eBay’de Daha Fazla Alıcıya Ulaşın: eBay’i Shopify Mağazanıza Nasıl Bağlarsınız?

eBay’de satış yapmanın müşteri kazanımını nasıl iyileştirebileceğini ve işletmenize nasıl fayda sağlayabileceğini ele aldık .

Shopify mağazanızı eBay hesabınıza bağlama

eBay Shopify uygulaması, satıcıların işlerini tek bir bulut tabanlı arayüz üzerinden yönetmelerine yardımcı olur. Ürünlerinizi senkronize edebilir, eBay siparişlerinizi yönetebilir ve satışları zahmetsizce artırabilirsiniz.

eBay Shopify uygulamasıyla yapabileceğiniz bazı şeyler şunlardır:

 • Shopify ve eBay arasında envanterinizi ve sipariş yönetiminizi akıcı bir şekilde konsolide edin
 • eBay’in küresel pazarlarında marka ayak izinizi büyütün
 • eBay işletme politikalarınızı Shopify’ın içinden yönetin
 • Yerleşik eBay mesajlaşmasını kullanarak müşterilerle iletişim kurun
 • Ürünlerinizi web’de ve mobilde milyonlarca alıcıya sergileyin

Not:  eBay satış kanalı şu anda eBay.com (ABD), eBay.ca (Kanada) eBay.com.au (Avustralya), eBay.co.uk (Birleşik Krallık) ve eBay.de (Almanya) için mevcuttur.

Shopify işinizi eBay ile birleştirmek çok kolay. EBay’in Shopify ortaklığı, işletmenizin eBay çevrimiçi satış sitesine ve mobil uygulamalara anında maruz kalmasını sağlar.  

eBay uygulamasını mağazanıza ekleyin 

1. eBay uygulamasını Shopify App Store’dan yükleyin. apps.shopify.com/ebay adresine  gidin Uygulama ekle’yi tıklayın  .

shopify-entegrasyon
2. Shopify mağaza bilgilerinizle oturum açın   ve istemleri izleyin.

ebay uygulamasından shopify mağaza girişi

3. Shopify yönetici kontrol panelinizde  Kanal ekle ‘yi tıklayın 

ebay satış kanalı ekle

Ve hazırsınız! Ardından, eBay ayarlarını Shopify mağazanızla senkronize etmeniz gerekecek. 

eBay kanalını kurun

Uygulama ayarlarını yapılandırmak için Satış Kanalları menüsünde eBay kanalını bulun. 

 1. eBay’i tıklayın . 
 2. Hesap’ı seçin . 
 3. İş İlkeleri’ni seçin . 
iş politikalarını seçmek

Gönderim, ödeme ve iade politikaları oluşturmak için İlke Oluştur’a tıklayın . Mevcut ilkeleriniz varsa, bunları içe aktarmak için  eBay’den Eşitlemeye Zorla’yı seçin.    

Konumunuz, satış şartlarınız ve yerine getirme uygulamalarınız hakkında ayrıntılı bilgi sağlamak için sunulan adımları izleyin.

Bazı durumlarda, eBay’in en iyi uygulamaları varsayılan politikalar olarak önerilebilir. eBay’de başarıya giden en iyi yolu temsil ettikleri için, mümkünse bu önerileri yerine getirmelisiniz. Önerilen politikalardan bazılarını karşılayamıyorsanız, bunları ihtiyaçlarınıza göre özelleştirin.

shopify için ebay politikalarını senkronize etme

Not:  EBay satıcılarına eskiden bir PayPal hesabı üzerinden ödeme yapılırdı. EBay, 2020 yılında PayPal’ı artık ödeme yöntemi olarak kullanmayacağını duyurdu. EBay artık ödemeleri kendi ödeme sistemi üzerinden doğrudan banka hesabınıza gönderiyor . 

Ardından, ayarları senkronize edeceksiniz. eBay Satış Kanalı menüsü altında, Ayarları Senkronize Et seçeneğine tıklayın.     

senkronizasyon ayarları iki

Ardından Envanter Eşitleme Tercihleri, Birincil Kategoriler, Varsayılan Paket Boyutu, Envanter Konumu ve eBay Vergi Tablosu dahil olmak üzere ayarlarınızı yapılandırın. 

Ardından tamamlamak için  Ayarları kaydet’e tıklayın .  

Öğelerinizi listeleyin

İyi iş! eBay hesabınız artık Shopify hesabınıza bağlandı, ancak yine de eBay’de satışa sunulan herhangi bir ürün sunmadınız. Shopify ürünlerinizden bazılarını yayınlamanın zamanı geldi. eBay’de yayınladığınız ürünlere “listeler” denir.

Tüm Shopify ürünlerinizi eBay’de tek seferde yayınlamak için “Tüm ürünleri inceleyin ve yayınlayın”ı tıklayın. Shopify ürünlerinizden yalnızca bazılarını yayınlamak için “Tek tek ürünleri seçin”i tıklayın. Hangi seçeneği seçerseniz seçin, eBay’de alışveriş yapanlar onları görmeden önce listelerinizi ince ayar yapma şansınız olacak.

Tümünü bir kerede yayınlamak yerine yayınlamak üzere tek tek ürünleri seçmeyi seçtiyseniz, hangi ürünleri yayınlamak istediğinizi seçmeniz istenecektir. Ancak önce, eBay listeleriniz için aşağıdaki ayarları yapılandırmak isteyeceksiniz:

 • Başlık ve açıklama gibi ürün bilgileri
 • Kategori ve ayrıntılar
 • Miktar, fiyatlandırma , ağırlık ve diğer seçenekler 
 • Paket ayarları

Seçili ürünleri özelleştirin ve yayınlayın

Ardından, eBay’de yayınlamayı seçtiğiniz ürünleri listeleyen bir tablo göreceksiniz.

Tablodaki satırlar ürünleri temsil eder; sütunlar, her ürün için oluşturulacak eBay listesinin bölümlerini temsil eder. Bu listedeki belirli hücrelere tıklayarak her listenin birçok özelliğinde değişiklik yapabilirsiniz.

Özellikle listeleme başlıklarına anahtar kelimeler eklemeye ve açıklamalarınızın açık, bilgilendirici ve çekici olmasını sağlamaya odaklanın. 

Shopify'dan ebay'de listeleme

En iyi sonuçlar için, bu sürece zaman ayırın. Bu tabloda yaptığınız değişiklikler, oluşturmak üzere olduğunuz eBay listelerinin içeriğini ve yaptığınız satışların sayısını belirleyecektir.

İşiniz bittiğinde, tablodaki her satır için bir tane olmak üzere eBay listelemelerinizi oluşturmak için “Tüm ürünleri kaydet ve yayınla”yı tıklayın.

Listedeki ürünlerden herhangi birini yayınlamadan önce herhangi bir eksiklik yaptıysanız veya ek gereksinimler varsa, etkilenen ürünün üzerinde bir hata mesajı görünür. Bu mesaj, ürün için bir listeleme oluşturulmadan önce yapılması gereken değişiklikleri açıklayacaktır.

Tebrikler, artık bir eBay satıcısısınız! Artık ilanlarınız eBay’de yayında olduğuna göre, Shopify hesabınızda her gün aşağıdakileri yapmanız çok önemlidir:

 • eBay kanalına genel bakışı ziyaret edin.
 • Tüm siparişleri gönderin; siparişler, kontrol panelinizde Shopify satışlarınızın yanında görünür.
 • eBay mesajları alanını kontrol edin ve tüm müşteri sorularına yanıt verin.
 • Envanter seviyelerini yönetin ve gerektiğinde yeni ürünleri listeleyin.

Unutmayın, artık hem Shopify’da hem de eBay’de satış yapan çok kanallı bir işletmesiniz. Gerçek müşterileriniz, ödemeleriniz ve beklentileriniz var. EBay artık iş gününüzün düzenli bir parçası.

Eğitim Serilerimiz İçin: http://digitalmarketmentoring.com/?aff=213

Bizi Youtube’dan takip ederek ayrıcalıklardan yararlanın: https://www.youtube.com/channel/UCAqk72WWxsIezQqJxEgMf1w

İnstagram Sayfalarımız:

https://www.instagram.com/ebayturkiyedropshipping/

https://www.instagram.com/fbturkiyedropshipping/

BU VİDEOLARA GÖZ ATIN:

Amazon Dropshipping Guide: How to Dropship on Amazon (2022) What is dropshipping? Amazon Audio

Bir yanıt yazın