Dijital Ürünler Nasıl Oluşturulur ve Satılır: Başlamanıza Yardımcı Olacak 6 Fikir

Dijital ürünler nelerdir?

Dijital bir ürün, envanteri yenilemeye gerek kalmadan tekrar tekrar çevrimiçi olarak satılabilen ve dağıtılabilen maddi olmayan bir varlık veya medya parçasıdır. Bu ürünler genellikle MP3’ler, PDF’ler, videolar, eklentiler ve şablonlar gibi indirilebilir veya akışa alınabilir dosyalar biçiminde gelir.

Dijital ürünler oluşturmanın faydaları nelerdir?

Düşük genel masraflar. Envanter tutmanız veya herhangi bir nakliye ücreti ödemeniz gerekmez.

Son derece yüksek kar marjları. Yinelenen mal maliyeti yoktur, bu nedenle satışlarınızın çoğunu kârda tutarsınız.

Otomatikleştirme potansiyeli. Siparişler anında teslim edilebilir, bu da yerine getirme konusunda nispeten pratik olmanızı sağlar.

Esnek ürünler. E-posta listenizi oluşturmak için ücretsiz ürünler, özel dijital içeriğe erişim için aylık ücretli abonelikler veya dijital ürünlerinizi kullanmak için lisanslar sunabilirsiniz. Dijital ürünleri işletmenize nasıl dahil edeceğiniz konusunda birçok seçeneğiniz var.

E-öğrenme, eğitimin geleceğidir. 2025 yılına kadar 331 milyar dolar değerinde olması beklenen bir sektör olan e-öğrenme ile işinizi genişletmek ve etkilemek için büyük bir fırsata sahipsiniz .

Çevrimiçi satabileceğiniz 5 dijital ürün

1. E-kitap veya kurslar gibi eğitim ürünleri satın:

Çevrimiçi kurslar, derinlemesine içerik için en uygun olanıdır. Bir sunum oluşturmaktan bir video gezintisi kaydetmeye kadar önceden biraz çaba gerektirirler. Çevrimiçi bir kurs oluştururken, öğrenci sonuçlarından başlayın: öğrencinin kursunuzun sonunda ne bilmesini veya yapabilmesini istersiniz?

2. Dijital varlıklarınızı kullanmak için lisans satın:

Stok fotoğraflardan video çekimlerine, müzik ve ses efektlerine, diğer reklam öğelerinin çalışmalarında kullanmaları için reklam öğeleri tarafından yüklenen küresel bir lisanslanabilir dijital varlık ekosistemi var. Kendi ekosisteminizi oluşturup bunu müşterilerinize sunabilirsiniz.

3. Özel dijital ürünlere erişim için üyelik satın:

Tek tek dijital ürünleri satmak yerine, bunları bir araya toplayabilir ve tekrarlayan gelir elde etmek için ücretli bir aboneliğin arkasında kilitleyebilirsiniz.

4. Müzik veya sanat sat:

Bir müzisyen veya sanatçıysanız, yeteneklerinizden veya inşa ettiğiniz izleyiciden para kazanmanın yollarını keşfetmişsinizdir. Bir müzisyen, ürünlerinin yanı sıra en iyi şarkılarının zil seslerini de satabilir. Veya bir karikatürist, sanatını satın alınabilir telefon duvar kağıtlarına dönüştürebilir. Herhangi bir envanter tutmanız gerekmediğinden, kitlenizin çok fazla risk almadan ne istediğini görmek için farklı formatları deneyebilirsiniz.

5. Uzmanlığınızı veya hizmetlerinizi satın:

Ayrıca, müşteriler çoğu hizmetle birlikte “satın alma” işlemlerinin bir parçası olarak dijital ürünler alırlar. Bir tasarımcı logolar teslim edecek. Kişisel bir eğitmen bir egzersiz planı sunabilir. Buna dayanarak, belirli hizmetleri değerli dijital ürünler içeren paketler olarak konumlandırabilirsiniz.

Bir yanıt yazın