5 adımda Amazon’u kullanmaya başlayın

1. Satıcı Hesabınızı kaydedin

Amazon’da satış yapmak için önce satıcı hesabınızı kaydetmeniz gerekir . Amazon’da profesyonel olarak satış yapmak ücretsiz değildir, bu nedenle hesabı oluşturmadan önce şu anda aylık 25 £ olan maliyetlerin farkında olmanız gerekir .

Kayıt işleminin kendisi gerçekten basittir. Amazon Hizmetleri web sayfasının ortasındaki büyük, turuncu ‘kaydol’ düğmesine tıklamanız yeterlidir . Düğmeye tıklayarak, adım adım kayıt sürecine gireceksiniz. Öncelikle, işletmenizin bulunduğu ülkeyi ve işletme türünü sağlamanız gerekecektir. Birey olarak da kayıt olabilirsiniz. Ve tabii ki, Amazon sizi tanımlamak için yasal işletme adınızı isteyecektir.

amazon sayfasında satış yapmaya nasıl başlanır

Ardından işleme devam etmek için Şartlar ve Koşulları kabul etmeniz gerekecektir. Adım adım daha sonra ilgili bilgileri girmeniz istenecektir. Buna şirket tescil bilgileri, birincil irtibat kişisi bilgileri, gerçek kişi bilgileri ve banka hesabı bilgileri dahildir. Gelecekteki satışlarınızdan elde ettiğiniz gelirin tamamı BACS aracılığıyla doğrudan bu banka hesabına aktarılacağı için Amazon’un ikincisine ihtiyacı olacaktır. Bu banka ayrıntılarını daha sonra değiştirmek isterseniz, bunun için ayrıntılı bir kılavuzu burada bulabilirsiniz .

Ek olarak, kredi kartı bilgilerinizi vermeniz gerekecektir. Satıcı hesabı bakiyeniz gerekli 25 £ ‘dan azsa, Amazon bu kredi kartı hesabından daha önce belirtilen abonelik ücretini alacağı için bu gereklidir. Kayıt işlemini tamamlayabilmek için, hesabınızı doğrulamak için kullanıldığı için telefon numaranızı da sağlamanız gerekecektir. Kayıt işlemi sırasında girmeniz gereken bir PIN kodu içeren bir arama veya metin mesajı alacaksınız.

Gerekli tüm verileri girdikten ve Amazon bunu onayladıktan sonra, Amazon’u kullanmaya hazırsınız.

2. Profilinizi oluşturun

Teorik olarak, hemen satışa başlayabilirsiniz. Ancak, satıcı profilinizi cilalamak için önce biraz zaman ayırmanız önerilir. Alıcılarınıza kim olduğunuzu gösterir ve güven ve uzun vadeli ilişkiler kurmanıza yardımcı olabilir. Sizi daha az anonim hale getirir ve bu nedenle müşteriler için daha güvenilir hale getirir.

In Hakkında bölümünde yapabilirsiniz işletmeniz, değerler, sizin miras ve satış politikaları arkasında hikaye hakkında örnek yazmak için. Ayrıca, gönderim politikalarınız ve iade politikalarınız konusunda çok net olduğunuzdan emin olun. İkincisi Amazon’un politikalarıyla uyumlu olmalıdır.

Son olarak, bir logo eklemek, Amazon mağazanızın profesyonel görünmesini sağlamanın iyi bir yoludur. Ayrıca, alıcıların sizi tanımasına ve hatırlamasına yardımcı olabilir, bu da yalnızca satışlarınız için faydalıdır.

Amazon hesabınız güzel bir şekilde ayarlandığında, artık satış yapmaya başlayabilirsiniz.

3. Girişlerinizi yükleyin

Para kazanmadan önce, elbette girişlerinizi yüklemeniz gerekecek. Bu süreç, envanterinize bağlı olarak Amazon’da neyin işe yarayıp neyin işe yaramayacağı konusunda biraz düşünmeyi gerektirecektir.

Bu kararı etkileyen birçok faktör var. Örneğin, maliyet. Benzer ürünlere bakarak ürünlerinizi Amazon’da hangi fiyatları satabileceğinizi araştırmalısınız. Ve elbette, listeden makul bir kar elde edip edemeyeceğinizi anlamak için ürünün size neye mal olduğunu bilmeniz gerekir . Hesaplamanıza teslimat ücretlerini ve satış ücretlerini de eklemeyi unutmayın!

Ürünlerinizin Amazon’da halihazırda mevcut olanlara çok benzeyip benzemediğini, kaç satıcı olduğunu ve rekabet üstünlüğü ile nereye geldiğinizi araştırın. Ayrıca, öğelerinizin hangi kategorilere ait olduğunu bildiğinizden emin olmanız gerekir. Kategorinizi ve kısıtlamalarını bilmenin yanı sıra satmak istediğiniz öğelerin yasaklanmamasını sağlamak çok önemlidir.

Ardından önerilerimizi takip edin ve satışlarınızı artıran harika listeler oluşturun. Resimler, videolar ve daha fazlasıyla birlikte başlıkları ve ayrıntılı açıklamaları yazın. Bu, bir sonraki adıma geçmenize yardımcı olacaktır.

4. Ürünlerinizi teslim edin 

Çabalarınız bir satın alma ile ödüllendirildikten sonra, ürünleri teslim etme zamanı gelmiştir. Amazon’un ürünleri sizin için sakladığı, topladığı, paketlediği ve gönderdiği popüler ve kullanışlı bir yerine getirme yöntemi olduğundan Fulfillment by Amazon’u kullanmayı düşünebilirsiniz .

Bununla birlikte, teslimatı kendiniz yapmaya karar verirseniz, zamanında ve düşük maliyetlerle teslimat yaptığınızdan emin olun. Amazon, ürünün satıldığını bildirmek için size bir e-posta gönderecek ve sizi ürünün sevkiyatını ayarlamanız için bırakacaktır. Amazon’un politikalarına uymak için siparişlerin 48 saat içinde gönderilmesi gerektiğini unutmayın.

Ve bir şeyler ters giderse, mükemmel müşteri hizmeti, müşterilerinizle iyi bir ilişki sürdürmenin anahtarıdır. Bu aynı zamanda müşterilerinizi siparişleri hakkında her zaman bilgilendirmek anlamına gelir.

5. Ödemenizi alın

Son adım kesinlikle en iyisidir: ödeme alın! Satışlarınızın ödemesi banka hesabınıza yatırılacak ve aynı zamanda bunun gerçekleştiğini onaylamak için bir e-posta alacaksınız. Ödemeyi almak, tüm çabalarınızın ödülüdür ve sonuçta işinizin devam etmesini sağlar.

Eğitim Serilerimiz İçin: https://digitalmarketmentoring.com/?aff=213

Bizi Youtube’dan takip ederek ayrıcalıklardan yararlanın: https://www.youtube.com/channel/UCAqk72WWxsIezQqJxEgMf1w

İnstagram Sayfalarımız:

https://www.instagram.com/ebayturkiyedropshipping/

https://www.instagram.com/fbturkiyedropshipping/

Bir yanıt yazın