Yeni Bir Ürün Nasıl Geliştirilir (Konseptten Pazara)

6 adımda yeni ürün geliştirme süreci

1. Fikir:

Pek çok hevesli girişimci, genellikle satmaları gereken mükemmel ürünü ortaya çıkarmak için bir dahiyane hamle bekledikleri için fikirlere saplanır . Temelde “yeni” bir şey inşa etmek yaratıcı bir şekilde tatmin edici olsa da, en iyi fikirlerin çoğu, mevcut bir ürün üzerinde yinelemenin sonucudur.

  • İkame (örneğin kürk için suni kürk)
  • Birleştir (örneğin bir telefon kılıfı ve bir pil paketi)
  • Uyum sağlayın  (örneğin, hemşirelik için ön tokalı bir sütyen)
  • Değiştirin (örneğin daha şık bir tasarıma sahip elektrikli bir diş fırçası)
  • Başka bir amaçla kullanın (ör. Hafızalı köpük köpek yatakları)
  • Ortadan kaldırın (örneğin, güneş gözlüğü satmak için aracıdan kurtulun ve birikimi tüketicilere aktarın)
  • Tersine / Yeniden Düzenleme (örneğin, giysilerinizi kırışmayan bir spor çantası)

2. Araştırma:

Ürün doğrulama, insanların ödeyeceği bir ürün oluşturmanızı ve satmayacak bir fikir için zaman, para ve çaba harcamamanızı sağlar. Aşağıdakiler dahil, ürün fikirlerinizi doğrulamanın birkaç yolu vardır:

  • Aileniz ve arkadaşlarınızla fikriniz hakkında konuşmak
  • Geri bildirim almak için çevrimiçi bir anket gönderme

3. Planlama:

Ürün geliştirme hızla karmaşık hale gelebileceğinden, prototipinizi oluşturmaya başlamadan önce plan yapmak için zaman ayırmanız önemlidir.

Sonunda üreticilere yaklaştığınızda veya malzeme aramaya başladığınızda, ürününüzün tasarımı ve nasıl çalışacağı konusunda somut bir fikriniz yoksa, sonraki adımlarda kaybolmanız kolaydır.

Ürünü hayata geçirmek için ihtiyaç duyacağınız farklı bileşenlerin veya malzemelerin bir listesini oluşturmak için diyagramınızı kullanmaya çalışın.

4. Prototipleme:

Ürün geliştirme sırasında prototip oluşturma aşamasının amacı, seri üretim için numune olarak kullanılacak bitmiş bir ürün oluşturmaktır.

5. Kaynak bulma:

Memnun olduğunuz bir ürün prototipine sahip olduğunuzda, malzemeleri toplamaya ve üretim için gereken ortakları korumaya başlamanın zamanı geldi. Bu aynı zamanda tedarik zincirinizi oluşturmak olarak da adlandırılır : bir ürünü oluşturmak ve müşterinin eline teslim etmek için gereken satıcılar, faaliyetler ve kaynaklar.

Bu aşama esas olarak üretimle ilgili hizmetleri aramayı içerecek olsa da, seçiminize göre depolama, nakliye ve depolamayı da hesaba katabilirsiniz.

6. Maliyetlendirme:

Araştırma, planlama, prototipleme ve kaynak bulma yapıldıktan sonra, ürününüzü üretmenin ne kadara mal olacağı konusunda daha net bir resme sahip olmalısınız. Maliyetlendirme, şimdiye kadar toplanan tüm bilgileri alma ve satılan malların maliyetinin ne olacağını toplama işlemidir, böylece bir perakende fiyatı ve brüt marj belirleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın