mesajı için on beş sent.

2. Facebook ve Twitter Otomatik Gönderi

Bu kullanışlı uygulama ile Facebook ve Twitter gönderilerinizi otomatikleştirin. Her bir gönderiyi ve performansını yönetmek için her sosyal medya hesabına manuel olarak giriş yapmaya kıyasla zamandan tasarruf edin. 

Hedef kitleniz için daha çekici hale getirmek için logonuzu ve gönderinize entegre bir indirim kodu da ekleyebilirsiniz. Hedef kitlenizi birden çok platformdan alın ve birden çok hesabı tek bir yerden yönetin. Ayrıca, maksimum görünürlük için yayınlarınızı belirli bir saat ve tarihte yayınlayacak şekilde planlayabilirsiniz.

Facebook ve Twitter Otomatik Gönderi, aboneliğinizi yükseltmeden önce özgürce test etmek için tek bir sosyal hesapta kullanmakta serbesttir, bu da denemeyi daha da değerli kılar, çünkü bir kuruş kazanmadan önce bir kuruş harcamanıza gerek kalmaz.

3. Omnisend E-posta Pazarlama

Omnisend, mağazanızda vakit geçirip belirli eylemleri gerçekleştirirken ziyaretçilerinize iş akışı pazarlamasını otomatik hale getiren güçlü bir hepsi bir arada araçtır. Örneğin, yeni abonelerinize bir mesaj göndererek onları katma değerli satış huninize çekmek. Akıllı bir pazarlama iş akışı oluşturarak, belirlenen eylemlere bağlı olarak hangi müşterilere belirli mesajlar göndereceğinizi seçebilirsiniz.

E-posta bültenleri, SMS, anlık bildirimler, Facebook Messenger ve daha fazlası dahil olmak üzere birden fazla pazarlama kanalıyla, mağazanız için en iyi olanı bulana kadar test etmek için fazlasıyla seçeneğiniz vardır. Karlı sonuçlar gösterdiği sürece birden fazla seçenek olabilir.

Kayıt formlarını, kutuları, açılır pencereleri ve aylık 15.000 e-postayı kullanmak için fiyatlandırma ücretsizdir. Bu, bir bütçeyle maksimum pazarlama için bu uygulamayı sahip olunması gerekenler listesine koymak için fazlasıyla yeterli.

4. Judge.me Ürün İncelemeleri

Judge.me, mağazanızın ürünleri hakkında müşteri derecelendirmelerini ve incelemeleri toplamanıza ve düzenlemenize yardımcı olur. Müşteri incelemeleri sosyal kanıt görevi görür ve potansiyel alıcı ile markanız arasında güven oluşturur ve dönüşüm oranınızı artırır. İyi bir başlangıç ​​noktası elde etmek için AliExpress’teki yorumları bile içe aktarabilirsiniz. 

Yorumlarınızı birden fazla sosyal medya platformunda paylaşabilir ve ürünlerinizi birkaç şekilde pazarlayabilirsiniz. En iyi yanı, incelemeleri içe aktarmanın tamamen ücretsiz olmasıdır. Ücretsiz pakete kaç tane yorum dahil edildiğinin bir sınırı yoktur.

5. Tutarlı Alışveriş Sepeti – Alışveriş Sepetini Terk Et

Diğer bir üretken hepsi bir arada araç, alışveriş sepetine ürün ekleyen ancak ödeme sürecini hiç bitirmeyen potansiyel müşterileri geri almaya ve dönüştürmeye odaklandı (diğer adıyla ‘Terk Edilmiş Sepetler’). 

Potansiyel alıcıların dönüşmesini ve yeniden dönüştürmesini sağlamanıza yardımcı olacak bir dizi yararlı araç mevcuttur. E-posta / SMS / Push bildirimleri, sepete ekle açılır penceresi, alışveriş sepeti etkinliği izleme, mutlu yıllar e-postaları, müşteri teşekkür e-postaları ve çok daha fazlasını içerir. 

Ek olarak, Tutarlı Sepet, alışveriş sepetlerini terk edenler için yüksek başarı oranına sahip iyi hazırlanmış kurtarma e-posta mesajlarına sahiptir. Yedi günlük ücretsiz deneme ile, sınırlı ücretsiz veya sınırlı olmayan ücretli abonelikle gitmeden önce test etmek için yeterli zamanınız olur.

6. Tidio Canlı Sohbet

Canlı sohbet, birçok web sitesi izleyicisinin soru sormak ve canlı yanıtlar almak için kullandığı bir özelliktir. Potansiyel bir alıcının konuşacağı ve cevap alacağı biri olduğunda, rakiplerinizle cevap aramak zorunda kalmayacağı için satış şansı çok daha yüksektir.

Ayrıca izleyiciler gerçek bir insanla etkileşim kurabileceklerini gördüklerinde markanıza olan güvenleri artar. Müşteriler, verimli müşteri hizmetlerini takdir eder ve muhtemelen sizden satın almak için geri dönerler. 

Tidio Live Chat, birden fazla sohbet platformunu tek bir yerde bütünleştirir. Siz uzaktayken müşterilerinize cevap vermek ve terk edilmiş arabaları kurtarmak için entegre bir bot var. Bot ayrıca alıcıyı ürün mevcudiyeti ve teslimat bilgileri konusunda kontrol edip bilgilendirerek otomasyonu kolaylaştırır.

Ücretsiz bir plan, Canlı Sohbet, çoklu sohbet platformu entegrasyonları ve ayda 100 sohbet tetikleyicisini içerir ki bu fazlasıyla yeterlidir. Ek planlar daha fazla özellik ile ucuza gelir. 

7. SEO Booster – SEO Pazarlama

Profesyonel SEO çalışmasını yapmak için bir SEO uzmanı olmanız veya herhangi bir SEO uzmanı tutmanız gerekmez. SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), arama motorlarında organik olarak daha üst sıralarda yer almak için web sitesi boyunca belirli kodlar ve anahtar kelimeler eklemeyi içerir. Sonuç, mağazanıza çok daha fazla ihtiyaç duyulan trafiği alıyor.

SEO Booster – SEO Pazarlama Shopify Uygulaması zor işi sizin için yapar. Kullanımı kolay bir platform ile SEO puanınızı kontrol etmek ve düzeltmek daha kolay olamazdı. Google’da daha yüksek görünürlük, tıklama oranının artmasını sağlayacaktır. 

SEO Booster uygulaması, SEO hatalarını ve hatalarını otomatik olarak düzeltecek şekilde ayarlanabilir. Dolayısıyla, web sitenizi gelişigüzel güncelleseniz bile, sitenizin genel performansını düşürecek yeni SEO hataları konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. 

Ayrıca, SEO güçlendirici uygulaması 7 günlük ücretsiz deneme ve bundan sonra ücretsiz bir planla birlikte gelir. Ancak SEO optimizasyonundan en iyi şekilde yararlanmak için, iyi SEO çalışmalarının sonuçlarını görmek zaman aldığından, ücretli aboneliği birkaç ay boyunca deneyin.

Shopify’ın uygulamalarını temel pazarlama görevlerini otomatikleştirmek için kullanmak, mağazanıza gelen trafiği artırmanın en iyi yollarından biridir. Ve potansiyel alıcıları mutlu, geri dönen müşterilere dönüştürmek. Düşük bir bütçeyle başarmanın mümkün olması, bunu daha da değerli kılar.

Ancak, geri kalan tüm işi manuel olarak yapmak, kalan zamanınızın tamamını tüketecektir. Ürünlerinizi listelemekten düzenlemeye, optimize etmeye, bir veya birden fazla tedarikçiyle sipariş vermeye, fiyat / stok takibine ve daha fazlasına kadar. Sizi meşgul edecek ve işinizi katlanarak büyütmeye odaklanmamanızı sağlayacak gereğinden fazla görev var.

Otomatik Mağaza Optimizasyonu

AutoDS, trafik oranınızı artırmak için birçok otomatik optimizasyon özelliğine sahiptir. Örneğin, tedarikçinizden ürün ithal ederken, sistem, daha hızlı sayfa yüklemesi için ürünün resim boyutunu azaltır (ve resim kalitesinden ödün vermez). İzleyiciler, yüklenmesi iki saniyeden uzun sürerse web sitenizde kalmazlar, bu nedenle, göz atmaya devam etmeleri için daha hızlı bir yükleme süresi gereklidir.

Bu nedenle, bütçeye uygun olsun ya da olmasın, bu otomasyon aracı her Shopify dropshipper ile yan yana gider.

Sonuç olarak

Düşük bir bütçeyle sıfırdan bir e-ticaret işletmesi oluşturmak ve pazarlamak zor olabilir, ancak kesinlikle imkansız değildir. Bu makalede açıklanan birçok tekniğin ardından, düşük bütçeli herkes başarılı ve karlı bir stoksuz satış mağazası oluşturabilir.

Mağazanız satış ve kar sağlamaya başladığında, işinizi başarılı bir şekilde ölçeklendirmek ve büyük rakamlara ulaşmak için ilgili sektörlerdeki harcamalarınızı kademeli olarak artırabilirsiniz. 

Reklam kümelerini ayırmak, birden fazla etkileyiciyle çalışmak, Shopify Uygulamalarından birden fazla satış kanalı kullanmak ve en önemlisi, en çok zaman alan görevlerinizi optimize etmek ve otomatikleştirmek için bir stoksuz satış aracı kullanarak tüm pazarlama yöntemlerinizi ayırmayı unutmayın. işinizi büyütmeye odaklanmaya devam edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın