Bir Amazon Mağazası ile Marka Bilinirliği Oluşturun ve Müşteri Etkileşimini Artırın

Temeller

Bir Amazon Mağazası, alışveriş yapanlara ürünlerinizi keşfetme ve onları nasıl kullanabilecekleri hakkında daha fazla bilgi edinme şansı sunar. Amazon etki alanındaki kendi benzersiz URL’nizle, rahat, misafirperver ve en iyisi ürünlerinize ve mesajlarınıza odaklanan bir alan oluşturabilirsiniz. Amazon’un şablon tabanlı arayüzü, başlamayı kolaylaştırır ve özelleştirilmiş özellikler, marka olarak kim olduğunuzu temsil eden bir mağaza tasarlamanıza olanak tanır. 

Bu basit ve ücretsiz özellik, müşterilerle etkileşim kurmanıza, farkındalık oluşturmanıza ve sadık alıcılar edinmenize yardımcı olabilir. 

Yararlar

Bir Amazon Mağazası oluşturmanın ve sürdürmenin birçok faydası vardır, ancak en iyisi, alıcının deneyiminde kazandığınız kontrolün artmasıdır. Amazon Store ile ve Amazon Store olmadan Amazon’da satış yaptığınızda müşteri karşılaşmaları ve marka kontrolündeki farka bir göz atalım.

Amazon Mağazası Olmadan SatışAmazon Mağazasıyla Satış
Amazon üzerinden marka adınıza yapılan tıklamalar, markanız veya bayileriniz tarafından satılan tüm ürünleri – rakip satıcıları içerebilecek reklamlarla birlikte listeler.Ürünlerinizle ilgilenen tüketiciler için parçalı yolculukDaha düşük organik arama sıralaması Rekabette daha az gürültü ile daha güçlü müşteri katılımıÖzenle seçilmiş ürün seçimi ve sunumuBir ürün listesi ve Sponsorlu Marka kampanyaları aracılığıyla erişilebilirSponsorlu Marka kampanyaları için reklam harcamalarından daha iyi getiriOrtalama sepet boyutu arttı

Başarı İçin En İyi İpuçları

Amazon Mağazanız sizi rakiplerinizden ayırmalıdır. Çabalarınızı optimize etmek ve zamanınızı en verimli şekilde kullanmak için şirket içi uzmanlarımızdan gelen şu önerilerle başlayın: 

  • Ürün içeriği üzerinde sürekli çalışın. Amazon Mağazanızı oluşturmak tek seferlik bir çaba değildir. Mağazanın yapısı ve içeriği, pazar geri bildirimleri ve performansına bağlı olarak gelişmeye devam etmelidir. 
  • Zaman kazandıran araçlar kullanın. Otomatik olarak doldurulan “en çok satan” ve “öne çıkan fırsatlar” karolarıyla dönüşümleri artırın. Stokta olmayan ürünleri otomatik olarak gizlemek için etkinleştirin.
  • Ürün açıklamalarının ötesine geçin. Ürünlerinize ve yaratıcı görüntülere odaklanan yaşam tarzı içeriği ekleyin. Ürün keşfini teşvik etmek için ürün eşleştirmeleri önerin. Mümkün olan ve en alakalı olan yerlerde videoları kullanın. Tüketicilerin rekabet yerine sizden satın alma kararı vermesine yardımcı olacak seçeneklere öncelik verin.
  • Alakalı sayfalara ücretli trafik çekin. Örneğin, belirli bir ürünü arayan alıcıların sadece ana sayfanıza gelmediğinden, aynı zamanda mağazanızdaki bu ürünleri görüntülemeye yönlendirildiğinden emin olun.
  • Kutu pazarının dışında düşünün Amazon Mağazanıza trafik çekmek için e-posta pazarlamasını veya sosyal medya reklamcılığını kullanın. Amazon dışındaki kampanyaların nasıl performans gösterdiğini anlamak için “etiketleri” kullanın.
  • Hedefler belirleyin ve ilerlemenizi izleyin . Mağazanızın performansını izlemenize yardımcı olacak mevcut metriklerden ve ücretsiz içgörülerden yararlanın. 

Eğitim Serilerimiz İçin: https://digitalmarketmentoring.com/?aff=213

Bizi Youtube’dan takip ederek ayrıcalıklardan yararlanın: https://www.youtube.com/channel/UCAqk72WWxsIezQqJxEgMf1w

İnstagram Sayfalarımız:

https://www.instagram.com/ebayturkiyedropshipping/

https://www.instagram.com/fbturkiyedropshipping/

Bir yanıt yazın